Go to ...
Cep telefonumdan kredi notumu öğrenebilir miyim?


Cep telefonundan kredi notu öğrenme ve sorgulama- Kredi notu hayatımızda inkar edilemez bir olgu artık. Çünkü dünya nasıl para sistemi yani kapitalizm üzerinde kurulmuşsa bizlerin hayatı da bankalar ve ürünleri üzerine göre şekilleniyor. Kredi alarak evleniyoruz, kredi alarak ev ve araba alıyoruz, kredi çekerek iş kuruyoruz, kredi çekerek, tatile çıkıyoruz, kredi çekerek çocuklarımıza güzel bir eğitim hayatı yaşatmaya çalışıyoruz. Bu örnekler denizde sadece bir damla.

CEP TELEFONUNDAN KREDİ NOTU ÖĞRENME GENEL BİLGİ

Sizlerinde bu örnekleri duyunca ne kadarda çok fazla kredi çekiyormuşuz  dediğini duyar gibiyim. Ama durum böyle. Krediler hayatımızda olmazsa olmazlarından olduğuna göre kredi notumuzda vazgeçilmezlerinden. Zira kredi bankalar kredi verirken önünüze kredi notunu koyar ve kredi notunuzun yüksek ve iyi olmasını isterler. Kredi notu düşük olanlar çoğu zaman kredi alamaz. Kredi alsalar bile yüksek faiz öderler.

Hal böyle olunca da kredi notumu nasıl öğrenirim sorusu ön plana çıkıyor. Bizlerde bu yazımız ile Cep telefonumdan kredi notumu öğrenebilir miyim? sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Bu sayede sizlerde kredi çekmeye gitmeden önce kredi notunuzu öğrenebilir ve ona göre önlem alabilirsiniz.

CEP TELEFONUNDAN KREDİ NOTU ÖĞRENME

Teknoloji hiç olmadığı kadar ilerlemiş durumda. İstediğimiz bilgiye anında ulaşabiliyoruz. Çünkü artık herkesin cebinde akıllı telefonu var. Hal böyle oluncada en çok merak edilelen kredi notu mevzusu sorgulanıyor. Yazımızın devamında cep telefonunuz ile kredi notunuzu nasıl öğrenebileceğinizi ve öğrenebilme yollarınızı izah edeceğiz. Hazırsanız başlıklara teker teker geçelim.

TURKCELL İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME

Kredi notunuz findeks tarafından veriliyor ama farklı yollar ile öğrenebiliyorsunuz. Bu yollardan birisi de Turkcell dir. Bu sayede kredi notunuzu öğrenerek finansal durumunuzu değerlendirebilecek ve yeri geldiğinde de gerekli adımlarınızı atabilirsiniz. Ayrıca turkcell kredi notunuzu sayesinde kredi alıp alamayacağınız da belli olur. Üstelik bunu öğrenmek de çok kolay. Bunun için öncelikle cep telefonunuzu elinize alın ve mesaj bölümünü açın. Ekrana Türkiye Cumhuriueyi Kimlik Numaranızı yazın ardından da bir boşluk bırakın. Daha sonrada Doğum yılınızı yazın ve 1122’ye sms atın. Daha da detaylı hafızanızda yer edinmesi için rakamlar ile örnek verelim istersin; (12345678987 1978) Kredi notu öğrenme ücreti ise 9 TL dir. 

AVEA(TÜRKTELEKOM) İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME

Avea Kredi Kayıt Bürosu ile güzel bir işbirliği sağlamış Kredi notunu öğrenmek isteyen müşterileri için özel bir hizmet sunuyor. Findeks kredi notu 0 ile 1900 puan aralığında değişiyor. bankaya gitmenize gerek kalmadan 2 dakika da kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz. Bunun için cep telefonunuzun sms uygulamasını açın ve T.C. Kimlik numaranızı yazdıktan sonra bir boşluk bırakın daha sonrada Doğum yılınızı yazarak 1122’ye mesaj yollayın. Örneğin; 111111111111 1985 Bu hizmetten yararlanma bedeli 9 TL dir.

FİNDEKS İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME

Cep telefonunuz ile kredi notunuzu öğrenmenin bir diğer yolu ise findeks sistemine girmektir. Ayrıca öğrenme ücreti ise 4 TL dir. Bunun için öncelikle findeks sayfasına ulaşmalısınız. Dilerseniz BURADAN Findeks’e ulaşabilirsiniz. Tıkladıktan sonra bir sayfa açılacak. Yapmanız gereken bu sayfada cep telefonu numaranızı ve kimlik numaranızı girmeniz gerekiyor. Ardından findeks kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz.

Sevgili okurlarımız, bugün sizler için cep telefonundan kredi notu öğrenme yollarını açıklamaya çalıştık. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Bankaların cep uygulamaları sayesinde de kredi notu öğrenilebiliyor. ama bunun için bazı paketler satın alınıyor. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Artık sizlerde 2 dakikada kredi notunuzu nasıl sorgulayabileceğinizi öğrendiniz. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Acil kredi Lazım. Kredi için Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi Notum Neden Yükselmiyor, kredi notumu nasıl artırabilirim?

Yapı Kredi Bankası Findeks Ürün ve Hizmet Paketleri

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

 

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin