Go to ...
İşsiz Kalanın Kredi Borcu Ne Olur?


İşsiz kalanların kredi taksitleri ödemeleri için izlenmesi gereken yollar?- öderken işsiz kalanlar ne yapacağını bilemiyorlar ve kısa bir sersemlik hali yaşıyorlar. Sizlere tavsiyem biraz serin kalı olup doğru düşünmek. Örneğin bu yazı üzerindeyseniz oldukça doğru bir iş yaptığınızı söyleyebilirim. Merak etmeyin sadece kredi çeken siz değilsiniz. Tüm dünya da olduğu gibi bizlerde hayatımızın çeşitli alanlarında krediye ihtiyaç duyuyoruz.

İŞSİZ KALANLARIN BANKA BORÇLARI GENEL AÇIKLAMA

Kapital sistem dünyaya hakim olduğundan hepimiz paraya ihtiyaç duyuyoruz. Sağdan soldan para alamadığımıza göre de bankalardan alıyoruz. Aylık şu kadar para nasıl olsa öderim diyorsunuz. Lakin iş yeriniz ile anlaşamadığınızdan dolayı işten çıkarılabiliyorsunuz. İşte bu durumda da evdeki hesap çarşıya uymuyor. bir ayndan ev kirası, öte yandan çocukların gıda masrafları derken krediyi nasıl ödeyeceksiniz? işte bu soru insanları bir girdaba sokabiliyor.

Bizlerde bu girdapta sizlere bir uzatmak için okuduğunuz özel yazıyı derlemiş olduk. İşsiz kalanların yapması gereken bazı yollar var. Sizlerde bu yollardan bazılarını mecburen uygulamanız gerekecek. Bu sayede biraz daha rahat bir nefes alabilirsiniz. Yeni bir iş bulunca da tamamıyla rahata erersiniz. Dilerseniz yapmanız gerekenleri maddeler halinde anlatmaya çalışalım.

ÖN GÖRÜŞLÜ OLUN

kredi çekeceğiniz zaman veya işten kovulacağınızı anladığınız zaman, hemen bir sigorta şirketine yada bankalara başvurun ve işsizlik sigortası yaptırın. Bu sayede işten kovulduğunuz da işsizlik sigortanız devreye girer sizin kredi taksitlerinizi gecikmeye meydan vermeden ödemeye başlar. O yaparken sizde İŞKUR ödeneği ile rahatça hayatınıza devam edebilirsiniz. Zaten o zamana kadar rahatlıkla iş bulabilirsiniz.

Bir çok kimseler kendini sağlama alıyor ve bu sigortayı yaptırıyorlar. Sadece işsiz kaldığınızda değil kaza geçirdiğinizde hastane tazminatları da dahil olmak üzere bir çok konuda teminat sağlanıyor. Maalesef kredi çekerken 3 kuruş az vermek için ne hayat sigortası nede işsizlik sigortası yaptırılıyor. Unutmayın ki düştünüz mü kimse el atmıyor. Her zaman sağlam adım atın.

BORÇ ERTELEMESİ İSTEYİN

İşsizlik sigortası yaptırmadınız ve işten çıkarıldınız. Bu durumda hiç vakit kaybetmeden bankanız ile iletişime geçin. Borç erteleme talebinde bulunun. Bu bazı bankaların sıcak baktığı bazı bankalarında geri çevirdiği bir husus. Mümkünse en az 3 ay borç ertelemesi isteyin. Tabi bankalar 3 ay erteleme yapınca bunun da faizini sizden geri alacaktır. Bunu sakın unutmayın. Bankanıza gittiniz ve borç erteleme talebinize olumsuz baktılar. O halde bir diğer maddeye geçelim.

KREDİ BORÇ YAPILANDIRMA İŞLEMİ

Banka borç erteleme işlemine yanaşmıyorsa o halde borç yapılandırma hakkınızı kullanmak istediğinizi söyleyin. Tabi bu işleme de bazı bankalar sıcak bakarken kimisi de yanaşmıyor. Kredi borcunuzun 10 bin lira kaldığını farz edelim. aylıkta 1.000 lira ödeme yapıyorsunuz. Yeniden yapılandırarak 48 aya kadar ufacık taksitler ile ödeme yapabilirsiniz. Merak etmeyin iş bulduktan sonra yada elinize toplu para geçtiğinde toplu olarak kapatabilirsiniz.

Bu sayede de gerek İŞKUR gerekse de önceki birikimleriniz ile ufak ufak bu borcunuzu ödeyebilirsiniz. Aylık sayınızı 100 liraya kadar bile indirebilme şansınız var. Buda sizi etkilemez.

BORÇ TRANSFER KREDİSİ

Arkadaşlar bu aşamada çok zor ama bir yol ise herhangi bir bankaya giderek kredi kartı ve kredi borçlarınızı transfer etmektir. Ne kadar borcunuz varsa hepsi transfer edilir ve 48 aya kadar da yeniden yapılandırılır. Yeni banka borcunuzu kapatır. Sizlerde artık yeni bankaya borcunuzu tek günde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uzun vade ile ödemeleriniz küçücük olacaktır. Sizlerde yeni bir iş bulduğunuzda kendinize göre yeniden yapılandırabilirsiniz.

Sevgili okurlarımız, işsizlik durumu herkesin başına gelebiliyor. Büyük firmalar bile iflas bayrağını çekebiliyor. Bu durumda yapmanız gereken doğru adımları incelemek. Tabi ön görülü olmak ve bilgi sahibi olmak çok çok önemli. Faydalı bir yazı derlediğimizi düşünüyorum. Yeni bir kredi haberinde buluşuncaya kadar hoş kalın, hoşça kalın.

LÜTFEN BU YAZIYI TÜM ÇALIŞAN ARKADAŞLARINIZIN DA GÖREBİLMESİNİ SAĞLAYINIZ. BUNUN İÇİN YAPMANIZ GEREKEN TEK ŞEY FACEBOOK GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENMEK.

Kredisi Devam Eden Araç Nasıl Satılır?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir ve Nasıl Yükseltilir?

SSK’sız çalışanlar kredi çekebilir mi?

Konut Kredisinde Sigorta Yaptırma Zorunlu Mu?

 

 

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin