Kimliğim Çalındı Adıma Çekilmiş Kredi Var Mı?

Adıma çekilmiş kredi var mı? Adıma kredi çekilmiş mi nasıl öğrenebilirim? Adıma kredi çekilmiş mi sorgulama- Son zamanlarda bu tip sorular çok fazla sorgulanmaya başlandı. Başta nüfus cüzdanları başta olmak üzere kredi kartı kartları gibi kişisel bilgilerimizin yer aldığı kimlik belgelerimiz çalınabiliyor. Tabi bu durumda; her ne kadar, kredi kartımızı iptal ettiysek de yada kimliğimizi bulduysak da, başımıza bir çok olay gelebiliyor. Dolandırıcılar özellikle de bu işten nemalanıyorlar.

ADIMA ÇEKİLMİŞ KREDİ VAR MI? GENEL AÇIKLAMA

Gazetelerden haberlerden sürekli dolandırıcılık haberlerini görüp duruyoruz. 2 yıl önce kimliği çalışmış, hatta 3 – 4 tane adına kredi bile çekilmiş. Ama bundan haberi yok. En sonunda evine haciz memurları geldiğinde haberdar olmuş. Tabi bu sadece bir örnek. Durum böyle olunca da herkes ister istemez, acaba adıma kredi çekilmiş mi? sorusunu sormadan edemiyorlar. Bizlerde bu yazı ile aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmaya karar verdik?

ADIMA KREDİ ÇEKİLMİŞ Mİ? ÖĞRENEBİLİR MİYİM?

Değerli okurlarımız, bu soruyu normal şartlarda sorgulayabileceğiniz özel bir link yok. Lakin alternatifler var. Hani tutup da ya banka banka dolaşacaksınız ve dilekçe ile başvuracaksınız ki bu yöntem ile işin içinden çıkamazsınız, yada findeks aracılığı ile bu sorunun cevabını alabilirisniz. Findeks risk raporu sayesinde, açtığınız kaç tane kredi kartınız varsa ulaşırsınız. Kaçının şuan aktif olduğunu öğrenirsiniz. Hiç kullanmadığınız ve haberinizin olmadığı banka ve kredi akrtınız varsa hemen harekete geçersiniz.

Aynı şekilde şimdiye kadar almış olduğunuz kredileri, kaçını kapatmışsınız, kaçının halen taksidi ödeniyor? bunlara da ulaşabilirsiniz. Ha çekmediğiniz kredi varsa ve ekranda hali hazırda çekilmiş kredi gözüküyorsa, bu durumda da hemen banka başta olmak üzere yetkililere başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ayrıca findeks risk raporunuzda, bankacılık adına aklınıza gelebilecek tüm hareketleri görebiliyorsunuz. Çek defterinizden tutunda kaç tane hesabınızın olduğuna kadar. Hatta hesaplarınızda kaç liranız var onuda görürsünüz.

FİNDEKS KREDİ NOTUMU NASIL SORGULARIM? KAÇ LİRA?

Findeks kredi notunuzu ve risk raporunuzu sorgulamak isterseniz, yine findeks’i kullanmanız gerekmektedir. Ücret olarak da KDV dahil 8,85 TL ödemeniz gerekiyor. Bunu kredi kartınız veya banka kartınız ile ödeyebiliyorsunuz. Sizlerde hemen risk raporunuzu öğrenip, kaç tane kredi borcunu var ve hangi bankalarda sorusunun cevabını öğrenmek istiyorsanız; BURAYI tıklamanız gerekecek. Tıkladıktan sonra karşınıza findeks ana sayfası çıkacak.

Sayfanın ortalarında şimdi findeks kredi notunu  öğren diye bir bölüm var. Vatandaşlık numaranız ve cep telefonu numaranızı girdikten sonra doldurmanız için bir form açılacak. Burada kişisel bilgilerinizi giriyorsunuz. Bir kaç basamaktan sonra ödemenizi de gerçekleştirdiyseniz karşınıza detaylı bilgileriniz gelecek. Ancak bu sayede adınıza açılmış ve sizin bilginiz dışında olan kredi olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Saygıdeğer okurlarımız, inşallah adınıza açılmış ne kredi nede kredi kartı vardır. Dediğim gibi ancak findeks aracılığı ile istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Yada Kredi Kayıt Bürosunda tanıdık birileri varsa bunu ücretsiz bir şekilde de öğrenebilirsiniz. Ha yoksada 8,85 TL çokta pahalı bir rakam değil. Ayrıca herkesinde kredi notunu öğrenmesi taraftarıyım. Bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız konu galerimizi de inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK GİBİ SOSYAL İLETİŞİM ADRESLERİNİZ İLE BEĞENEREK ARKADAŞLARINIZIN DA GÖREBİLMESİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ? 

Kredi Başvurusunda Kredi Notum 0 Sıfır Çıktı Ne Demek?

Konut kredisi Borç Transfer İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerini Aksatırsam Ne Olur?

Kolay Para Kazanma Yolu Dolar ve Euro’ya Yatırım Yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.