Go to ...
Kredi Kartı Blokesi Nasıl Açılır? Kaç Günde Kalkar?


Kredi Kartı Blokesi nedir? Ne zaman kalkar ve kaldırılır?- Tüm merak edilen; banka, ekonomi, kredi ve kredi kartı haberlerini güncel ve doğru bilgiler ile sizler için cevaplandırmaya devam ediyoruz. Henüz kısa nefesli bir süte olmamıza rağmen gerek yorumlarınızla gerekse de tıklanma ile bu işi ne kadar da iyi yaptığımızı sizler bizlere anlatmış oluyorsunuz. Kredi kartları hepimiz tarından kullanılan harcama araçlarındandır. Hatta ve hatta Avrupa da en fazla kart sahibi olan ülkeler arasında 2. sıradayız.

KREDİ KARTI BLOKESİ NASIL AÇILIR? GİRİŞ BÖLÜMÜ

Çok fazla kredi kartı kullanıyoruz. Bunda da çokta fazla suçumuz yok. Zira bir led tv alacağız ama cebimizde para yok. Mecburen kartımızın özelliğini kullanıyoruz. Arabaya akar yakıt alacağız. Kredi kartına 100 TL bedava alış veriş kampanyası var. Hemen kredi kartını kullanıyoruz. Eve gıda alınması lazım ama cepte de para kalmadı. Ne yapacağız? mecburen kredi kartını kullanıyoruz. Hepsi iyi güzel ama bazı zamanlar da da kredi kartımız oluyor.

Evet yanlış duymadınız, bir çok insan çeşitli nedenden dolayı kredi kartının bloke olma durumu ile karşı karşıya kalıyor. Bizlerde yazımın devamında bu durumları teker teker izah edip, çözüm yollarını da anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız bu özel yazının detaylarına inelim.

KREDİ KARTI BORCUNDAN DOLAYI BLOKE

Bazı zamanlar hesaplayamadığımız zamanlarda evdeki hesap çarşıya uymaz. Elimize geçen para il ödememiz gereken miktar arasında dağlar kadar farklar oluşur. Doğal olarak da kredi kartı borcumuzu ödeyemeyebiliriz. Bu durumlarda da kredi kartlarında bloke uygulanır. Tabi burada bankadan bankaya göre bloke uygulama süreleri değişiklik gösterebiliyor. Eğer kredi kartı borcunuzu bir ay ödemediyseniz ve kartınız bloke edildiyse yani kullanıma kapatıldıysa bunun en azından asgarisini ödemeniz gerekir.

Asgarisi ödenen kredi kartı bir kaç saat içerisinde kullanıma açılır. Lakin bazı bankalar bu süreyi 2 ay yapar, kimsi de 3 ay yapar. 3 ay borcunuzu ödemediyseniz kara listeye girmemek için de kredi kartı borcunuzun tamamını ödemeniz gerekir. Kredi kartı borcu ödendikten sonra da 1 gün içerisinde kredi kartınızın blokesi kalkar ve geri kullanıma açılır. Bu saydıklarımın borçlar ile ilgili olan durum. Birde farklı bir durumdan dolayı bloke gerçekleşiyor. Birde ona bakalım.

KREDİ KARTI ÇALINMA VAKALARINDA BLOKE DURUMU

Bazı zamanlar kapkaç olayları yaşanır. Bazende kredi kartımızı kaybederiz ve nereye koyduğumuzu hatırlamayız. Doğal olarak da hemen müşteri hizmetlerini arayarak durumu izah ederiz. Müşteri hizmetleri de ilk etapta karta 24 saat süre ile bloke uygular. Tümüyle kapatmaz. Bunun amacı ise kartınızı bulduğunuzda tekrar kullanabilme imkanıdır. Yani bu süre zarfında kimse kartınızı kullanamaz. Sonrada caddenin ortasına atar. Bu kart bakaya yada emniyete ulaşır.

Sizde kartınızı teslim alırsınız. Bankanızı arayarak geri kullanımının açılmasını isteyebilirsiniz. Tabi eğer 24 saat blokeden sonra kartınızı bulamazsanız kartınız direkt olarak kullanıma kapatılır. Bankanız sizlere yeni bir kredi kartı gönderir ve o kart üzerinden alışverişlerinizi yapmaya devam edersiniz.

Değerli takipçilerimiz, kredi kartı bloke olayını sizler için sade ve açık bir dille anlatmaya çalıştık. Sizlerde bu konularda dikkatli olmaya çalışın. Özellikle kredi kartı borcu ödememe durumunda blokenin dışında kredi sicilinizi de bozdurma ihtimaliniz olur. Siz siz olun bu tür davranışlara girmeyin. Ayrıca aşağıdaki farklı konulardan oluşturduğumuz yazılarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Kara Listeye Girmemek için Acil Yapılması Gerekenler

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Kara Listeden çıkmak için dilekçe örneği

 

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin