Go to ...
Para Biriktirme Yolları Nelerdir, Nasıl Para biriktirilir?


Para biriktirmek, para biriktirme taktikleri, Günlük para biriktirme- En çok ve en fazla yakındığımız şeydir para biriktirereme olayı. Hiç anlam veremeyiz; 1.300 TL asgari ücretli alıyorken alıyorken, biz 3.000 TL ile neden 10 yıldır 50 TL bir köşeye atamadık? Bu durum inanın ki ciddi manada sorgulanmaya başlandı. Bizlerde bu sıkıntılarınızı bildiğimizden sizlere yardımcı olmak istedik. Artık sizlerde nasıl para biriktireceğinizi öğrenebileceksiniz.

GÜNLÜK PARA BİRİKTİRME YOLLARI ÖN AÇIKLAMA

Bizlerde günlük olarak para biriktirmek istiyoruz ama bir türlü olmuyor? Nasıl para biriktiririm diyorsanız bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz. Sizlerde bu yöntemleri uygularsanız kısa sürede paranın nasıl arttığını ve biriktiğini görebileceksiniz. Bu sayede de bunu alışkanlık haline getirerek güzel tasarruflar ve yatırımlar yapabileceksiniz. Hazırsanız para biriktirme yollarını hep beraber inceleyebiliriz.

PARA BİRİKTİRME YOLLARI

1-) Değerli dostlarımız öncelikle işe giderken güzel havalarda muhakkak yarım saat erken kalkıp yürümeyi tercih edin. Bu hem size spor hemde para biriktirme olayı sağlayacaktır. Bugün en düşük otobüs fiyatı 2 TL. Yani git gel 4 TL yayıpor. Siz en azından 15 gün yürüyerek işe gidip gelirseniz yapacaktır. Unutmayın ki damlaya Damlaya göl olur. Bu şekilde yazımızın sonunda güzel bir para biriktirmiş olacaksınız. Özellikle yaz ve bahar aylarında her gün yürüyerek gidip gelebilirsiniz. Buda en az 120 TL para biriktirme anlamını taşıyor.

2-) Sigara alışkanlığınız varsa para biriktirememe nedeninizin en büyüğü bu olabilir. Günlük 10 TL sigaraya ayıranın bir ayın sonunda cebinden çıkan para  tamı tamına 300 TL. Günlük 2 paket sigara içenler bile var. Hal böyle olunca cebinden en 600 TL çıkan kişiler bile var. Buda çoluk Çocuğun rızkı anlamına geliyor. Sigarayı keserek hem para biriktirebilir, hem çocuklarınıza daha da iyi bakabilir hemde sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

3-) İş çıkışı her zaman uğradığınız lokallerden biraz ayağınızı kesmeniz gerekiyor. Zira bardağı 10 – 15 TL den satılan çay ve kahve içeceğinize 15 TL’ye üçü bir arada kahvelerden alıp bu keyfinizi evinizde de gerçekleştirebilirsiniz. Düşünün Haftada 3- 4 kere uğradığınızı farz edersek aylık 90 TL sadece buraya gittiğini görebiliyoruz. üstelik size sunulan çayda büyük ihtimalle bayat oluyor. Evde sağlıklı ve taze çay demleyerek bunu daha da ucuza getirebilirsiniz.

4-) Yemek aralarında muhakkak evde yemek yemeyi planlayın. Karı koca çalışıyor olabilirsiniz ama sırasıyla da olsa çıkışı evde yemek pişirin. Zira dışarıda bir kebap yiyorsunuz 15 TL para veriyorsunuz. Ayrıca önünüze sunulan kıymada 160 gram kadar. 2 kişi yemek yediğinizde, salatası, ayranı derken 50 TL’ye yaklaşıyor. Birde önce çorba içerseniz bu rakam daha da fazla artıyor. Halbuki 320 gram ete vereceğiniz parayla 1,5 kg kıyma alabiliyorsunuz. bununla da tüm ayı çıkarabilirsiniz. Bu şekilde ayda 500 TL’ye yakın para biriktirebilirsiniz.

5-) Faturalarda tasarruf etmeye gidiniz. Örneğin mutfakta işiniz varken salonun yada oturma odasının ışığının açık olmasına gerek yok. Buraların ışığını kapatın. Bir bardak su içerken 2 bardak da su akıtmayın. Kombi açarken sadece kullandığınız odaları açın. Bir çok kişi telefon faturasında 1000 dakika, 1000 sms ve 4-5 gb de internete fatura ödüyor ama toplam kullandığı tutarlar bunun yarısı kadar. O halde bunları kısmanız şart. Kullanmadığınız elektronik alaetlerin de fişini çekmeyi unutmayınız.

6-) Sinema keyfi. Bazı zamanlar işi abarttığımızı düşünüyoruz. Haftada 3 -4 defa sinemaya gidenler oluyor. Hani sinema eleştirmenleri bile bu kadar sinema izlemiyor. 15 TL bilet parası veriyorsunuz. Ayrıca 15 TL de mısır ve kolaya veriyorsunuz. Bir kişi 30 TL yapıyor. İki kişi haftada bir defa daha sinemaya gitseler 240 TL yapıyor. Bunun yerine internetiniz da varsa LCD veya LED TV’nize bağlantı yapıp bu şekilde eğlenme yoluna bakın.

7-) Kıyafet alısverişlerinizi azaltın. Özellikle bayanlar alışverişe bir kaptırdılar mı kendilerini ipin ucunu kaptırabiliyorlar. Dolabnda 10 çift ayakkabı varken gidip 2 çift daha alıyor örneğin. Bu yola başvuracağınıza eskiyen ayakkabınızda ufak bir açılma varsa ayakkabı tamircisine uğrayıp bunu tamir ettirebilirsiniz. Aynı şey kıyafet için de geçerli. Sökülen yada daralan elbiselerinizi terzi ile az bir paraya yeniden şekillendirebilirsiniz.

Sevgili dostlarımız, sizlere bir ayda nasıl ve ne kadar para biriktirebileceğinizi göstermeye çalıştık. 2 tl den ne çıkar demeyeceksiniz. Ve istikrarlı bir şekilde yolunuzda ilerleyeceksiniz. Bu sayede güzel paralar sizi bekliyor olacak. Bir sonraki yazımızda buluşmak dileğiyle görüşürüz…

 

 

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin