Go to ...
İhtiyaç Kredisi Nedir? Başvuru Şartları Nelerdir?


İhtiyaç kredisi nedir Nasıl başvurulur? İhtiyaç kredisi şartları nelerdir?- Merak edenler ve ilk defa kredi kullanmayı düşünen okurlarımız için bu yazıyı kaleme alıyoruz. Bir çok konuda ve mevzuda krediye ihtiyaç duyuyoruz. Para olmadan maalesef ki işler rayına girmiyor. Düşünsenize askerlik bitti iş kuracaksınız para olmadan olmuyor. İş kurdunuz artık evlenecem dediniz ama düğünde ha deyince olmuyor. En az 50 bin lira. Bugün bir evlilik 50 bin liraya patlıyor.

İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR GENEL BİLGİ

Değerli okurlarımız, anlayacağımız parasız dünya dönmüyor. Lakin zamanımızda da artık kimse kimseye borç para vermiyor. Yapacak tek şey var. O da bankalardan kredi çekmek. Lakin çekmek istediğiniz kredi neye giriyor hangi türe giriyor ve genel başvuru şartları neler bunları tam olarak bilemiyorsunuz. Bizlerde sizi aydınlatma adına ve merak edenler adına bugün ihtiyaç kredisi nedir? Başvuru şartları nelerdir? konusunu anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım.

İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR?

İhtiyaç kredisi bireysel bir kredi türüdür. Bu kredi ile konut kredisi gibi veya taşıt kredisi gibi yüksek kredi tutarlarının yerine daha düşük tutarlı kredi çekebilirsiniz. Bankaya gittiğinizde ihtiyaç kredisi lazım dediğinizde banka memuru gerekli şartları taşımanız karşılığında nede kullanacağınızı sormaz ve sorgulamaz. Aldığınız para ile isterseniz iş kurun, isterseniz araba alın, isterseniz tatile çıkın, isterseniz sevdiklerinize hediyeler alın, isterseniz sağlık giderleriniz de kullanın,

isterseniz ufak bir arsa alın, isterseniz evinizdeki eşyalarınızı yenileyin, isterseniz bayramlarda seyranlarda eksiklerinizi tamamlayın, isterseniz de sokakta dağıtın 🙂 Adı üstünde İhtiyaç kredisi. İhtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabiliyorsunuz. genel itibariyle bankalar 55 bin liraya kadar bu krediyi veriyorlar. Tabi daha yüksek kredi limiti veren bankalarda mevcut. Bunun dışlında ihtiyaç kredileri 48 aya kadar vadelendirilebiliyor.

İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Olmazsa olmaz 18 yaşını oldurma mevzusu burada da geçerlidir. Reşit olmanız gerekir. Bunun dışında kara listeye 5 yıl içerisinde girmemiş olmanız gerekiyor. Yani kredi sicilinizin temiz olması şart. Sicili bozuk olanlar ve kara listeye girenler 5 yıl boyunca kredi çekemiyorlar. Bunun dışlında Kredi notunuzun da iyi olması gerekir. Findeks kredi notu bankaların bir nevi müşterilerini cezalandırma ve ödüllendirme sistemidir.

Bankaya olan borçlarınızı zamanında ve düzenli bir şekilde ödüyorsanız kredi notunuz da yüksek olacaktır. Bununla orantılı olarak da alacağınız kredi düşük faizli ve yüksek limitli olabilecektir. Eğer bankalara olan borcunuzu zamanında yatırmıyor ve bankanın istemediği haller sergiliyorsanız da kredi notunuz düşük oluyor. Kredi notu düşük olanlar ise kredi alamıyor. Kredi alsalar bile yüksek faizli ve düşük limitli olacaktır.

İhtiyaç kredisi alabilmeniz için bankaya sunmanız gereken bir diğer husus ise gelir belgesidir. Sizlerde ihtiyaç kredisi istiyorsanız sürekli çalıştığınız bir işinizin ve düzenli bir gelirinizin olması şarttır. Ayrıca en az 3 ay içerisinde bir yerde çalışıyor olmanız gerekiyor. Yeni işe girdiyseniz ilk maaş bordronuzu kabul etmeyecektir bankalar. Bunun dışlında Nüfus cüzdanınızı da sunmanız gerekiyor.

Ayrıca ikametgah belgesi veya son 3 ay içerisindeki elektrik, su, doğalgaz, telefon vb. bir faturanızı sunmanız gerekiyor. Tüm bankalara ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. Sevgili okurlarımız böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. İhtiyaç kredisi hakkında merak edilenleri cevaplandırmaya çalıştık. Dilerseniz aşağıdaki konu galerimizi de inceleyebilir ve farklı konularda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Skoru Nedir? Nasıl Artırılır?

Bankaya borçluyken kredi çekebilir miyim?

Ek Hesap ile Anında Paran Cebinde

İşsiz Kalanın Kredi Borcu Ne Olur?

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin