Go to ...
Garanti Factoring


Garanti Factoring nedir?, garanti faktoring- Faktoring şirketlerinin çoğalması ve oldukça iyi birer gelirinin olmasının ardından bankalarda bu işe el atmaya başladı. Son yıllarda oldukça fazla sorgulanmaya başlayan bu sistem oldukça fazla merak edilmeye başlandı. Çünkü bu ülkede iş yapmak gerçekten de zor. Hele hele alacağını tahsil etmek çok zor. İşte bu hususlardan dolayı faktoring ortaya çıkmış oldu. Bir ihtiyaç olarak yaşamımızda yer edinmeye başladı.

GARANTİ FACTORİNG GENEL AÇIKLAMA

Çoğu zaman alacağımızı çek, senet gibi belgeler ile tahsil edebiliyoruz. Tabi bu belgelerin bir kısmı karşılıksız çıkıyor. Bir kısmınında vadesi alabildiğine uzun. Çok güzel bir fırsat ve kampanya denk getiriyorsunuz ama cebinizde paranız olmadığından bunu alamıyorsunuz. Yada ciddi manada nakite ihtiyacınız oluyor ve sıkışıyorsunuz. Elinizde çekiniz var ama nakitiniz yok. İşte bu sıkıntılarınız da Garanti Factoring yanınızda. Bugün garanti factoringe ait ne var ne yok her şeyi anlatacağız.

FAKTORİNG NEDİR?

Firmaların yurtiçi ve yurtdışı mal ve hizmet satışlarından doğan vadeli alacaklarının faktoring şirketi tarafından devralınarak finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin bir veya birkaçının sunulduğu finansal bir üründür. Finansman hizmeti ile vadeyi beklemeden faturalı ticari alacakların belirli bir ön ödeme oranıyla nakde dönüştürülmesi sağlanabilir. Garanti hizmetinde ise satıcı , alıcılarının borçlarını vadesinde aciz, iflas nedeniyle ödeyememe riskine karşı güvence sağlamaktadır.

Tahsilat hizmetiyle, satıcı müşterilerin çekli ya da açık hesap alacakları takip ve tahsil edilerek, özel tasarlanmış raporlarla birlikte müşteriye aktarılır. Anlayacağınız kendi alacaklarınızı faktoring şirketine aktarırsınız. (Çek, senet, fatura gibi vb.) ardından şirkette belli bir komisyon keserek paranızı size anında verir. Sizlerde paranız cebiizde işinizi görürsünüz.

GARANTİ FACTORİNG DÜNYASI

Garanti Factoring, 4 Eylül 1990 tarihinde endüstriyel ve ticari şirketlere faktoring hizmeti sunmak amacıyla, Aktif Finans Faktoring Hizmetleri A.Ş. adıyla kurulmuş, 27 Mart 2002 tarihinde yapılan “2001 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı” kararı uyarınca ticari ünvanı Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş. olarak değiştirilerek, “Garanti”çatısı altında hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonra da ünvanı “Garanti Faktoring A.Ş.” olarak güncellenmiştir.

Garanti Factoring, ticaretin finansmanı ve alacak bazlı finansman konsantrasyonuyla, gerek yurt içi, gerekse yurt dışı ticaretin gerektirdiği finansman, garanti ve tahsilat ürünlerini bir arada sağlıyor. Garanti Factoring; başta KOBİ’ler, ithalatçı/ihracatçı kimliğiyle öne çıkan şirketler, yaygın tedarikçi ve bayi ağına sahip kuruluşlar olmak üzere geniş bir müşteri tabanına hizmet veriyor.

GARANTİ FACTORİNG HİZMETLERİ

Garanti Factoring Ne Yapıyor?: Faktoring, dünya çapında hızla artan çok yönlü bir finansman tekniğidir ve Türkiye’de kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Kobi’lerden uluslararası büyüklükteki kurumsal şirketlere uzanan geniş yelpazedeki müşterilere sunulan “kuruma özel” çözümlerle “nakit akışı”, güvenli satış ve tahsilat amaçlı hizmetler ile de işinizde “süreklilik” sağlanıyor.

Mal/Hizmet Satarken: Gerçekleştirdiği mal veya hizmet satışını vadeli ve çekli / açık hesap olarak yapan müşterilere sunulan bir hizmettir. Finansman ürünü ile, müşterilere uygun faiz oranları ile nakit ihtiyaçlarına çözüm bulmanın yanında; Düzenli nakit akışı ile bilançonuz likit hale gelir. Vadesi gelmemiş veya açık hesap alacaklarınızla yaratacağınız finansman imkanı ile yabancı kaynak ihtiyacınız azalır. Vade uzatımı ile rekabet gücünüz artar. Bu ürüne garanti ve tahsilat hizmeti de eklenebilir. Garanti: Garanti ürünü ile, müşteriler yurtiçi satışlarından doğan alacaklarını ödenmeme riskine karşı garanti altına alırlar.

Mal ve Hizmet Alırken: Tedarikçi firmalara, alacaklarının karşılıklarının vadeyi beklemeden ödenmesi ve alıcı firmalara ödeme vadesini uzatılması avantajı sunan ürünümüz alıcı firma konumundaki müşterilere faaliyet gösterdikleri sektörlerde pek çok avantajlar sunmaktadır.

HESAPLAMA ARACI İÇİN HEMEN TIKLA

BAŞVURU FORMU İÇİN HEMEN TIKLA

Sevgili okurlarımız, her güzel şey gibi bu yazınında sonuna gelmiş olduk. Bir sonraki ve haberlerimizde buluşmak dileğiyle. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da tıklayabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Faktoring Şirketleri

Senet ile borç para veren firmalar

Acil Nakit Para

 

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin