Kredi Kartı Borcu Olan İhtiyaç Kredisi Çekebilir mi?

Kredi Kartı Borcu Olan İhtiyaç Kredisi Çekebilir mi, alabilir mi?:  Kredi kartını her kim bulduysa günümüz şartlarını düşündüğünden hakikatten ileri görüşlü birisiymiş herhalde. Bundan 7 yıl ön cesie kadar kesinlikle kredi kartı kullanmam diyen bir insandım. Oysaki kredi kartlarının karşısında duran bir insandım. Şuan ise her kesin bir kredi kartı olması gerektiğine inanıyoruz. Limiti de düşük olan sizi zorlamayacak bol kampanyalı bir kredi kartı.

KREDİ KARTI BORCU OLANA İHTİYAÇ KREDİSİ ÖN AÇIKLAMA

Tıpkı kredi kartları gibi oldukça fazla ihtiyaç duyduğumuz bir diğer bankacılık faktörü ise kredilerdir. Krediler sayesinde mal, mülk sahibi hatta ve hatta iş sahibi olabiliyoruz. Dediğim gibi kredi ve kredi başlıkları vazgeçilmezlerimizden. Peki ikisine de aynı anda ihtiyaç duyarsak ne olacak? Bugün sizler için Kredi Kartı Borcu Olan İhtiyaç Kredisi Çekebilir mi? konu başlığı altında bir çok hususa da açıklık getireceğiz. Hazırsanız başlayabiliriz.

KREDİ NOTUNUN KREDİYE ETKİSİ

Bankalar kredi verirken ilk önce kredi notunuzu inceler. Kredi notunuz yüksek ise banka borçlarınıza sadık bir müşteri olduğunuz anlamı çıkmaktadır. Bundan dolayı da bankalar düşük faizli kredi sizlere kullandırırlar. Sizler kredilerinizi ödedikçe de kredi notunuz hep yükselişte olacaktır. Dolayısıyla kredi kartı borcunuz olsa bile kredi notunuz yüksekse bankalar size kredi verirler. Çünkü kredi kartı borcu olan bir insan eğer borcunu zamanında yatırmaz ise kredi notu da düşük olacaktır. Ama sizin kredi notunuz yüksel olduğuna göre kredi kartı borçlarınızı da zamanında ödeyebildiğiniz anlamına gelmektedir.

GELİR DURUMUNUN KREDİYE ETKİSİ

Kredi notunuzun yüksek olduğunu demin anlamış olduk. Ama bir diğer sıkıntı ise gelir durumunuzdur. Bankalar düzenli bir gelir belgesi ister. En az 3 ay bir yerdeki maaş bordronuzu sunmanız da gerekiyor. Bankalar size kredi verirken bu gelirinizin %40’ı  ile %70’i arasındaki bir orana göre aylık ödeyebileceğiniz kredi tutarınızınızı belirlerler. Örneğin; 2.000 TL maaş alıyorsunuz. Bu durumda bankadan en fazla gelirinizin %70’ine kadar kredi yada borç alabileceğinizi unutmayın.

Yani bir bankadan alabileceğiniz maksimum kredi tutarınız 2.000 TL X %70 = 1.400 TL dir.  Bu rakam sizin aylık ödeyebileceğiniz en çok kredi taksit tutarınızdır.Bu tutarı 24 ay vade ile çekmek isterseniz 1.400 TL X 24 = 33.600 TL sizin alabileceğiniz maksimum kredi tutarıdır. Şimdide bu rakamdan giderlerinizi çıkaralım. Her ay 500 TL kredi kartı ödediğinizi far edelim. Aynı şekilde 400 TL de bir başka kredi ödediğinizi düşünelim.

Bu durumda sizin aylık ödeyebileceğiniz kredi tutarınız 1400 TL – 500 TL – 400 TL = 500 TL dir. Buna göre 24 ay vade ile kredi çekeceğinizi düşünürsek bir bankanın size vereceği maksimum kredi tutarınız 500 TL X 24 Ay = 12.000 TL olacaktır.  Tabi bu en fazla tutarı vermektedir. Unutmayın ki bankalar kredi verirken gelirinizin %40’ı ile %70 ini referans alır.

KREDİ KARTI BORCUMU ÖDEYEMİYORUM ACİL KREDİ LAZIM

Bir çok insan tamda bu noktada hata yapıyor. Madem kredi kartınızı ödeyemiyorsanız hemen kredi kartı borç transferi için herhangi bir bankaya başvurunuz. Bu sayede kredi kartlarınızın hepsini bir bankada toplayabilirsiniz. Uzun vadede ve tek günde olan ödemelerinizi rahat rahat ödeyebilir bu sayede de kredi notunuzu arttırarak yakın zamanda ihtiyaç kredisi de alabilirsiniz. İşin sonunda kredi sicilinizi bozdurma olayının da olduğunu unutmayım sakın.

Değerli okurlarımız, bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. detaylı ve açıklayıcı bir yazı olduğundan bir çok bilgiyi de bünyesinde barındırmış oldu yazımız. Bundan dolayıda yüksek istifadeler sağlayabilirsiniz. Dilerseniz daha farklı yazılarımız için aşağıdaki linklerimizi de inceleyebilirsiniz. Merak ettiğinizi tıklamanız yeterli olacaktır.

LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK VE TWİTTER GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE PAYLAŞARAK ARKADAŞLARINIZIN DA GÖREBİLMESİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ?

Çek Karşılığı Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim

Kara Listeye Girmemek için Acil Yapılması Gerekenler

Sürekli kredi başvurusu ve ret yemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.