Go to ...
Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?


Kredi kartı borç yapılandırma, kredi kartı borcu taksitlendirme- Kredi kartı harcamalarımızın temelini oluşturuyor. Bundan dolayı da ülkemizde kredi kartı sayısı 58 milyona dayanmış. Bu veriyi Bankalararası Kart Merkezini incelediğimizde görebiliyoruz. Çok kullanıyoruz. Gıda ihtiyacı, kıyafet ihtiyacı, giderleri, akaryakıt giderleri, kişisel harcamalar vs. bu örnekleri saymakla bitmiyor. Doğal olarak da tüm harcamalarımızı kredi kartımız ile gerçekleştiriyoruz.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMASI GENEL BİLGİ

Yukarıdaki kart sayısı verilerine göre bir kaç tane kredi kartımızın olduğunu anlayabiliyoruz. Durum böyle olunca da tüm kartlar ister istemez doluyor ve asgari ödemelerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Lakin öyle bir hal alıyor ki artık bu borçlar üstesinden gelinemez bir durum halini alıyor. Battıkça daha da batıyoruz ve bir çıkış yolu arıyorsunuz. İşte bu  yazı sizler için bir kurtuluş yolu olacaktır. Zira sizler için kredi kartınızı nasıl yapılandırabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

KREDİ KARTI BORCUMU ÖDEMEZSEM NE OLUR Kİ?

Arkadaşlar sakın ha bu soruyu aklınızdan geçirmeyin çünkü bu işin sonunda kredi sicilinizi bozdurabilirsiniz. İşte bunun için bu soruyu sormayın demiştim. Zira kredi kartı borcunuzu 3 ay yani 90 gün ödemezseniz banka sizi hemen avukatına bildirir. Banka avukatıda hemen sizin hakkınızda yasal işlem başlatır. Kırmızı kalem yersiniz. Banka allem eder, kallem eder ve alacağını tahsil eder. Teminat, ipotek, kefil, icra derken bu borcunu alır.

Sonrada sizi bir Merkez Bankasının kara listesine yazdırır. Bu listeye girdiniz zamanda çıkmanız çok zor. Daha doğrusu 5 yıl boyunca çıkamaz ve hiç bir bankadan kredi ve kredi kartı alamazsınız. 5 Yıl ekonomik hayatınız yerlerde sürünür. İşte bundan dolayı da kredi kartı borcunuzu ödememezlik etmeyin. Baktınız kredi kartı borçlarınız sizi oldukça fazla zorluyor; sizin yapabileceğiniz bazı hamleler var. Dilerseniz şimdide bu hamleleri teker teker inceleyelim.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR?

İnsanlık hali işlerimiz kötüye gidiyor olabilir yada işten çıkarılmış olabiliriz. Böyle durumlarda da borçlar bizi en fazla endişelendiren konulardan bir tanesi. İşte tamda bu noktada sizin ön görüşlü olmanız gerekiyor. Baktınız işler sarpa sarıyor hemen bankanızın müşteri hizmetlerini arayın ve kredi kartı borç yapılandırması isteğinizi belirtin. Merak etmeyin bankalar bu talepleri genel itibariyle geri çevirmiyor. Bu en başta yapacağınız özel ve kaliteli hamlelerdendir

Eğer borçlarınızı ödeyemezseniz bu hamleyi gerçekleştirmeniz daha da zor olur. Bankaya ile görüşerek yeni bütçenize göre kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Bu şekilde de aylık ufak ödemeler ile uzun vadede kredi kartı borcunuzu bitirirsiniz. Yapılandırma işlemi için bankaya gidebileceğiniz gibi telefon bankacılığından da yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca 26 eylül tarihinden kalma borcunuz da var ise bunu 72 aya kadar vadelendirebilme imkanınız da bulunuyor.

KREDİ KARTI BORÇ TRANSFER KREDİSİ

Bankanıza kredi kartı borç yapılandırması için başvurdunuz ve olumsuz bir cevap mı aldınız o halde hiç vakit kaybetmeden herhangi bir bankaya borç transfer kredisi için başvurunuz. Ama borcunuzu ödeyemez hale geldikten sonra daha doğrusu bir kaç ay borcunuzu ödemediyseniz boş yerden başvuru gerçekleştirmeyiz. Bunun için vakit kaybetmeyin dedim. Daha en başındayken ve işler daha da kötüleşmemişken borç transferine başvurun.

Bu sayede yeni bankanız eski bankanıza borcunuzu öder. Sizlerde tüm kredi kartı borçlarınızı yeni bankanıza toplarsınız. Yeni banka kredi kartı borçlarınızın hepsini toplar ve 48 aya kadar vadeye böle bilir. Tabi sizin isteğiniz çerçevesinde bu taksit seçeneği gerçekleşir. Daha sonrada bu borcu aylık eşit taksitlere böler. Sizlerde tek günde küöük yapma imkanı bulursunuz. Lakin her zaman ileriyi görün ve bakalım ne olacak demeyin. Adımlarınızı emin adımlar ile atın.

Sevgili dostlarımız, kredi kartı borç yapılandırmasını nasıl yapacağınızı sizler için açıklamaya çalıştık. Sizlerde kredi kartı ödemelerinizde zorluk çekiyorsanız daha fazla hem kendinizi hemde ailenizi yormayın ve hemen bu borçlarınızı yapılandırın. Özel bir yazının daha son cümlelerine yaklaşmış olduk. Aşağıda sizler için farklı yazılardan oluşturduğumuz konu galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

İhtiyaç Kredisi Nedir? Başvuru Şartları Nelerdir?

Kredi ile Yapılabilecek En Uygun Yatırım Fikirleri

Bankaya borçluyken kredi çekebilir miyim?

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP, PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin