Go to ...
Ölen kişinin konut ve taşıt kredisi borcu silinir mi?


Ölen kişinin banka borçları, ölen kişinin banka borcu ne olur? ölen kişinin banka borcu silinir mi?: Ölen kişinin banka kredi borçları ne olur gibi bir çok soru sizin de aklınızı kurcalıyorsa birinci dereceden bir yakınınızı kaybettiniz demektir. Bundan dolayı da haklı olarak yapmanız gereken bazı resmi şeylerin olduğunu düşünmeniz normal. Bu bir yakınını kaybedenlerin en fazla sorguladığı konular arasında birinci sıralarda yer ediniyor.

ÖLEN KİŞİNİN BANKA BORCU GENEL AÇIKLAMA

Değerli okurlarımız bugün Ölen kişinin banka borcu silinir mi? sorusunu sizler için açıklamaya çalışacağız. Sizlerde belirttiğimiz hususlar doğrultusunda banka ile ilgili yapılacak iş ve işlemlerinize yön verebilirsiniz. yazımızın devamında müteveffa olan kişinin konut kredisi borcunu kim ödeyecek? Ölen kişinin kredi kartı borcu silinir mi?  Ölen kişinin kredi borcu ne olur? ve Ölen kişinin taşıt kredisi silinir mi? gibi sorularınızın cevaplarını detaylı bir şekilde öeğrenebileceksiniz.

ÖLEN KİŞİNİN KONUT KREDİSİ BORCUNU KİM ÖDER?

Konut alırken banka şirketleri sizleri hayat sigortası yaptırmanız noktasında zorlar ve zorunlu yapılması gereken de bir hususdur ayrıca. Çünkü bankalar yaş tahtaya basmak istemezler. Ev alan kişi her ne kadar istemiyorum dese de bu kendisinin zararına olan bir durumdur. Dünyanın her türlü hali var. Ölümlü dünya. Vefat durumunuzda sigorta şirketi sizin kalan borçlarınızı ödeyeceği gibi ailenize de bir miktar para öder. Konut kredilerin çoğu bu şekildedir. Önceki kredilerin bazılarında eskilerde yani zorunlu değildi. Ama şimdilerde hayat sigortası zorunlu. Buda iyi bir şey.

ÖLEN KİŞİNİN KREDİ KARTI BORCU SİLİNİR Mİ?

Elbette silinmez. Kredi kartı borçları yasal mirasçılar tarafından ödenmesi gereken bir borçtur. Kredi kartlarında hayat sigortası gibi durumlarda söz konusu olmadığından bu borç kesinlikle silinmez. Yasal mirasçılar aralarında öderler. Tabi ben ödemek istemiyorum deme gibi bir hakkınızda söz konusu. Redd-i Miras olayı yani. Lakin bu seferde hiç bir borçları üstlenmediğiniz gibi kalan mallar üzerinde de hiç bir söz hakkınız olmaz.

ÖLEN KİŞİNİN KREDİ BORCU NE OLUR?

Herkes kişi ölen yakınınızda krediye ihtiyaç duymuş olabilir. Bankalar, kredi çekilirken ellerinden geldiği kadarıyla hayat sigortası yaptırmaya çalışıyorlar. Maalesef bunun anlamını bilmeyen veya idrak edemeyen vatandaşlar hayat sigortası istemiyorlar. Şimdi asıl sorumuz ölen kişinin kredi borcu ne olur? Eğer hayat sigortası yaptırdıysa vefat eden kişi, kredi borcunu hayat sigortası öder. Yok sigortasız bir şekilde kredi çektiyse de maalesef geride kalan mirasçıların bu borcu ödemeleri gerekiyor.

ÖLEN KİŞİNİN ARAÇ KREDİSİ SİLİNİR Mİ?

Ülkemizde tarafikte yani kaza yaparak hayatını kaybedenlerin sayısı oldukça fazla. Bankalarda kredi verirken bu verileri dikkate alsa gerek ki hayat sigortası yaptırmayı zorunlu koşuyorlar. Bunun kötü olduğunu kesinlikle düşünmeyin. Yukarıda belirttiğim hususları da düşünürseniz. Bundan dolayı da hayat sigortası vefat edenin taşıt kredisinin kalanını bankaya öder. Bazı zamanlarda ise bankalar araçlara el koyabilir. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız da muhakkak ki hukuki destek alınız.

Değerli dostlarımız, istifadeli ve özel bir yazı hazırladığımızı düşünüyoruz. Umarız ki sizler için de istifadeli bir yazı olmuştur. Bu konu haricinde aşağıda sizler için hazırladığımız farklı konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız. Beğendiğinizi tıklamanız yeterli olur.

Kredi notu nasıl hesaplanır

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum

Kırmızı Kalem Yiyenler Kredi Çekebilir mi

BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin