Go to ...
Kredi Yıllık Maliyet Oranı ile Gerçek Faiz Oranını Bulun


Kredi yıllık maliyet oranı nedir? Nasıl Hesaplanır?, yıllık kredi maliyeti- Değerli dostlarımız, bu haberi okumadan ve arkadaşlarınıza da okutmadan kredi çekmeyin. Zira düşük faizli bir kredi alıyorum derken cebinizden oldukça fazla bir rakam da çıkabilir. Bugün sizler için oldukça özel bir yazı derliyoruz. Kredi koşullarını inceleyen kişiler en sonda yıllık maliyet oranlarını da görmüşlerdir. Ama buna bir türlü anlam verememişlerdir. Yahu bu oranda ne? Ne işime yarar demişsinizdir.

KREDİ YILLIK MALİYET ORANI GİRİŞ BÖLÜMÜ

Çoğu zaman kredi çekme işlemine başvuruyoruz. Bundan dolayı da en doğru krediyi alabilmek adına bir çok araştırmalara giriyoruz. Sonrada en düşük faizli krediyi bulup, krediye başvurup, paramızı alıyoruz. İşte tamda bu noktada sıkıntı doğuyor. Çünkü düşük faizli kredi bulmanız, en iyi ve en kredi olma şartını taşımıyor olabilir. İşte tamda bu noktada Kredi yıllık maliyet oranı konusu devreye giriyor.

Bugün sizlere kredi maliyet oranı nedir? ne değildir? hepsini açıklamaya çalışacağız. Sizlerde bu sayede en doğru krediye ulaşabilecek ve karlı bir alışveriş gerçekleştirmiş olacaksınız. Dilerseniz sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan konunun detaylarına inelim.

KREDİ YILLIK MALİYET ORANI TAM OLARAK NEDİR?

Sevgili okurlarımız, son zamanlarda faiz oranlarının nasıl da düştüğünü hep beraber inceledik. Hiç olmadığı kadar düşük seviyelere geldi. Neredeyse bir çok bankanın faiz oranı aynı vede düşük. Peki hangi bankadan kredi çekmeliyim sorusunun cevabı da Kredi Yıllık Maliyet Oranında saklı. Kredi Yıllık Maliyet Oranı ile; sadece bir kredinin faiz oranına bakılmaz. Bir krediyi tüm giderleri ile ele alırsınız.

Örneğin kasko ücreti ne kadar? Hayat sigortası kaç ? Kredi tahsis ücreti ne kadar? Ekspertiz, rehin ücreti, ipotek ücreti, zorunlu deprem sigortası, konut sigortası ne kadar? Kısacası aklınıza gelebilecek tüm giderler beraberce hesaplanarak elde edilen orandır. Bu oran kredinin gerçek faiz oranını da sizlere verir. Bu sayede hangi bankanın daha da uygun maliyetli kredi verdiğiniz anlayabilirsiniz.

KREDİ YILLIK MALİYET ORANI NASIL HESAPLANIR?

Sevgili dostlarımız, yıllık maliyet oranının hesaplanması için bir formül vardır. Tabi bununla vaktinizi almak istemiyoruz. Daha farklı bir boyuta sizi taşımayı amaçlıyoruz. Zira bazı kredi haberlerinde sadece aylık kredi maliyet oranı veriliyor. Burada az biraz kafanız karışabilir. Bu karışıklığı gidermek için bu maddeye de yer verdik. Yıllık maliyet oranı hesaplanmadan önce aylık maliyet oranı elde edilir. Tüm giderler ile aylık ne kadar giderinizin olacağı hesaplanır.

Sizde Aylık maliyet oranı ile karşılaşırsanız bunu 12 Ay ile çarpmanız, yıllık maliyet oranını da sizlere verecektir. Bu ayırımı kesinlikle unutmayınız.

KREDİ YILLIK MALİYET ORANINI ÖRNEK İLE AÇIKLAMA
  • X BANKASI: 10.000 Lira Krediyi 24 Ay Vade ve ,22 Faiz Oranı ile sizlere sunuyor. Aylık Taksit Tutarınız: 480,21 TL. Kredi Tahsis Ücreti ve diğer Masraf Giderleri Toplamı da 600 TL. 
  • Y BANKASI: 10.000 Lira Krediyi 24 Ay Vade ve %1,22 Faiz Oranı ile sizlere sunuyor. Aylık Taksit Tutarınız: 480,21 TL. Kredi Tahsis Ücreti ve diğer Masraf Giderleri Toplamı da 1500 TL. 

 

Yukarıda iki farklı bankanın kredi koşullarını sizlere sunmuş olduk. X Bankası ile masraflar düştükten sonra elinize geçen para 9.400 TL dir. (10.000 TL – 600 TL =9.400 TL) Y Bankası ile ise elinize geçen para 8.500 TL dir. Bu iki bankadan X bankasının yıllık maliyet oranının daha da uygun olduğunu anlayabiliyoruz. Her ne kadar yıllık maliyet oranı paylaşılmasa da bu anlamı çıkarabildik. Aynı şey tersi içinde geçerli. Yıllık maliyet oranından uygun olan krediyi de bulabiliriz.

Sevgili okurlarımız, sizlerde kredi çekecekseniz muhakkak tüm koşulları ile değerlendirin. Mümkünse yıllık veya aylık maliyet oranlarını görün. Bu size karlı kredi çekme imkanı taşıyacaktır. Sakın ola ki sadece faiz oranına aldanmayın. Yukarıda da belirttiğim gibi düşük faizli krediler masraflarından ötürü daha fazla para çıkmasına sebebiyet verebiliyor. Bu da bankaların çakallığı oluyor. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız konu galerimizi de inceleyebilirsiniz.

ARKADAŞLARINIZIN DA EN AVANTAJLI KREDİYİ ÇEKEBİLMELERİ İÇİN LÜTFEN FACEBOOK GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi Hesaplamasında Bilmeniz Gereken Hayati Kurallar

Acil Para İçin Garimenkulünü Yorumla Hemen Sat

Acil Nakit İçin 2. El Eşya Sat Hemen Para Kazan

 

 

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin