Go to ...
Senet ile borç para veren firmalar


Senetle borç veren şirketler, senetle borç para veren kişiler: Senet ile borç veren firmaları ve daha fazla bilgiyi bulabileceğiniz özel ve kaliteli bir yazı ile karşınızdayız. Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki para olmadan hiç bir iş dönmüyor. Kredisiz ve borçsuz bir hayat yaşayamıyoruz. Atalarımız da demiş bir kere “Borç Yiğidin Kamçısıdır” diye. Borçtan bir türlü kurtulamıyoruz. Çünkü ihtiyaçlarımız ardı arkası kesilmiyor.

SENETLE BORÇ PARA VEREN FİRMALAR GENEL AÇIKLAMA

Maddi ihtiyaçlarımız da ilk yaptığımız iş hemen bankalara koşmak oluyor. Bankalarda öyle her elini kolunu sallayana kredi vermiyor maalesef. Çünkü birkaç kriter arıyor. Bu kriterlerin başında da gelir belgesi ve kredi notu geliyor. Bu kriterleri karşılamayanlar da kredi çekemiyorlar. Dolayısıyla da bankalara birer alternatif arıyorlar. Bugün de bu yazımızı sizlere alternatif oluşturması adına kaleme alıyoruz.

NEDEN SENETLE BORÇ PARA?

Bankaların kaprisleri ve durmadan yeni kriterleri insanları ciddi manada rahatsız etmeye başladı. Bundan dolayı da bunlardan bıkan ve uğraşmak istemeyen insanlar senet ile borç para  alma yolunu seçiyor. Senet ile borç para alırken de niye alıyorsunuz diyemiyorum çünkü hakikatten bankalar ciddi manada her şeyi zorlaştırmaya başladı. Aslında kendilerine zarar verdiklerinin bile haberleri yok. Yakında herkes senet ile ev, araba vb. ihtiyaçlarını karşılayacak. Şimdide senetle borç veren firmalar nelerdir ve nerelerden bulurum? sorusunun cevabını cevaplandırmaya çalışalım.

SENET İLE BORÇ PARA VEREN FİNANS ŞİRKETLER

Finans şirketleri ihtiyaç duyduğunuz parayı sizlere verir. Ama burada esas olan şey borcunuzu günü gününe ödemenizdir. Bankalarda 2 ay müsamaha gösterilirken bu şirketlerde genelde buna imkan tanımazlar ve sizler için hukuki süreç başlamış olur. Bundan dolayı borcunuza sadık kalmanız önemlidir. Diğer yandan bu şirketler kredi verirken sizin ile ilgili bir ön araştırma yaparlar.

Gayrimenkulünüz var mı gibisinden. ileriden borcunuzu ödeyemezseniz yaş tahtaya basmak istemezler. Ama bankadaki gibi yok kredi tahsisi ücreti, yok sigorta ücreti, yok ekspertiz ücreti hiç bir şey talep etmezler. Bu firmalar büyük şehirlerin hemen hemen bir çoğunda bulunuyor zaten. İnternette de reklamları dönüp duruyor.

SENET İLE BORÇ PARA VEREN TEFECİLER

Bu firmalar senet ile borç verirken sizleri ciddi bir süzgeçten geçirirler ve genelde ipotek isterler. Borcunuzu ödeyememe durumunda da hemen icra yolu ile mallarınıza el koyarlar.  Faiz noktasında bankalardan ve finans şirketlerinden biraz daha fazla isterler. Ama sonunda da ihtiyaç duyduğunuz krediyi verirler. Burada önem olan borcunuzu zamanında ödemektir. Bu kurala uyarsanız hiç bir problem yaşamazsınız.

KUYUMCULARDAN SENET İLE BORÇ PARA

Kuyumcularda senet ile borç para verirler ama öyle her kese de vermezler. Daha doğrusu tanıdık kişilere verirler. Yada mahallenizdeki bir esnafın ben bunu tanıyorum kefilim demesiyle de para verirler.

Sevgili okurlarımız, alternatif kredi bulma yöntemi olan senet ile borç para veren firmalar hakkında detaylı bir bilgi paylaşımında bulunduk. Umarız faydalı ve istifadeli bir yazı olmuştur. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız farklı konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR

BANKA HARİCİ KREDİ VEREN KURUMLAR

RİCA ETSEM BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?  

Etiketler:, , , , , ,

2 Responses “Senet ile borç para veren firmalar”

  1. 2 Temmuz 2018, 10:45

    Acil 5.bunlara lazimyardimci olursanız sevenirim

  2. SELİM ERBAŞ
    6 Kasım 2016, 10:51

    senetle borç arıyorum yardımcı olurmusunuz.05432895109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin