Go to ...
Kaç Defa Kredi Çekip Kullanabilirim?


Kaç defa alabilirim, Kaç defa kredi çekebilirim?- Sevgili okurlarımız, son derece merak edilen bilgilendirici ve özel bir yazının detayları ile karşınızdayız. Gerek , gerek taşıt, gerekse ihtiyaç kredileri adeta hayatımızın ayrılmaz bir parçası gibi. Bu kredileri almadan maalesef neredeyse yaşayamayacak gibiyiz. Zira İş kurarken bile krediye ihtiyaç duyuyoruz. Bundan dolayı da bankalar da kredi kampanyalarıyla en büyük para destekçilerimiz oluyor.

KREDİ ALBİLMEK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR
  1. Kredi çekebilmenizin ön koşulu temiz bir kredi siciline sahip olmanızdır. Eğer Kara listeye girdiyseniz 5 yıl boyunca bu listeden çıkmayı beklemelisiniz. Ardından da en az 1 yıl kadar kredi notunuzu artırmak ile uğraşırsınız.
  2. Bu maddeyi her zaman söyleme gereği duyuyorum. Ama tekrardan hatırlatalım. Kredi istiyorsanız düzenli gelirinizin olması gerekiyor. Ayrıca bu gelirinizi de belgelendirmeniz şart. Esnafsanız vergi levhası il ssklı çalışansanız maaş bordronuzu sunmanız gerekiyor.
  3. Diğer bir önemli koşul ise kredi notudur. Kredi için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. İyi bir kredi notu puanı en az 1500 puandan başlar. Sizlerde kredi notunuza güvenerek kredi başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

 

KAÇ DEFA KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

belirtmemiz gereken mevzulara da değindikten sonra şimdide asıl sorumuz olan kaç defa kredi çekebilirim sorusunu cevaplandırabiliriz. Esasen bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Çünkü yukarıdaki koşulları yerine getiriyorsanız sizin gelirinize bakar. Geliriniz sizin kaç defa kredi çekebileceğinizi ve toplamda ne kadar kredi çekebileceğinizi belirtir. Şimdi aklınızda bazı soru işaretleri oluştu. Bununda farkındayız. Dilerseniz örnek ve rakamlar ile bu konuyu daha da iyi anlatmaya çalışalım.

EN FAZLA NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

Diyelim ki bir otelde Aşçı olarak çalışıyorsunuz. Maaşınız da 3500 lira. Ayrıca birikimleriniz ile daire aldığınızı ve bu daireden de 1.000 lirada gelirinizin olduğunu düşünelim. Bu duruma göre sizin aylık geliriniz 4.500 TL. Bunu da bankaya belgeleri ile sundunuz. Sizin bankaya sunduğunuz gelirin %70’i ödeyebileceğiniz maksimum yani en fazla kredi taksidi tutarıdır. Lakin bankalar sizin gider durumunuza göre bu oranı %60’lara hatta %50’lere kadar indirebilir.

4.500 Liranın %70’ini aldığımızda 3.150 TL gibi bir rakam ortaya çıkmaktadır. Bu rakamda sizin aylık ödeyebileceğiniz maksimum aylık taksit tutarıdır. Şimdide 12 ay vade ile kredi çektiğinizi düşünelim. Buna göre 3.150 TL X 12 Ay = 37.800 TL yapmaktadır. Vade arttıkça alabileceğiniz kredi tutarının da artacağını unutmayın. Lakin size 10 bin lira . 24 ay vade ile aldınız ve ödüyorsunuz.

2. VEYA 3. KREDİ İÇİN HESAP YAPMA

10 Bin lira 24 ay vade ile alırsanız aylık ödeyeceğiniz civar 500 TL civarlarındadır. Ayrıca kredi kartlarınızdan dolayı da daha önceden 20 bin lira çektiğinizi farz edelim. Bunun içinde 1.000 TL aylık ödüyorsunuz. Şimdide kendinize 2. el şahin marka bir araba almayı planlıyorsunuz. Bunun içinde krediye ihtiyaç duyuyorsunuz. Bunu alıp alamayacağınıza ufak bir hesap ile bakalım. Hatırlarsanız gelirinizin %70’i; 3.150 TL idi. Buna göre 1500 TL de ödediğiniz kredi toplamıydı.

3.150 TL – 1.500 TL = 1.650 TL dir. Artık ödeyebileceğiniz maksimum kredi taksidi 1.650 liradır. 12 Ay vade ile 1.650 TL ödeyerek alabileceğiniz toplam kredi tutarı ise 19.800 TL dir.

Değerli okurlarımız, kredi hesaplaması yaparken bizler en üst telden yaptık. Bu hesaplamalarda gider kalemi oldukça fazla önemlidir. Nasıl mı? Eviniz kiralık mı? Kaç çocuğunuz var? Üniversiteye giden var mı? borçları, maaşınız da haciz var mı? tüm bu kalemlerin de kredi hesaplamasında etkisi vardır. Sizlere tavsiyem sizlerde maaşınıza ve gelirinize göre hesaplama yaparken oranınızı %50 veya %60’lar da tutun. Bu size alabileceğiniz muhtemel kredi tutarlarını verecektir.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK GİBİ, TWİTTER GİBİ İLETİŞİMİN HIZLI OLDUĞU PLATFORMLARDA YAYARAK HERKESİN BİLGİLENMESİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ?

Halkbank Yeni Yıla Özel 100 TL Parafpara Hediye

Garanti Bankası 2017 Şerefine 2’de bir 17 TL Bonus Kampanyası

Alkbank İlk Kredim ile Yeni Yıl Sürprizi

Yeni yılda en düşük krediyi çekebileceğiniz bankalar burada

 

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin