Go to ...
Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum


Kredi kartı borcumu ödeyemedim ne olur? Kredi kartı borcunu ödeyemedim ve ödeyemiyorum ne yapmalıyım?- Altınlar değerinde bir yazıyı sizlere sunmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Bugün ki yazımızdan yüzde yüz istifade edeceğinizden eminiz çünkü bu yazı sizlerin dertlerinize bir derman, bir yol gösterici veya bir rehber olacaktır. Bundan dolayıda yazımızı sonuna kadar okumanızı ve okutmanızı özellikle rica ediyorum.

KREDİ KARTI BORCUMU ÖDEYEMİYORUM GİRİŞ BÖLÜMÜ

Kredi kartı inanılmaz derecede hayatımıza girmiş durumda. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre ülkemizdeki banka kartı sayısı 113 milyon adete yükselmiştir. Kredi kartı sayısı ise yaklaşık 58 milyon adete ulaşarak, tarihin en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Ayrıca bu rakamlara göre Türkiye, Fransa’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında kredi kartı kullanımının en yoğun yaşandığı ikinci ülke konumunda varlığını sürdürmektedir. Yapılan harcamalar bakımından da Avrupa üçüncüsü.

Aslında bu verilerin böyle yüksek çıkmasının bir nedeni ülkemizde almak istediğimiz mal ve ürünleri bir anda alamadığımızdan ve taksit imkanının sağlanmasından kaynaklanıyor. Bunun dışında yüksek limit insanların aklını başından alıyor ve ulaşamadığımız ürünlere ulaşabilmemizi sağlıyor. Lakin kredi kartında kullanılan bilinçsiz harcamalar üstesinden gelinemez haller doğuruyor ve sonunda da bir bataklığa saplanılıyor. Bu durumlarda sizi neler bekliyor ve çözüm yolları neler gibi sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

KREDİ KARTI BORCUMU ÖDEMEZSEM BENİ BEKLEYEN TEHLİKELER NELER?

Gerek bilinçsiz harcamalar gerekse işlerinizin kötü gitmesinden dolayı kredi kartı borcunuzu ödeyemezsem ne olur sorusu normalde en son duymak istediğimiz şeydir. Kredi kartı borcunuzu ilk iki ay ödemediğiniz zaman faiz cezası sizleri bekliyor olacaktır. Ayrıca kredi notunuzda aşağılara düşecektir. 90 Gün ödemezseniz kredi notunuz sıfıra ineceği gibi kredi sicilinizi bozup kara listeye gireceğiniz anlamına da geliyor.

Bu durumda 5 yıl boyunca bırakın bir bankadan kredi almayı, kredi kartı bile kullandırmazlar. 5 yıl boyunca sürünüp durursunuz. İşte tamda burada bu dünyanın acı yüzünü görürsünüz. Kimse sizinle iş bile kurmaz. Şuan şirketlerin büyük bir kısmı işe eleman alırken kredi notunu da sorgulamaya başladılar. Siz olsanız kredi notu sıfır olan birini işe almak ister miydiniz? Daha kendi ekonomisine daha kendi ekonomisini düzeltememiş şirketi nasıl ayakta tutsun değil mi?

KREDİ KARTI BORCUNUN ÖDENEBİLMESİ İÇİN REÇETE

1-) İşlerinizin kötü gidişatından dolayı kredi kartı borcunuzu ödemekte zorluk çekmeye başladığınız anda yapmanız gereken tek şey Kredi Kartı Borç Transferidir. Bu sayede tüm kredi kartı borçlarınızı tek bir bankada toplayabilir ve uzun vadede ödeyebilirsiniz. Böylece rahat bir nefes alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken herhangi bir bankaya müracaat etmeniz.

2-) Kredi kartınızı bu ay ödeyemeyeceğinizi anladığınız anda hiç beklemeden hemen bankanıza koşun ve 3 ay borç erteleme isteyiniz. Bu süre işlerinizi toplayabilmek için makul bir süredir.

3-) Akraba, eş, dost, akraba, kanki kim varsa yoklayın ve borç para talep edin. Bunu yaparkende ödemenizi 6 ay vade ile ödeyeceğinizi belirtin. Bu süre zarfında çizeceğiniz doğru yol ile sırtınızı düzeltebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı borçlarınızın tamamını da ödeyerek kredi notunuzu da arttırabilirsiniz.

4-) Mal ve ürünlerin satımı yoluyla para bulunuz. Kredi kartı borcu bazıları için ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Çünkü şirketler için 50.000 TL kredi kartı borcu normal gibi birşey. Ufak esnaflar için bu durum 15 -20 bin lira gibi bir borç çıkarır. Böyle durumlarda araba yada ufak arsanız varsa gözden çıkarabilirsiniz. Yada evinizde fazladan led tv, laptop, notebook, akıllı telefon gibi 2. l eşyaları satışa çıkarabilirsiniz. Bu tür 2. el satış platformları bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak sahibinden.com ve letgo verilebilir.

Saygıdeğer okurlarımız, sizlere verdiğimiz bu reçete özel olarak hazırlanmış ve derdinize derman olacak hükümler bulunmaktadır. Bundan dolayıda BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi Kartı Borcu Olan İhtiyaç Kredisi Çekebilir mi?

Ne kadar kredi alabilirim

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin