Go to ...
TC No İle Nasıl Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme İşlemi Yapılır ?


T.C. Kimlik Numarası ile Kredi Notu Öğrenme, TC ile Findeks Kredi Notu Sorgulama, Kredi notu sorgulanır? – 724kredinotu.com‘un değerli okurları, sizler ile birlikte bankaların en özel kredi kampanyalarını paylaşıyor ve en hesaplı krediyi almanıza yardımcı oluyoruz. Ayrıca kredi notuna dair aklınıza takılan soruları da hızlıca cevaplandırmaya çalışıyoruz. Geçenlerde de bir okurumuz T.C. Kimlik numaram ile kredi notumu sorgulayabilir miyim? Nasıl? diye bir soru yöneltmişti. İşte bu yazıyı da, Okurumuz Mehmet Bey’in nezdinde, siz değerli okurlarımıza ithaf ediyorum.

KREDİ NOTU BU KADAR ÖNEMLİ?

Kredi notu artık hayatımızın en büyük gerçeği. İyice de alıştık. İlk 2014 yılında reklamlarda dönmeye başladığında bu ne saçmalık demiştim. Ama sonra bizler için en büyük ekonomik parametre olduğunu anladım. Peki kredi notu neden böyle değerlendir? Şuan için hayatımız krediler üzerine kurulu. Ev alırken, tarla, arsa, dükkan, araba alırken hep kredilere yöneliyoruz. İş kurarken, evlenirken, eşyaları yenilerken ve daha bir çok hayati ihtiyaç için yine kredilere başvuruyoruz. Doğal olarak krediler bizler için çok önemli.

İşte kredi notu da kredi ile aramızda olan bir bekçi diyebiliriz. Zira kredi alıp alamayacağımıza, kredi notumuz karar veriyor. Tabi sadece kredi ile de yetinmiyor. artık şirketler ortaklık kurdukları zaman bile bir birlerinin risk raporlarını görmek istiyorlar. Ha birde ekonomik şirketler personel aldıklarında bile kredi notunu sorgular oldular.

KISA TANIMI İLE KREDİ NOTU TAM OLARAK NE YAPIYOR?

Ülkemizdeki bir çok banka bir araya gelerek Kredi Kayıt Bürosunu (KKB) kurdular. Bu kurum da kendi bünyesinde FİNDEKS’i kurup geliştirdi. Findeks bankacılık ürünü kullanan herkesin, yine bankacılık adına yaptığı tüm adımları anlık olarak takip eder. Yer, zaman ver saat fark etmez. Yaptığınız tüm hareketleri anında kaydeder. Bu sisteme göre bankacılık ürünlerini sıklıkla kullanmanız ve borcunuzu da düzenli bir alışkanlık ile ödemeniz esastır. Bu sayede de kredi notunuz artmaktadır. Kredi Notu Düşük Olanlar, Kredi Notu Nasıl Artırılır? konulu yazımızı inceleyebilirler.

TC İLE KREDİ NOTU SORGULAMAK MÜMKÜN MÜ?

T.C. Kimlik numarası ile kredi notu sorgulamak mümkün mü? İşte bu sorunun cevabı yazımızın temelini oluşturuyor. Hemen EVET cevabını da verelim. Elbetteki T.C. Kimlik numaranız ile kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Yalnız Devlet Baba bunun için özel bir sistem kurmamış. Daha doğrusu Türkiye Birliği Risk Merkezi var ama buradan risk raporunuzu almak hem uğraştırıcı hemde maliyetli. Bunun yerine FİNDEKS’i kullanıyoruz. Findeks sayesinde hem kredi notunuzu hemde risk raporunuzu anında alabiliyorsunuz.

FİNDEKS İLE KREDİ NOTU NASIL SORGULANIYOR?

Şimdide T.C Kimlik Numaranızı kullanarak, findeks aracılığı ile nasıl kredi notunuzu sorgularsınız? onu açıklayalım. Yapmanız gereken findeks.com adresine girmek. Ana sayfada tam orta bölümde Findeks Kredi Notunu Öğren bölümü yer alıyor. Sırasıyla T.C. Kimlik Numaranızı ve Cep Telefonu Numaranızı giriyorsunuz. Ardından bazı formlar geliyor. (Kimlik doğrulaması gibi) Bu alanları da doldurduktan sonra sıra ödemeye geliyor. Kredi kartınız ile veya banka kartınız ile ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

En sonunda ise karşınıza geniş ve taylı bir rapor sunuluyor. Kredi notunuz, Türkiye ortalamanız, adınıza çekilmiş krediler, kredi kartlarınız, çekleriniz ve daha bir çok konu geniş bir rapor ile sizlere sunuluyor. Bu raporun periyodik olarak alınmasının da taraftarıyım. Findeks ile kredi notu sorgulaması yapanlar için ücret KDV dahil 8,85 TL dir.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin