Go to ...
İlk defa kredi başvurusu yapacaklar için dikkat edilmesi gerekenler


İlk defa kredi çekmek, İlk defa kredi alacakların dikkat etmesi gereken hususlar- Kredi alırken nelere dikkat edilmeli? sorusu oldukça fazla sorgulanan bir husus. 18 yaşını doldurmuş herkes sırasıyla bankaların kredi çarkından geçiyorlar. Çünlü borç olmadan ne ev, nede mülk sahibi olunuyor. Dolayısıyla Ali kardeşim okulunu bitirdi. Askere de gitti geldi. Ayrıca güzelde bir işi var. Neden hayalindeki arabayı almasın ki? Yada genç yalında bir ev sahibi olmasın ki?

İLK DEFA KREDİ BAŞVURUSU YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER GİRİŞ BÖLÜMÜ

Kredi çekilmeye karar veren okurlarımız, ilk başvurusunu gerçekleştireceklerinden dolayı aklında bir sürü soru işareti oluyor. Çünkü bankalarda çakal. Kimden ne koparırsam diyor. Bundan dolayı hayatta da bir dürü kazık yiyenler en doğru krediyi almanın peşindeler. Bizlerde bu yazımız ile sizler için kredi alırken hangi koşulları dikkate almanızı teker teker anlatmaya çalışacağız. Bu sayede de sizler de rahat bir kafa ile banka görevlisi ile tüm koşulları konuşarak en ve en doğru krediyi elde edebileceksiniz.

GELİR DURUMU

Sizlerde kredi almak istiyorsanız evvela düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Bankalar kredi verirken düzenli bir geliri ön şart olarak önünüze sürerler. Ayrıca bu gelirinizi de belgelendirmeniz gerekir. En az 3 ay bir yerde çalışıyor olmanız gerekiyor. Çalışanlar maaş bordrosunu ibraz etmeleri gerekiyor. İş yeri olanlarda vergi levhasının bir örneğini sunabilirler.

KREDİ NOTU

Bankalardan kredi alırken kredi notunuzun da iyi ve yüksek olması gerekir. Kredi notunuzu Findeks belirler. Bunu belirlerken de bankasal işlemlerinizi göz önünde tutar. Kredi ve kredi kartı borcunuzu zamanında öderseniz kredi notunuzda yüksek olur. Böylece istediğiniz krediyi daha da faiz oranı ile alabilirsiniz. Düşük kredi notunun faiz oranı da yüksek olur. Ayrıca da çok düşük kredi notuna sahip olanlar kredi alamazlar. Dilerseniz Kredi notu sorgulama, kredi notumu nasıl öğrenirim konulu yazımızdan özel bilgiler de edinebilirsiniz.

FAİZ ORANLARI

Sevgili okurlarımız, sizlerde kredi çekmek istiyorsanız öyle ilk önünüze gelen bankaya balıklama atlamamalısınız. Bunun için en az 3 -5 tane bankanın faiz oranlarını muhakkak inceleyin. Bu sayede en düşük faizli kredi veren bankayı bulabilirsiniz. Niye daha az ödemek varken daha fazla ödeyeceksiniz ki? Bu sayede 10 bin lira için tamı tamına 1 liraya kadar fayda sağlayabilirsiniz. Bu bin lira ile de diğer ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

DİĞER MASRAFLAR

Kredi çekerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise diğer masraflardır. Kredi tahsis ücreti, ekspertiz, sigorta gibi ücretler ciddi bir masraf oluşturuyor. Bundan dolayı bazı bankalar kredi notunu düşük tutsa da diğer masraflarını yüksek tutuyor. Dolayısıyla sizden alacağı paranın fazlasını alıyor. Burada yapmanız gereken en düşük faizi veren bankaları bulmanız ve ardından da bu bankaların diğer masraf kalemlerini çıkarmanız. Bu sayede de en uygun krediyi bulabilirsiniz. Bankalar kuruşun dahi hesabını yapıyorsa sizlerde bu hesapları yapmalısınız.

Ayrıca konut ve alacaksanız muhakkak elinizden gelebildiği kadarıyla az vadeli çekiniz. Vade sayısı azaldıkça faiz oranları da düşüveriyor. Bu kredilerde masraflar tüm vadelerde genel itibariyle aynı oluyor. Burada belirleyici ana unsur düşük vadeli kredi almakta. 120 ay vadeli konut kredisi aldığınızda neredeyse çektiğiniz kredi miktarında da kredi faizi ödüyorsunuz. Ama bunu 24 ay vade ile çekerseniz bu faiz oldukça düşük oluyor.

GELİR DURUMUNUZA GÖRE KREDİ TALEBİ

Bankalar kredi verirken maaşınıza daha doğrusu aylık belgelendirebildiğiniz gelirinize göre kredi verir. Dolayısıyla kredi talep ederken gelir durumunuza göre yapmalısınız. Gelir durumunuzun çok çok üstünde bir kredi talep ederseniz bundan dolayı red cevabı alabilirsiniz. Bu durumda kredi notunuzu düşürücü etki yapacaktır. Bankalar sizlere kredi verilirken aylık taksit ödeme miktarınız maaşınızın %40 ile %70 i arasındaki bir rakama denk gelir. Yani 2.000 TL gelirinizin olduğunu düşünelim. Buna göre sizin bir ayda ödeyebileceğiniz maksimum kredi tutarı 2.000 TL X %70 = 1.400 TL dir. Buna göre 24 ay vade ile kredi almak isterseniz; 1400 TL X 24 Ay = 33.600 TL dir.

Değerli okurlarımız, sizlerde yukarıda belirtmiş olduğumuz hususları dikkate alarak en doğru krediyi alabilirsiniz. Böylesi yönlendirici ve doğru bilgileri google de bulmak gerçekten zor. Bundan dolayı oldukça istifadeli bir yazı oldu. Sizlerden ricam BU YAZIYI BEĞENDİYSENİZ LÜTFEN FACEBOOK İLE DE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? Ayrıca aşağıdaki konu linklerimiz de dikkatinizi çekebilir. Beğendiğinizi tıklayabilirsiniz.

Emekli maaşımın kaç katı kredi alırım alabilirim

Kredi Notum Neden Düşüyor

Acil Kredi Veren Bankalar

Kredi Alma Sorunu Yaşayan Vatandaşalar Dikkat

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin