Go to ...
SSK’sız çalışanlar kredi çekebilir mi?


Sigortasız çalışanlar kredi çekebilir mi? Sigortasız çalışanlara kredi- SSK’sız kredi alabilme olayı adeta toplumun yarayan bir kanası. Kredi olmadan yaşamımızı sürdürmek çok zor. Zira hayatımızı devam ettirebilmemiz için hayati öneme sahip hamleler yapılması gerekiyor. Evlilik gibi, yada iş kurmak gibi, yada ev almak gibi. İşte bu durumlarda para lazım oluyor. Lakin parada yoldan istenilen bir şey değil. Doğal olarak da bankalara müracaat ediliyor.

SSK’SIZ ÇALIŞANLARIN KREDİ ÇEKME DURUMU ÖN BİLGİ

Bankalar normal şartlarda kredi verdikleri zaman bazı önemli koşulları önümüze sunarlar. Bunlar; Temiz bir kredi sicili, iyi bir kredi notu ve düzenli bir gelir dir. Düzenli gelirden kastımız maaş bordronuzu sunmanız gerektiğidir. Şimdi durum böyle olduğu zaman SSK’sız çalışanlar biz nasıl kredi çekeceğiz? Sigortasız çalışanlar kredi çekemeyecek mi? tarzında sorular yöneltiyorlar. Bizlerde bu sorulara açıklık getirebilme adına aklınıza takılan soruları sade bir dil ile cevaplandırmaya çalışacağız.

SİGORTASIZ ÇALIŞANLAR KREDİ ALABİLİR Mİ?

Sigortasız çalışıyoruz diye kredi alamayacak mıyız? tarzında bir soru ile kızabilirsiniz. Sinirlenmenize gerek yok. Rahat bir nefes alın. Elbette ki sigortasız çalışanlarda kredi alabilirler. Lakin SSK’lılar daha alırlar. Şuna dikkat etmeniz gerekir. Deminde yukarıda belirttiğim gibi kredi siciliniz temiz olsun. Yani daha önceden borçlarınızı ödeyemediğinizden dolayı kara listeye girdiyseniz SSK’lı olsanız bile kredi çekemezsiniz.

Kara listedekiler 5 yıl boyunca kredi çekemezler. Bunun dışında kredi notunuzun da iyi olduğundan emin olun. Çünkü Kredi notu bankaların müşterileri için sunduğu ödüllendirme ve cezalandırma sistemi gibi bir şeydir. Siz bankaya sadık bir müşteriyseniz ve borçlarınızı da zamanında ödüyorsanız kredi notunuz da yüksek olur. Bir insanın kredi notunun yüksek olması işlerinin de iyi olduğu olduğu anlamını taşımaktadır. Dolayısıyla da ve yüksek limitli kredi alınabilmektedir.

SİGORTAM YOK NASIL KREDİ ALABİLİRİM? İZLEMEM GEREKEN YOLLAR NELER?

Arkadaşlar öncelikle şunu belirtelim; SSK’sız çalışıyorum bundan dolayı da bankalar bana kredi vermez anlayışından uzak durun. Bankalar yukarıda saydığım koşulları sağlamanız durumunda herkese kredi verirler. Dilerseniz şimdide SSK’nız olmadan nasıl ve hangi yöntemleri izleyerek kredi alabileceğinizi maddeler hainde teker teker belirtelim. Hazırsanız ilk madde ile yazımzıa devam edelim.

GELİR BELGESİZ KREDİ BANKA KAMPANYALARI

Sevgili okurlarımız, kredi siciliniz temiz, kredi notunuzda da sorun yoksa gelir belgesiz kredi veren bankalar olduğunu söylemek gerekiyor. Findeks aracılığı ile sizin anlık verileriniz bankalar ile paylaşılıyor zaten. Durumunuzu findeks biliyor zaten. Bunun için de kredi başvurusunda sadece Nüfus Cüzdanı şartını arıyorlar. Nüfus cüzdanınız ile kolay bir şekilde bu kredilere başvurunuzu gerçekleştirebilir ve hemen kredinizi alabilirsiniz. Peki bu bankalar hangileri?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar sizler için sıralayalım. Bunlar; Denizbank Web’de Kredi, QNB Finansbank online kredi ve ek hesap kredisi, Garanti Bankası, dijital kredi ve ilk kredi, nakit hazır kredi, Bankpozitif masrafsız kredi gibi kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bu sayede de ihtiyaç duyduğunuz krediye kavuşursunuz.

TEMİNAT GÖSTERME

SSK’sız kredi alabilmeniz için izlemeniz gereken bir diğer yol ise teminat göstermedir. Yani dükkan, arsa ve ev gibi gayrimenkullerinizi kredi çekmede teminat olarak gösterebilirsiniz. Bankalar teminat gördü mü kredi musluklarınız açarlar. Nasıl olsa borcunuzu ödemezseniz banka teminatı satılığa çıkararak alacağını temin eder. Bu madde ile ilgili son olarak göstereceğiniz teminatın %50 sine kadar kredi çekebileceğinizi de söylemek istiyorum.

KEFİL GÖSTERİN

SSK’nız yok ama acil kredi ihtiyacınız var. Bu durumda kredi alabilmeniz için bankaya kefil sunabilirsiniz. Gerçi bu devirde kefil olabilecek birilerini bulmak çok çok zor. Ama yinede size kefil olacak birini buldunuz. Banka kefilinizden maaş bordrosu ister. Tutup da kendiniz gibi SSK’sız birini kefil olarak götürmeyin. Banka kefil gördüğü zaman da kredi verir. Lakin eğer borcunuzu ödemezseniz, banka kefilinizden icra ve haciz yolları ile borcunuzu tahsil eder.

Böyle bir duruma da düşmemek için bu maddeyi iyice değerlendiriniz. Sevgili okurlarımız, sizler için özel olarak derlediğimiz ve istifade edeceğinizi düşündüğüm bir yazının daha son cümlelerine gelmiş olduk. Doğru ve güncel kredi bilgileri için bizi okumayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bunun dışında aşağıda incelediğiniz takdirde istifade edeceğinizi düşündüğümüz konu galerimiz de sizler bekliyor.

LÜTFEN BU ÖZEL YAZIYI TÜM SSK’SIZ ÇALIŞANLARIN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP, PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Skoru Nedir? Nasıl Artırılır?

Konut Kredisinde Sigorta Yaptırma Zorunlu Mu?

 

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin