Go to ...
Turkcell ve Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama


Turkcell, Türk Telekom Avea Findeks Kredi notu öğrenme, sorgulama- Arkadaşlar Kredi Notları artık hayatımızın gerçeklerinden birisi. Ekonomik hayatımızın iyi gitmesi adına kredi notumuzu oldukça fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Bankalar kredi verirken en önemli koşul olarak kredi kartını öne sürüyor. Düğün, ev, araba, çeyiz, iş vs. vs. bir sürü ihtiyacımız oluyor. Dolayısıyla bu ihtiyaçlarımızı elde edebilmek için bankalara gidip kredi çekmemiz şart.

TURKCELL VE AVEA FİNDEKS KREDİ NOTU GENEL BİLGİ

Artık finans şirketleri bile personel alırken kredi notunuzu öğrenmek ve görmek istiyorlar. Hatta ve hatta büyük çaplı şirketler bile ortak iş yapmadan önce karşısındaki firmanın bile risk raporunu öğrenmek istiyorlar. Bundna dolayı da kredi notuzu çabucak öğrenmek isteyebilirsiniz.Bizlerde oturduğunuz yerden nasıl findeks kredi notunuzu öğrenebileceğinizi açıklamaya çalışacağız. Bundan dolayı da Turkcell ve Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama konusunu işleyeceğiz.

AVEA İLE FİNDEKS KREDİ NOTU ÖĞRENME

Avea ve Kredi Kayıt Bürosu (KKB) işbirliği ile geliştirilen Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi sayesinde Avealılar bankaya gitmeye gerek kalmadan kredi notlarını öğrenme şansına sahip olacak. Avea’nın sunduğu Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi kapsamında; özellikle kredi başvurusu, bankacılık, ev-araç satın alma ve kiralama işlemlerinde önemli bir finansal performans göstergesi olan Findeks Kredi Notu, artık tek bir SMS ile öğrenilecek.

Servisten faydalanmak isteyen Avealılar’ın TC kimlik numarası ve doğum yılı bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye SMS göndermesi yeterli. (Örnek: 12345678901 1980) Servisin sorgu başına ücreti vergiler dahil 9 TL olup, faturaya yansıtılacak. Servisten, son 5 yıl içinde kredi kartı, bireysel kredi ve kredili mevduat hesabı kullanan tüm Türk Telekom mobil aboneleri faydalanabilmektedir. Hesaplanamayan özel durumlar kredi notu sorgulanırken müşteriye bildirilir. Bireyler kendi cep telefonları üzerinden sadece kendi kredi notlarını sorgulayabilir; başkalarının kredi notlarını sorgulayamazlar.

TURKCELL FİNDEKS KREDİ NOTU SORGULAMA

Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi Nedir?: Findeks tarafından oluşturulan Kredi Notunuzu SMS ile cebinize ulaştıran bir servistir. Findeks Kredi Notu ile finansal geleceğinizi artık kendiniz yönetebilirsiniz! Findeks Kredi Notu, uzun yıllardan beri Bankaların kredi kararı verirken baktıkları önemli bir referans notudur. Bankalar dışında diğer finansal kurumlar, reel sektör ve bireylerin referans aldıkları finansal bir karnedir.

Findeks Kredi Notu Bileşenleri: Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ödeme Alışkanlıkları %30: Bireysel kredi taksitlerinin ve kredi kartı ekstrelerindeki asgari ödeme tutarlarının zamanında ödenmesi Findeks Kredi Notu’nu yükselten bir unsurdur. Ödemelerin son ödeme tarihinden geç yapılması, Findeks Kredi Notu’nu olumsuz etkileyen nedenlerin başında gelmektedir. Mevcut Hesap ve Borç Durumu %25: İyi ve kötü kapanmış krediler, teminatlı veya teminatsız mevcut borç bakiyeleri ve limitler dikkate alınarak hesaba dahil edilmektedir.

Yeni Kredi Açılışı %20: Henüz ödeme performansı belirli olmamakla birlikte yakın zamanda alınan krediler, kişinin risklilik oranını artıran bir unsurdur. Bununla birlikte notunu etkileme oranı göreceli olarak düşüktür. Kredi Kullanım Yoğunluğu %15: Kredi kullanan ve olumlu ödeme tarihçesine sahip olan bir kişinin Findeks Kredi Notu, hiç kredi kullanmayan ya da az kullanan bir kişiye göre daha yüksek olabilir. Diğer %10 oranında kredi notunu etkilemektedir.

Servis Detayları: Findeks Kredi Notu, uzun yıllardan beri bankaların kredi kararı verirken baktıkları önemli bir referans notudur. Findeks Kredi Notu, bankalardan kullanmış olduğunuz bireysel nitelikli tüm kredi ve kredili ürünlerin geçmiş verileri üzerinden oluşturulur. Findeks Kredi Notu yüksek ise daha kolay krediye erişebileceğiniz gibi daha uygun faiz oranlarıyla da kredi kullanabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu, çok detaylı istatistiksel çalışmalar sonucu geliştirilmiş olan güçlü bir “karar destek ürünü”dür. Bireylerin geçmiş kredi kullanım ve ödeme davranışlarından yola çıkarak, yeni alacakları kredileri ödeme ihtimalini öngörür, bu sayede hızlı bir şekilde planlama yapabilirsiniz. Findeks Kredi Notu herkes için önemli bir finansal kredibilite göstergesidir. Findeks Kredi Notu’nuzu şimdiden bilmeniz kredi alırken veya ileri vadeli bir borca girerken size avantaj sağlayacaktır.

Findeks Kredi Notu’nu bilmeniz, düşükse yükseltmek için yapılacaklar konusunda bilgi sahibi olmanızı, zaten yüksekse bu seviyeyi korumanız için size yardımcı olacaktır. Findeks Kredi Notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişmektedir. Bu dağılıma göre 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli puandır. Ayrıca bu sistemde Abonelik olmadığı için iptal yoktur. 

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi geçmişimiz bankalar için neden önemli

 

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin