Go to ...
e-devlet sgk hizmet dökümü nasıl sorgulanır


e-devlet tc ile ssk hizmet dökümü sorgulama sgk hizmet dökümü alma- Sevgili okurlarımız, en çok ve en fazla sorgulanan konuları cevaplandırmaya devam ediyoruz. Ülkemizde milyonlarca kişi çalışıyor ve sigortası yatıyor. En azından yattığını ümit ediyor. Lakin bazı işverenler ise bu duruma pekte fazla aldırış etmiyor. Bundan dolayı da işçilerin de kendi haklarına sahip çıkmaları gerekiyor. Özellikle de sigorta noktasında taviz verilmemesi gerekiyor.

SİGORTANIN ÖNEMİ

Sigorta bir insanın hem şimdiki hemde gelecekteki güvencesidir. Hastalık durumunda, iş kayıplarında hemen yanınızda oluyor. Gerekirse malullük aylığı bağlanıyor. Ayrıcada yaşlanınca da bizlere emekli maaşı bağlanıyor. Sigorta bir işçinin alın teridir. Bu açıdan sigortanıza sahip çıkın ve sorgulayın. Tabi sizlerde şimdi nasıl sorgulayacağız sorusunu soracaksınız. Merak etmeyin az sonra sade bir dil ile sizlere kredi notu nasıl öğrenilir anlatmaya çalışacağız.

E-DEVLET ŞİFRESİ

Değerli okurlarımız, sgk hizmet dökümü kişiye özel olarak belirlenmektedir. Bundan dolayı da e-devlet sistemi ile hizmet dökümünüzü 2 dakikada almak mümkün. E-devlet; devlet kurumlarının hizmetlerinin elektronik sisteme aktarılması durumudur. Bu hizmetlerden biri de SGK’lılara sunulan hizmet dökümüdür. Lakin bu sisteme girebilmek için öncelikle e-devlet şifresi temin etmeniz gerekiyor. Bunun için de merkez PTT’ye uğrayarak 2 TL karşılığında e-devlet şifresi almanız gerekiyor.

Eğer e-devlet şifrenizi kaybetmişseniz de 4 lira karşılığında yenisi alabiliyorsunuz. e-devlet şifrenizi de aldıysanız artık hazırsınız demektir. Dilerseniz şimdide nasıl hizmet dökümümüzü alırız birde bunu inceleyelim.

E-DEVLET İLE SGH HİZMET DÖKÜMÜ ALMA

Hizmet dökümünü almak isteyenler öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu bu linki tıklamaları gerekir. Bu link sizi direkt olarak e-devletin hizmet dökümü alma sayfasına yönlendirir. Açılan sayfada ufak bir kimlik doğrulaması yapmanız gerekiyor. Öncelikle T.C. Kimlik numaranızı giriyorsunuz. Sonrada e-devlet şifrenizi. Bundan sonra da direkt olarak karşınıza 4/A hizmet dökümünüz gelecektir.

İlk çıkan sayfada ilk 6 ay ki durumunuzu görürsünüz. Kaç aydır sigorta yatıyor ve ne kadar yatıyor. Ayrıca hemen aynı sayfada bulunan detaylı hizmet dökümünüze de ulaşabilirsiniz. Sağ köşede bulunan yazdır butonuna da basarak yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Görüldüğü gibi e-devlet şifresi olduktan sonra oldukça basit ve kolay bir sorgulama durumu var. Bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Lütfen doğru ve güncel merak ettiğiniz konuları, sade bir anlatımla okumamak için bizi takip etmeye devam ediniz.

SİZLERDEN RİCAM TÜM İŞÇİLERİN VE ÇALIŞAN KESİMLERİN SİGORTALARINI RAHAT VE KOLAY BİR ŞEKİLDE SORGULAYABİLMELERİ ADINA BU YAZIYI FACEBOOK HESABINIZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin