Go to ...
Banka harici konut kredisi veren yerler hangileri? durma sende tıkla


Banka harici konut veren kurumlar, banka harici konut kredisi veren yerler- Yine özel, yine güzel ve yine herkes tarafından merak edilen bir konu ile karşınızdayız. Nasıl ülkemizde olduğu gibi bir çok kimseler ev sahibi olmak istiyorsa aynı şekilde tüm dünyada da durum bu şekilde işliyor. Ev insanoğlun en temel ihtiyacıdır. Barınma ve rahat bir şekilde uyuyabilme isteği insanların en özel ve mukaddes arzusu. Bundan dolayı da yaşlılık gelmeden herkes ev almak istiyor.

BANKA HARİCİ KONUT KREDİSİ VEREN YERLER GENEL AÇIKLAMA

Genç yaşımızda, halimiz vaktimizde yerindeyken bir ev sahibi olmak istiyoruz. Zira dünyanın bin bir türlü hali var. İşsiz kalsak bile sığınabileceğimiz bir evimizin olması insanı gerçekten de mutlu ve güçlü kılıyor. Çok fazla zengin insanlarda olmadığımız için ev alabilmek için bankalara müracaat ediyoruz. Bankalarda bu başvurularımızı; kredi notun düşük olmasından dolayı veya düzenli gelirimiz olmadığından dolayı yada bozuk kredi sicilimizden dolayı kabul etmiyor.

BANKA HARİCİ KONUT KREDİSİ VEREN YERLER GENEL AÇIKLAMA

Durum böyle olunca da konut kredisi alamıyoruz. Peki bu durumda ne yapacağız? ev alamayacak mıyız? gibi sorular kafanızda yer edinmiş olabilir. Bizlerde bu sorularınızı açıklamak adına bugün Banka harici konut kredisi veren yerler hangileri? sorusunu açıklamaya çalışacağız. Sizlerde belirteceğimiz maddeleri kendinize göre düşünebilir ve değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz yazımızın bundan sonraki kısımında başvuruda bulunabilecek yerleri teker teker inceleyelim.

EMİNEVİM İLE FAİZSİZ EV SAHİBİ OLMA FIRSATI

Sizlerde ev sahibi olmak istiyorsunuz ama faize de bulaşmak istemiyorsunuz. Bu durumda eminevim seçeneğiniz düşünmelisiniz. 2015 yılı verilerine göre 90 bin  kişinin üstünde kişi bu sistem sayesinde ev sahibi oldu. Tüm şehirlerde ve büyük ilçe merkezlerinde şubeleri bulunuyor. Ne peşinat, ne kefil nede başka bir şey. Başvurunuzu yaparsınız ardından bir grubun içerisine dahil edilirsiniz.

Bu grup içerisinden de her ay bir noter huzurunda çekiliş çekilir ve bir kişiye ev alınır. evi alan kişilerin taksidi az biraz artırılır. Evi geç çıkanların ise taksidi biraz düşülür. Böylece debge sağlanmaya çalışılır. Ama 100 Ay vade ile çektiyseniz 51 ayda herkes eviniz alır. Ayrıca daha farklı ev alma sitemleri de bulunuyor. EMİNEVİM EV ALAMA SİSTEMLERİNİ merak ediyorsanız, dilerseniz ilgili yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

İNŞAAT FİRMALARI İLE VADELİ KONUT SAHİBİ OLMA İMKANI

Arkadaşlar artık bir çok insan inşaat şirketlerinde konut alıyor. İnşaat firmaları gerekli finansmanı sağlıyor. Ne ekspertiz ücreti, ne ipotek rehin ücreti nede hayat sigortası. Ayrıca faiz da oldukça uygun. En azından bankaya göre daha da avantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Lakin burada güvenilir firmalar ile iş yapmak hayati önem arz ediyor. Bilmediğiniz ve tanınmamış firmalara soru işareti koyun.

Ayrıca sözleşmenizde de sizi zan altında bırakacak yada zorlayacak maddeler bulundurmayın. Mümkünse inşaat firmalarını bağlayıcı maddeler koyun. 5 ay içerisinde teslim edilmezse aylık 2.000 TL ceza gibi. Bu sistemde maliyetiniz dahada azdır. lakin az biraz sıkıntı riski de vardır. Lakin şunu da söyleyelim şuan %60 oranında bir yönelme söz konusudur.

SENET İLE BORÇ PARA VEREN FİNANS ŞİRKETLERİ

Bu sistemde farklı bir yol. Bu finans şirketlerine başvuruda bulunursunuz. Tabi bu şirketler sizin hakkınızda ufak bir araştırmada bulunur. Ardından mümkünde kefil ve isterler. borcunuzu ödeyemezseniz diye. Sonrada ihtiyacınız olan parayı size verirler. Borcunuzu belirtilen günlerde yatırdığınız zaman hiç bir sıkıntı duymazsınız. Siz siz olun borcunuzu geciktirmeyin.

Yoksa hukuki ve yasal işlemler sizin için başlar. sonrasında da ipotek ve haciz işlemleri ile baş başa kalırsınız. Bu şirketler tefecilerden biraz daha da farklıdır. Ayrıca daha da profesyonellerdir. Hemen hemen tüm büyük şehirlerde de hizmet vermektedirler. Tabi buda başka bir seçenek idi.

TOKİ SİSTEMLERİ İLE EV SAHİBİ OLUN

TOKİ hemen hemen tüm şehirlerimizde konut yapıyor ve bir çok kişide ev sahibi olabiliyor. %10 kadar bir peşinat ödüyorsunuz. ardından düşük ödemeler il ev sahibi oluyorsunuz. Dilerseniz kura sistemli konut sistemleri olduğu gibi başvuru önceliğine göre de konut sahibi olabiliyorsunuz. Detaylı bilgi için TOKİ ana sayfasını inceleyebilir ve kendi şehrinizdeki konutların durumuna bakabilirsiniz. Böylece bu yazının da sonuna gelmiş olduk. Yeni yazılarda buluşmak dileğiyle…

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK GİBİ SOSYAL İLETİŞİM PLATFORMLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Cep telefonumdan kredi notumu öğrenebilir miyim?

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Arçelik ve Beko Alışverişlerinde Kredidakik ile Anında Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin