Go to ...
Kredi alma ihtimalinizi artırmanın yollarına


Kredi ihtimalinizi artırmanın yollarına- 724kredinotu.com‘un sevgili okurları, yine mükemmel ve oldukça merak edilen bir konu başlığı ile karşınızdayız. Bir çok kişinin bu başlığı gördüğünde kalbinin heyecan ile attığına eminim. Dünyamız gezegenlerin en nadidesi, ülkemizde bugezegenin en mükemmel topraklarına sahip. Medeniyetin bu topraklarda kurulduğunu hatta ilk paranında bu topraklarda kullanıldığını söyleyebiliriz.

KREDİ İHTİMALİNİ ARTTIRAN YOLLA GİRİŞ BÖLÜMÜ

Ülkemiz her ne kadar yaşanılacak bir yer olsa da üretilen ürünler kıt ve zahmetli. Dolayısıyla bunlarında bir bedeli var. Bizim de paramız çok yok hani. Tama her ne kadar gönlümüz zenginse de genel itibariyle orta gelirli bir ailede büyüdük. Bundan dolayı da herkes gibi bizlerde ihtiyaçlarımızı giderebilme adına bankalardan kredi yoluna gidiyoruz. Maalesef bankalar her başvuru sahibinin kredi talebini kabul etmiyor. Bizlerde bu yazımızda Kredi alma ihtimalinizi artırmanın yollarına değinerek derdinize çare bulmaya çalışacağız.

BANKALARIN KREDİ VEREBİLMEK İÇİN ŞART KOŞTUĞU 2 ÖNEMLİ FAKTÖR

Değerli okurlarımız, bankalardan rahatça kredi çekebilmeniz için 2 önemli başlığın olduğunu söylemek gerekiyor. Bunlardan birincisi Kredi notu mevzusu, ikincisi ise düzenli gelir. Bu iki faktör neredeyse olmazsa olmazlardan. Bankaya gelir belgenizi sunmanız gerekiyor. Ayrıcada Kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Peki bu faktörlerden birini yada bir kaçını karşılayamıyorsak ne yapmamız gerekir? Yazımızın devamında bunun cevabını bulabileceksiniz.

KREDİ İHTİMALİNİ ARTTIRAN FORMÜLLER

Kredi alabilir miyim? bankaya gittiğim zaman red cevabı almaya korkuyorum. Acaba ne yapsam da kredi ihtimalimi arttırsam? Yok mu bir çözümü yada çıkış yolu? Bu sorular sizlere de yabancı değil herhalde. Çünkü oldukça fazla sorgulanan ve insanın başının etini yiyen sorulardan. Cevabı ise şimdi karşınızda;

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARIN KREDİ İHTİMALİNİ ARTTIRAN YOLLAR

Kredi notunuz düşük ise öncelikle kredi notunuzu artıra bilmenizin imkanlar dahilinde olduğunu hatırlatmak isteriz. Bundan dolayı bir banka size ret cevabı verdiyse başka bir banaya daha başvuruda bulunmayınız. Çünkü aynı cevabı alacaksınız ve kredi notunuz %10 oranında daha da azalacaktır. Buda bizin istemediğimiz bir durum. Amacımız kredi notunuzu arttırmak. Azaltmak değil.

Ardından eğer varsa kredi ve borçlarınız bunları günü gününe aksatmadan ve geciktirmeden ödeyiniz. En az 3 ay boyunca. Fideks bankalara olan borçlarınızı aksatmadan ödediğinizi görünce bir de bunu düzenli yapınca hemen kredi notunuzu arttıracaktır. Siz bu süre zarfında kredi kartlarınızı teke indirmeye çalışın. Maaşınız 2 bin liraysa cebinizdeki kartların toplamı 30 bin liraysa bu çok büyük bir riskdir ve dolayısıyla kredi notunuzu ciddi manada düşürücü etki yapar.

Aylık ödeye bileceğiniz düzeyde tutun buda kredi notunuzun yükselmesine ve kredi ihtimalinizin de yükselmesine yarayacaktır. En azından 3 ay kadar banksal işlemleri bolca kullanım. Örneğin alacak vereceklerinizi eft veya havale ile gerçekleştirin. Faturalarınızı internet bankacılığı ile ödemeye çalışın.

GELİR BELGESİ OLMAYANLARIN KREDİ ALMA İHTİMALİNİ ARTTIRAN YOLLAR

Sizde gelir belgenizi gösteremiyorsanız yapabileceğiniz bir iki husus var. Şimdide bunları inceleyelim isterseniz. Bu yol . ile bankaya teminat sunmanız gerekecektir. Yani bankaya ev, arsa, dükkan gibi değerli gayrimenkullerinizi teminat olarak sunabilirsiniz. Tabi bankalarda buna ipotek koyduracaktır. Ayrıcada gayrimenkulün değerinin %50 sine kadar kredi alabilirsiniz. Banka ödeyemezse nasıl olsa buradan tahsil ederim diyerek sizlere kredi verecektir. Ama siz siz olun taksitlerinizi geciktirmeyin.

Bir diğer yol ise kefil göstermedir. Sizlere kefil olabilecek eş, dost akraba fark etmez birini bulabilirseniz büyük ihtimal ile kredi alabilirsiniz. Tabi size kefil olacak kişinin düzenli  bir gelir belgesinin olması, bu gelir belgesi ile sizin istediğiniz krediyi karşılayabilmesi ve de kredi notunun da yüksek olması gerekir. Banka sizden bu krediyi tahsil edemez ise kefilinizden tahsil edecektir.

Bir yazının daha sonuna geldik. Kredi alabilme ihtimallerinizi arttıracak formülleri sizlere sunmaya çalıştık. Umarım yeterince ayrıntılı bir bilgi kaynağı olmuştur. Sizlerden ricam eğer beğendiyseniz BU YAZIYI ARKADAŞLARINIZIN DA GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz. 

Kredi geçmişimiz bankalar için neden önemli

Findeks Renkleri Ne Anlama Geliyor

Findeks Kredi Notu Neden Düşer?

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin