Go to ...
Faizler düştü, konut kredisi yapılandırma nasıl olur


Konut kredisi nasıl yapılandırılır? Konut kredisi nasıl yeniden yapılandırılır? Konut kredi nasıl olur?- Bu sıralar internette bu soruların ardı arkası kesilmiyor. Bu sorular google de ön sıralarda yer alıyor. Son bir aydır faizlerde güzel indirimler meydana geldi. Özellikle Konut kredilerinde bu oranlar çok çok aşağılara düştü. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Hükümet yetkilileri de faizler karşısında sert bir duruş sergilediler.  Bundan dolayıda faizler daha fazla dayanamadı.

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA NASIL OLUR GİRİŞ BÖLÜMÜ

Sizlerde eşiniz ile birlikte bir miktar para biriktirdiniz. Ardından hayalinizdeki evi de bulunca da kredi çekip aldınız. Lakin kredi çekerken ki faiz oranları ile şimdiki arasında da dağlar kadar fark olduğunu gördünüz. Haliyle de ben niye yüksek faizli kredi çektim? sorusu içinizde belirdi. Ardından da acaba bende düşük faizlerden yararlanabilirim sorusunu sordunuz ve konut kredisi olayından haberdar oldunuz. Bundan dolayı da şuan bu yazıyı okuyorsunuz.

Bugün sizler için konut yapılandırması nasıl olur? Getirisi ve götürüsü nelerdir? Konut kredimi yeniden yapılandırısam kar elde eder miyim? Ekstra para cebimden çıkar mı? Konut kredisi aksine zarar mı getirir? sorularını yanıtlamaya çalışacağız. Bu sayede de aklınızda soru işareti kalmayacak ve ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz. Hadi o zaman en bekliyoruz? Hemen detaylara inelim;

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA OLAYI NEDİR? NASIL YAPILIR?

Sizin konut aldığınız zaman faiz oranları yüksek ise, günümüzde de konut kredisi faiz oranları düştüyse konut kredinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Bunun için öncelikle en uygun bankayı bulursunuz. Ardından ardından banka le görüşürsünüz. Yeni Banka sizin için işlemleri başlatır. Sonrada size derki hemen eski bankanıza gidin ve Konut Kredisi Kapatma yazısı getirin.

Bu yazıyı alır yeni bankaya gidersiniz. Bankada görevlendirdiği personel ile sizi tapu müdürlüğüne gönderir. Burada konut üzerindeki eski bankanın ipoteği kaldırılarak yeni bankanın ipoteği konur. Bu işlem sonunda eski bankanız ile bir bağınız kalmaz. Yeni banka eski bankaya olan borcu öder. sizlerde yapılandırdığınız konut kredinizi artık yeni bankaya ödersiniz.

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMAK AVANTAJLI MI? YOKSA ZARARLI MI?

Tabi Konut kredisi yapılandırmasının amacı kar elde etmektir. Lakin bazı durumlarda kar edilmeye bilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus faiz indiriminden elde edeceğiniz kredi karı, masraflarının üstünde olmasıdır. Bu işlem sonunda zarar ediyorsanız yada baş başa geliyorsa kredi yapılandırmasının gereği yoktur. Fuzuli vakit kaybıdır. Unutmayın bankaya gittiğiniz sadece faiz oranı hesaplamasına aldanmayınız.

Bunun ekspertiz ücreti, dosya masrafı, ipotek rehin ücreti, eski bankanın borcunu erken kapatma cezası vs. ne kadar masrafınız olacaksa tümünü göz önünde tutun. Ardından bir hesap kitap yapın. ciddi manada kar elde ediyorsanız bu işe girin. Bir arkadaşım konut kredisi yapılandırmıştı.Vade sayısını da düşük tutmuştu. Bu şekilde ciddi manada bir kar elde etmişti. Sizlerde aynı bu şekilde her şeyi tartıp ona göre hareket etmelisiniz.

Sevgili okurlarımız, umarım ki bu yazı sizler için faydalı ve yeterince istifade edilebilecek bir yazı olmuştur. aklınızdaki soru işaretlerini kaldırdığımıza inanıyorum. Sizlerde artık konut kredisi yapılandırmalarında nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve izlenmesi gereken yolları biliyorsunuz. Böylece bu yazıda bitmiş oldu. Dilerseniz aşağıda farklı konu başlıklarından oluşturduğumuz konu başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP, PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Acil kredi Lazım. Kredi için Kredi Notu Kaç Olmalı

Vakıfbank 2017 Halden Anlayan Yılbaşı Kredisi

Arçelik ve Beko Alışverişlerinde Kredidakik ile Anında Kredi

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin