Go to ...
Konut kredisi Borç Transfer İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?


Konut kredisi Borç Transfer İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?- Sizlerde bir evim olsun da başka bir şey istemem diyenlerden misiniz? Maalesef bir çok insanın içinde kocaman bir yaradır evinin olmayışı. Benim babam kırk yıl çalıştı da en son emeli ikramiyesiyle bir ev alabildi. Yıllarca çalışırsınız, didinirsiniz ama bir türlü o istediğiniz evi alamazsınız. Sonunda da bu durum canınıza tak eder ve bankaya müracaat edersiniz.  Ne var ki bunda herkes banka kredileri sayesinde kira öder gibi ev sahibi oluyor.

KONUT KREDİSİ BORÇ TRANSFER KREDİSİ GİRİŞ BÖLÜMÜ

Ülkemizde büyüklerimizden güzel bir miras kalmadıysa mecburen konut kredisi çekilerek ev sahibi oluyor. Binlerce hatta yüz binlerce insan bu kredieler sayesinde kendi evinde oturuyorlar.Tamam ben bu krediyi ayda şu kadar ödeyerek kapatırım dersiniz. Gerekirse ek mesai yaparım ve en sonunda da ev benim olur dersiniz. Sonrasında da kredi çekersiniz. Kredi ödemelerinizi aksatmadan yaparken, bir anda işleriniz kötüye gider ve borcu ödeme de sıkıntıya düşersiniz.

İşte burada konut kredisi borç transfer kredisini düşünmeye başlarsınız. Acaba bu krediye nasıl başvuruda bulunabilirim? Tam olarak nedir? Bana faydası nedir? Kolay bir iş midir? Bunları sizlere açıklamaya çalışacağız. Dilerseniz konumuza bir an önce geçiş yapalım.

KONUT KREDİSİ BORÇ TRANSFER KREDİSİ NEDİR?

Kredi işi esasen güzel bir planlamayı da beraberinde getirmelidir. Yani 3 ay veya 5 ay işsiz kalırsam ne olur sorusunun cevabını da vermeniz gerekir. Aman ne olacak bir şekilde kredi öderim dediğiniz anda kaybediyorsunuz. Binlerce insan bu durumdan dolayı çok büyük sıkıntılar ile karşılaşıyor. Evdeki hesap çarşıya uymuyor. Örneğin yaz turizminden para kazanıyorsunuz ve hiç turist gelmedi. Bundan dolayı da iş yapamadınız. Sezon kapandı.

Kış ayındasınız ve personelin maaşını, SGK’sını bile ödeyemez hale geldiniz. Bu durumda banka kredisini kim ödeyecek? İşte burada Konut Kredisi Borç Trasnfer Kredisi Devreye giriyor. Bu krediyi veren bankaya gidiyorsunuz ve bu banka sizin borcunuzu transfer ediyor. Yeniden yapılandırıyorsunuz. Peki bu borç transfer kredisi nasıl yapılır? Hadi şimdide bunu inceleyelim.

KONUT KREDİSİ BORÇ TRANSFER KREDİSİ NASIL YAPILIR?

Değerli dostlarımız ilk önce banka araştırması yapmanız gerekiyor. Zira tüm bankalar borç transfer kredisi verirken, bunların arasından sadece bir bölümü konut kredisinde borç transfer kredisi veriyor. Bu açıdan işiniz kolay olacaktır. Faiz oranlarını incelemeniz çabuk bitecektir. Bankaya gidip, konut kredisinde borç trasnfer kredisi gerçekleştirmek istediğinizi söylüyorsunuz. Bu sayede eski bankadaki borcunuzu bankaya aktarırsınız.

Ayrıca eskiden kredi faizinizi %1,20 den aldıysanız bu sayede %0,80’lere kadar kredinizi yeniden yapılandırabilme imkanınız olur. 120 aya kadar borcunuzu tekrardan yapılandırıyorsunuz. 60 ay vadesi mi kaldı, ödeme de de zorluk mu çekiyorsunuz? tekrardan 120 aya kadar uzatabilirsiniz. Bu sayede de aylık ödemeleri oldukça aşağılara çekersiniz. Yeni bankanız; nüfus cüzdanınızı isteyecek, tapu fotokopisini ve ayrıca gelir belgenizi de isteyecektir.

Sevgili okurlarımız, konut kredisinde borç transfer kredisi nasıl yapılıyor, bunu açıklamaya çalıştık. Umarım faydalı ve istifadeli bir yazı olmuştur. Zira bir çok kimse konut kredisinde dara düşüyor. Dara düşüncede ne yapacağını bilmiyor ve sonunda da kara listeye düşüyor. Kredisini ödeyemeyenler için bu adım mantıklı gibi duruyor. Ama tabi ki de son karar vericiler sizlersiniz. Bizler sizler için sadece bir alternatif kredi haberi sunduk.

Konut Kredisinde Erken Ödeme Cezası Var Mıdır?

Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerini Aksatırsam Ne Olur?

 

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin