Go to ...
Resimli Anlatım İle Findeks Kredi Notu Sorgulama


Findeks Kredi Notu Öğrenme, Adım Adım Kredi Notu Sorgulama- 724kredinotu.com olarak siz değerli okurlarımız için kredi notunuzu adım adım nasıl sorgulayabilirsiniz? bunu cevaplandırmaya çalışacağız. Malumunuz özellikle de kredi çekerken önümüze getirilen kredi notu mevzusu herkes tarafından oldukça fazla merak konusu oluyor. Çünkü günde binlerce kredi başvurusu yapılıyor ama bunların bir çoğuda kredi notun düşük veya riskli diye geri çevriliyor.

Kredi notu da aylık değişim gösterdiğinden acaba bu ay kaç? yükseldi mi? tarzında sorularda olabiliyor. Birde bankaların çoğu artık kredi notuna göre faiz belirlemeye başladılar. Bu yazı ile resimli bir şekilde kredi notunuzu nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız. Bunun için öncelikle https://www.findeks.com/ bu linki tıklayarak findeks’e ulaşmanız gerekiyor. Aşağıdaki örnek sayfa açılacak.

Yukarıdaki resimde yapmanız gereken öncelikle T.C. Kimlik Numaranızı girmeniz gerekiyor. Ardından da Cep Telefonu Numaranızı giriyorsunuz. En sonrada Devam butonuna basıyorsunuz. Karşınıza aşağıdaki resmini paylaştığımız sayfa açılacak.

Açılan sayfada findeks notunuzu öğrenmenin fiyatı karşınıza çıkacak. Şuan güncel findeks tutarı 7,50 TL + KDV yani 8,85 TL dir. Son 5 yıllık bankasal verilerinize ve kredi notunuza ulaşabilirsiniz. Tabi bunu almak için Notun Detayını görüntülemek istiyorum yazısının butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından da önünüze gelecek olan ve aşağıda bir örneği bulunan formu doldurmanız gerekiyor. Bu formlar kişisel bilgilerinizden oluşuyor.

Formda belirtilen tüm bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Doğum tarihiniz ve e-posta adresiniz gibi ihtiyaç duyulan alanları giriyorsunuz. Ardından da bilgi girişiniz bittikten sonra sözleşmeyi okudum onaylıyorum butonunu tıklıyorsunuz. Bundan sonrada karşınıza aşağıdaki sayfa açılacak.

Burada banka kartınız veya kredi kartlarınızdan herhangi birini elinize alın ve ekrana kartınızın ilk 6 hanesini ve son 4 hanesini yazın ve telefonunuza şifre gelmesi için şifre gönder butonuna basın. Bu işlem sayesinde kredi notunuzu öğrenmenize çok az bir işlem kalacak. Şifreyi girdikten sonra aşağıdaki ekran açılacak

Sıra şimdi ödeme yapmaya geldi. Ödeme yapmak için öncelikle Adınızı yazıyorsunuz ve kart bilgilerinizi giriyorsunuz. Telefonunuza bankanızdan bu işlemi onaylamanız için şifre geliyor. Sizlerde bu şifreyi giriyorsunuz ve ödeme gerçekleşiyor. Ardından da tebrikler findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki sayfa açılacak.

Raporu görüntüle dedikten sonra hazırsınız. Karşınıza tüm bilgileriniz gelecek. ilk önce karşınıza  kredi notu puanınız gelecek. Daha sonra da Türkiye ortalamanız ve not trendiniz karşınıza gelecek. mu artıyor mu buna şahit olacaksınız. Bununla birlikte Şimdiye kadar bankalardaki hesaplarınız detaylı bir şekilde çıkacak. Kaçını ne zaman kapattınız? Hangisinde ne kadar paranız var? Kredi kartlarınızın kapatılış tarihleri aktif ve faal olanlar, şimdiye kadar ki çektiğiniz krediler ve borçlar. Bankacılık anlamında ne kadar ilişkiniz varsa karşınızaçıkacak.

Arkadaşlar sizler için kredi notu nasıl öğrenilir adım adım anlatmaya çalıştık. Bu bana 8,85 TL’ye mal oldu ama kredi notumun çok iyi olduğunu gördüm. Bunun anlamı elimi kolumu sallayarak istediğim bankadan kredi çekebilirim anlamına geliyor. Ayrıca bankaların çoğu politikaları gereği bana düşük faizli kredi vermek zorumda. Şimdi sıra sizde. Sizlerde kredi notunuzu merak ediyorsanız artık ne yapacağınızı ve size kaç liraya mal olacağını öğrenebilirsiniz.

Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. En doğru kredi ve banka haberleri için bizleri okumaya ve takip etmeye devam edin. Zira bu derece yalın ve ayrıntılı bir anlatıma 724kedinotu.com da rastlayabilirsiniz. Ayrıca merak edeceğinizi düşündüğümüz ve sizler için özel olarak hazırladığımız, farklı konulardan oluşan yazılarımıza aşağıdaki galerimizden ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI KREDİ NOTUNU MERAK EDEN TÜM DOSTLARINIZIN DA GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Cep telefonumdan kredi notumu öğrenebilir miyim?

e-devlet şifresiyle kredi notu sorgulamak mümkün mü?

Acil kredi Lazım. Kredi için Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi Notum Neden Yükselmiyor, kredi notumu nasıl artırabilirim?

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin