Go to ...
Konut kredisi Borç Transfer İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?


Konut İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?- Sizlerde bir evim olsun da başka bir şey istemem diyenlerden misiniz? Maalesef bir çok insanın içinde kocaman bir yaradır evinin olmayışı. Benim babam kırk yıl çalıştı da en son emeli ikramiyesiyle bir ev alabildi. Yıllarca çalışırsınız, didinirsiniz ama bir türlü o istediğiniz evi alamazsınız. Sonunda da bu durum canınıza tak eder ve bankaya müracaat edersiniz.  Ne var ki bunda herkes banka kredileri sayesinde kira öder gibi ev sahibi oluyor.

KONUT KREDİSİ BORÇ TRANSFER KREDİSİ GİRİŞ BÖLÜMÜ

Ülkemizde büyüklerimizden güzel bir miras kalmadıysa mecburen çekilerek ev sahibi oluyor. Binlerce hatta yüz binlerce insan bu kredieler sayesinde kendi evinde oturuyorlar.Tamam ben bu krediyi ayda şu kadar ödeyerek kapatırım dersiniz. Gerekirse ek mesai yaparım ve en sonunda da ev benim olur dersiniz. Sonrasında da çekersiniz. Kredi ödemelerinizi aksatmadan yaparken, bir anda işleriniz kötüye gider ve borcu ödeme de sıkıntıya düşersiniz.

İşte burada konut kredisi borç transfer kredisini düşünmeye başlarsınız. Acaba bu krediye nasıl başvuruda bulunabilirim? Tam olarak nedir? Bana faydası nedir? Kolay bir iş midir? Bunları sizlere açıklamaya çalışacağız. Dilerseniz konumuza bir an önce geçiş yapalım.

KONUT KREDİSİ BORÇ TRANSFER KREDİSİ NEDİR?

Kredi işi esasen güzel bir planlamayı da beraberinde getirmelidir. Yani 3 ay veya 5 ay işsiz kalırsam ne olur sorusunun cevabını da vermeniz gerekir. Aman ne olacak bir şekilde kredi öderim dediğiniz anda kaybediyorsunuz. Binlerce insan bu durumdan dolayı çok büyük sıkıntılar ile karşılaşıyor. Evdeki hesap çarşıya uymuyor. Örneğin yaz turizminden para kazanıyorsunuz ve hiç turist gelmedi. Bundan dolayı da iş yapamadınız. Sezon kapandı.

Kış ayındasınız ve personelin maaşını, SGK’sını bile ödeyemez hale geldiniz. Bu durumda banka kredisini kim ödeyecek? İşte burada Konut Kredisi Borç Trasnfer Kredisi Devreye giriyor. Bu krediyi veren bankaya gidiyorsunuz ve bu banka sizin borcunuzu transfer ediyor. Yeniden yapılandırıyorsunuz. Peki bu borç transfer kredisi nasıl yapılır? Hadi şimdide bunu inceleyelim.

KONUT KREDİSİ BORÇ TRANSFER KREDİSİ NASIL YAPILIR?

Değerli dostlarımız ilk önce banka araştırması yapmanız gerekiyor. Zira tüm bankalar borç transfer kredisi verirken, bunların arasından sadece bir bölümü konut kredisinde borç transfer kredisi veriyor. Bu açıdan işiniz kolay olacaktır. Faiz oranlarını incelemeniz bitecektir. Bankaya gidip, konut kredisinde borç trasnfer kredisi gerçekleştirmek istediğinizi söylüyorsunuz. Bu sayede eski bankadaki borcunuzu yeni bankaya aktarırsınız.

Ayrıca eskiden kredi faizinizi %1,20 den aldıysanız bu sayede %0,80’lere kadar kredinizi yeniden yapılandırabilme imkanınız olur. 120 aya kadar borcunuzu tekrardan yapılandırıyorsunuz. 60 ay vadesi mi kaldı, ödeme de de zorluk mu çekiyorsunuz? tekrardan 120 aya kadar uzatabilirsiniz. Bu sayede de aylık ödemeleri oldukça aşağılara çekersiniz. Yeni bankanız; nüfus cüzdanınızı isteyecek, tapu fotokopisini ve ayrıca gelir belgenizi de isteyecektir.

Sevgili okurlarımız, konut kredisinde borç transfer kredisi nasıl yapılıyor, bunu açıklamaya çalıştık. Umarım faydalı ve istifadeli bir yazı olmuştur. Zira bir çok kimse konut kredisinde dara düşüyor. Dara düşüncede ne yapacağını bilmiyor ve sonunda da kara listeye düşüyor. Kredisini ödeyemeyenler için bu adım mantıklı gibi duruyor. Ama tabi ki de son karar vericiler sizlersiniz. Bizler sizler için sadece bir alternatif kredi haberi sunduk.

Konut Kredisinde Erken Ödeme Cezası Var Mıdır?

Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerini Aksatırsam Ne Olur?

 

 

PAYLAŞIM

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin

PAYLAŞIM