Go to ...
Faizler düştü, konut kredisi yapılandırma nasıl olur


Konut kredisi nasıl yapılandırılır? Konut kredisi nasıl yeniden yapılandırılır? Konut kredi yapılandırma nasıl olur?- Bu sıralar internette bu soruların ardı arkası kesilmiyor. Bu sorular google de ön sıralarda yer alıyor. Son bir aydır faizlerde güzel indirimler meydana geldi. Özellikle Konut kredilerinde bu oranlar çok çok aşağılara düştü. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Hükümet yetkilileri de faizler karşısında sert bir duruş sergilediler.  Bundan dolayıda faizler daha fazla dayanamadı.

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA NASIL OLUR GİRİŞ BÖLÜMÜ

Sizlerde eşiniz ile birlikte bir miktar para biriktirdiniz. Ardından hayalinizdeki evi de bulunca da kredi çekip aldınız. Lakin kredi çekerken ki oranları ile şimdiki arasında da dağlar kadar fark olduğunu gördünüz. Haliyle de ben niye yüksek kredi çektim? sorusu içinizde belirdi. Ardından da acaba bende düşük faizlerden yararlanabilirim sorusunu sordunuz ve konut kredisi yapılandırma olayından haberdar oldunuz. Bundan dolayı da şuan bu yazıyı okuyorsunuz.

Bugün sizler için konut yapılandırması nasıl olur? Getirisi ve götürüsü nelerdir? Konut kredimi yeniden yapılandırısam kar elde eder miyim? Ekstra para cebimden çıkar mı? Konut kredisi aksine zarar mı getirir? sorularını yanıtlamaya çalışacağız. Bu sayede de aklınızda soru işareti kalmayacak ve ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz. Hadi o zaman en bekliyoruz? Hemen detaylara inelim;

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA OLAYI NEDİR? NASIL YAPILIR?

Sizin konut aldığınız zaman faiz oranları yüksek ise, günümüzde de konut kredisi faiz oranları düştüyse konut kredinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Bunun için öncelikle en uygun bankayı bulursunuz. Ardından ardından banka le görüşürsünüz. Yeni Banka sizin için işlemleri başlatır. Sonrada size derki hemen eski bankanıza gidin ve Konut Kredisi Kapatma yazısı getirin.

Bu yazıyı alır yeni bankaya gidersiniz. Bankada görevlendirdiği personel ile sizi tapu müdürlüğüne gönderir. Burada konut üzerindeki eski bankanın ipoteği kaldırılarak yeni bankanın ipoteği konur. Bu işlem sonunda eski bankanız ile bir bağınız kalmaz. Yeni banka eski bankaya olan borcu öder. sizlerde yapılandırdığınız konut kredinizi artık yeni bankaya ödersiniz.

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMAK AVANTAJLI MI? YOKSA ZARARLI MI?

Tabi Konut kredisi yapılandırmasının amacı kar elde etmektir. Lakin bazı durumlarda kar edilmeye bilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus faiz indiriminden elde edeceğiniz kredi karı, yapılandırma masraflarının üstünde olmasıdır. Bu işlem sonunda zarar ediyorsanız yada baş başa geliyorsa kredi yapılandırmasının gereği yoktur. Fuzuli vakit kaybıdır. Unutmayın bankaya gittiğiniz sadece faiz oranı hesaplamasına aldanmayınız.

Bunun ekspertiz ücreti, dosya masrafı, ipotek rehin ücreti, eski bankanın borcunu kapatma cezası vs. ne kadar masrafınız olacaksa tümünü göz önünde tutun. Ardından bir hesap kitap yapın. ciddi manada kar elde ediyorsanız bu işe girin. Bir arkadaşım konut kredisi yapılandırmıştı.Vade sayısını da düşük tutmuştu. Bu şekilde ciddi manada bir kar elde etmişti. Sizlerde aynı bu şekilde her şeyi tartıp ona göre hareket etmelisiniz.

Sevgili okurlarımız, umarım ki bu yazı sizler için faydalı ve yeterince istifade edilebilecek bir yazı olmuştur. aklınızdaki soru işaretlerini kaldırdığımıza inanıyorum. Sizlerde artık konut kredisi yapılandırmalarında nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve izlenmesi gereken yolları biliyorsunuz. Böylece bu yazıda bitmiş oldu. Dilerseniz aşağıda farklı konu başlıklarından oluşturduğumuz konu başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP, PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Acil kredi Lazım. Kredi için Kredi Notu Kaç Olmalı

Vakıfbank 2017 Halden Anlayan Yılbaşı Kredisi

Arçelik ve Beko Alışverişlerinde Kredidakik ile Anında Kredi

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin