PTT Kart ve PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Kart ve PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?- Son zamanlarda Bankacılık sistemi le Türkiye deki büyük bankalar ile adeta yarışan PTT bir çok yenilik ve hizmetleriyle de dikkatleri üzerine topluyor. En güzel yanı da sıranın hemen gelmesi. Şipşak çalışıyorlar. Diğer bankalardaki gibi 1 saat beklemiyorsunuz. Tabi ki de emekli maaşı günlerine takılmaz iseniz. Ama yine de ptt de sıra beklemeden havale, eft işlemlerimi gerçekleştirmek istiyorum da diyorsanız PTT kart her zaman yanınızda ve en büyük yardımcınız.

PTT KART VE PTT BONUS KART ÖN AÇIKLAMA

Artık bir çok insan cebinde PTT kart taşıyor. Bu insanlardan biri de benim. Bugün sizlere PTT Kart ve PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusunun dışında bu kartların özellikleri neler bunların da üzerinde değineceğiz. Sizlerde Ptt’nin avantajlı dünyasını keşfetmek istiyorsanız, bu yazı ile A dan Z ye kadar bir çok hususu öğrenebileceksiniz. Dilerseniz konumuza hızlı bir geçiş yapalım.

PTT KARTA DAİR HER ŞEY

PTTKART, yıllık kart aidatı bulunmayan gerçek kişi posta çeki hesap sahiplerinin, hesaplarındaki bakiyeleri banka ATM’lerinden nakit çekim, yurtiçi/yurtdışı alışverişlerde nakit yerine kullanabilmesi ve Pttmatik’lerde nakit çekim ile birlikte fatura ödeme, anlaşmalı Kuruluş ödemeleri, aktarma vb. işlemleri yapabilmelerini sağlayan ödeme aracıdır.

PTT KART BAŞVURU İŞLEMLERİ

Sizlerde ptt kart sahibi olmak istiyorsanız, herhangi bir ptt şubesine gidip gişe işlemleri için sıra almanız yeterli olur. 5-10 dakika içerisinde işlemleriniz bitiyor. Daha sonrasında ise en geç bir ay içerisinde PTT Kartınız adresinize geliyor. Eğer ptt yetkilisi sizi adresinizde bulamazsa mecburen kartınızı merkez ptt den almanız gerekiyor. Ptt den de kartınızı almak için de 2 ay gibi bir süreniz bulunuyor. Şunuda belirtelim ptt kart başvurusu yaparken posta çeki hesabı açılıyor ve 5 TL gibi bir para alıyorlar. Ama kartınızı felan iptal ettirdiğinizde paranızı geri alabiliyorsunuz.

PTT KART İLE HANGİ İŞLEMLERİ YAPABİLİRİM?

Ptt kart ile pttmatiklerden; GSM telefon faturaları, doğal gaz, elektrik, su, HGS bakiye yükleme, posta çeki bakiye sorma, para yatırma ve çekme, anlaşmalı banka kredi kartı tahsilatı (16 banka), mobil havale kabul, Anlaşmalı Banka Bireysel Kredi Tahsilatı (5 Banka) ve pttbonus kk borç ödeme  gibi bir çok işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ne sıra derdi ne de zaman kaybı. İşlerinizi 2 dakikada çözüme kavuşturabilirsiniz.

PTT BONUS KREDİ KARTI NEDİR? NASIL BAŞVURU GERÇEKLEŞTİRİLİR?

PTT Bonus Kredi Kartı nakit çekmede ve mal/ hizmet alımında belirlenen kredi limitleri dahilinde kullanılabilecek MasterCard logolu kartlardır. PTT Bonus Kredi Kartı ile Bonus fırsat ve ayrıcalıklarından yararlanılmaktadır. Ptt Bonus Kart başvurularını merkez ptt lerden gerçekleştirebilirsiniz. 3 çeşit ptt bonus kart olduğunu da söyleyelim. Bunlar;  Classic 59 TL aidatlı, Gold 66 TL aidatlı ve c. Platinum 73 TL aidatlıdır. İlk yıl herhangi bir kart ücreti alınmamaktadır. Belirttiğimiz kart ücretleri 2. yıl itibariyle alınmaya başlanacaktır. İki adet ekstre kesim dönemi bulunmaktadır. Bunlar; 1. Dönem- Her ayın 8’i ve 2. Dönem- Her ayın 24’ü dür.

Görüldüğü gibi ihtiyaçlarınıza göre ptt farklı kartlar yapmış. Dediğim gibi bende ptt kart aldım ve bir çok işlemimi sıra beklemeden gerçekleştirebiliyorum. Değerli okurlarımız, bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Farklı konu başlıklarımız için aşağıdaki linklerimizi incelemeyi unutmayın.

PTT kredi başvurusu yapmak çok kolay

Kredi notu sorgulama, kredi notumu nasıl öğrenirim

Kredi borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükselir

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.