Go to ...
Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?


Kredi kartı borcumu ödeyemedim, Kredi kartı borcumu ödeyemedim ne yapmalıyım?- Arkadaşlar, ülkemizde kullanılan kredi kartı sayısı 60 milyona dayandı. Bu sayıya ulaşmasındaki asıl ; ulaşılamayan olan ürünlere kredi kartlarının taksitlendirme özelliği sayesinde ulaşılabilmesidir. Lakin bu nedene göre ülkemizdeki kredi kartı sayısının bu sayının 3’te 1’i olması gerekirken bu sayı ne den fazla? İşte asıl sorulmasıgereken sorun burada.

KREDİ KARTI BORCU ÖDENMEZSE NE OLUR GENEL AÇIKLAMA

Temel sorun insanın maaşının 2 bin lira olmasına karşın cebinde taşıdıkları kredi kartlarının toplam harcamaları 20 bin lira olması. Bu resmen cebinde bir saatli bomba taşımaya benziyor. Kredi kartlarının asıl kullanım amacı buz dolabı gibi bir seferde alamadığımız ürünü taksitlendirmesi nedeni iken bu durum ya yanılış anlaşılmış durumda. Maalesef Kredi Kartını çiğnediğimiz çikletten tutunda içtiğimiz sigaraya kadar kullanıyoruz. Buda beraberinde yanlış kullanımı getiriyor.

Bir diğer husus ise kredi kartları ile yerlerimize mal alıyoruz. Ama sezon kötü gidebiliyor yada iş yapamaya biliyorsunuz. Bu durumda da ne işçilerinizin maaşını ödeyebiliyorsunuz, nede borçlarınızı. Tabi en büyük sıkıntı da kredi kartı borcu oluyor. Hani bir arkadaştan bor. almışsınızdır. Bu borcu arkadaşınızın rızasınıda alarak geç ödeseniz de olur ama banka borçları öyle olmuyor. Yazımızın devamında kredi kartı borcu ödenmezse sizi bekleyen tehlikeler ne onlara değineceğiz.

KREDİ KARTI BORCUMU ÖDEMEZSEM BENİ BEKLEYEN TEHLİKELER NELER?

Kredi kartı borcunuzu kesinlikle ama kesinlikle geciktirmemelisiniz. Bakınız kredi kartı borcunuzu 1 ay ödemezseniz kredi notunuz düşüşe geçer ve bir sonraki ay faiziyle birlikte bu borç katlanarak karşınıza çıkar. 2. ay yani 60 gün boyunca ödemezseniz bu sefer kredi kartı borcunuz daha da katlanır ve kredi notunuz ciddi manada düşer. 3. ay yani 90 gün boyunca ödemezseniz bu sefer banka sizi direk avukatına yada anlaşmalı olduğu avukata verir.

Avukatta sizin için yasal işlemi yani hukuki işlemi başlatır. Artık bu işten dönüş yoktur. yersiniz. Haciz ve icra işleri ile karşılaşırsınız. Banka sizden alacağını o veya bu şekilde tahsil eder. Bu konuda hiç merak etmeyin. Yalnız bu icra işi ile kurtulacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Zira Merkez Bankası peşinizi bırakmaz ve hemen adınızı Kara Listeye ekler. sonrada Kara Listeden çıkmak için uğraşır durursunuz.

KARA LİSTEDE NE OLUYOR?

Borcuna sadık olmayan banka müşterilerinin adı Merkez Bankası tarafından Kara Listeye eklenir. Bu listeden 5 yıl boyunca çıkamazsınız. 5 Yıl boyunca bankalardan yasaklanırsınız. Ne kredi alabilirsiniz ne de kredi kartı alabilirsiniz. Ekonomik hayatınız geçici süreliğine sekteye uğrar ve felç geçirir. Arzu ederseniz kara listeden çıkma dilekçesi konulu yazımıza burayı tıklayarak ulaşabilir ve bu konuda bir çıkış yolu bulabilirsiniz.

KREDİ NOTUM NE OLUR?

Kredi Notunuz, kara listeyle birlikte en diplere düşer. 5 yıl boyunca bankacılık işlemlerini kullanamadığınızdan dolayı da yükselmez. Daha doğrusu hep düşük seviyelerde seyreder durur. 5 yılın sonunda devlet sizi affedip kara listeden çıkarsa da bankalar affetmez. Kredi notunuzu yükseltmek için en az da ekstradan uğraşırsınız. Maalesef durum böyle. Kredi ve kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz takdirde sizi bekleyen durum bu.

KREDİ KARTI BORCUMU ÖDEMEK İÇİN ÇIKIŞ YOLLARI

Sevgili dostlarımız, böyle durumlarda biraz ön görülü ve ileriyi görebilen kimselerden olmalısınız. Yani baktınız işler kötüye gidiyor, bu duruma hemen çözümler aramalısınız. Tutup da bu işi daha da kötüye sürmemelisiniz. Bunun için borçlarınızı ödemek de zorluk çekiyorsanız hemen bankanızdan 3 ay erteleme talep ediniz. Bu süre dede işlerinizi rayına sokmaya çalışın. Bu olmuyorsa da herhangi bir bankadan borç transferi gerçekleştiriniz.

Borç transferi sayesinde tüm borçlarınız tek bankaya toplanır. Sizlerde bu borçları uzun vadeye yayarak yavaş yavaş ödersiniz. Buda olmuyorsa akraba yada arkadaşlarınızdan uzun vadeli borç talep ediniz. mümkünse en az 6 ay sizden para istemesinler. Sizlerde bu sayede hem banka borçlarından kurtulursunuz hemde 6 ayda işlerinizi düzene yani rayına sokarsınız. Buda olmuyorsa mecburen arsa, ev, dükkan ne varsa elinizden çıkarmaya bakın, yoksa banka zaten ipotek ile satışa çıkaracaktır. Hem değerinin altına satarak borcunu tahsil edecek hemde sizin adınızın kara listeye girmesini sağlayacaktır. Madem ki hal böyle sizlerde son çare olarak malı mülkü satarak bu illetten kurtulmalısınız. Sonrada ufaktan bir iş kurarak küllerinizden yeniden doğabilirsiniz.

LÜTFEN BU ÖNEMLİ VE YARARLI YAZIYI ARKADAŞLARINIZIN DA OKUYABİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENİP, PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi kartı kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

Kredi Notunu Artırma Teknikleri

Garanti bankası 72 ay vadeli kredi kartı borç taksitlendirme

 

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin