Go to ...
Emekli maaşımın kaç katı kredi alırım alabilirim


Emekliyim maaşımın kaç katı kredi çekebilirim ve alabilirim, Bankalar maaşımın kaç katı kredi veriyor?: Emekli maaşımın kaç katı kredi alırım alabilirim? gibi sorular emeklilerin en fazla sorguladığı konuların başında geldiğinden, bizlerde 724kredinotu.com ailesi olarak bu konularda uzman olduğumuzdan sizlere doğru bilgi vermeyi üzerimize vazife saydık. Bundan  dolayı da bu yazıyı sizler için derledik. En doru ve en bilgileri sade, yalın ve anlaşılır bir dil ile anlatmaya çalışacağız.

EMEKLİ MAAŞIMIN KAÇ KATI KREDİ ALIRIM ALABİLİRİM GENEL AÇIKLAMA

Bu yönü ile de oldukça fazla istifade edebileceğiniz bir yazı düzenlemiş olduk. Her ne kadar emekli olunsa da ihtiyaçlar bitmediğinden bankalar kredi için her yönünle en fazla başvurulan yer oluyor. Tabi bankalar kredi verirken önemli iki hususu bakıyor. Düzenli gelir ve Kredi Notu puanınız. Emekli olduğunuza göre düzenli bir gelire sahip oluyorsunuz zaten. Burada önemli olan Kredi Notu Oluyor. KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM? konulu yazımız için BURAYI tıklayabilirsiniz.

EMEKLİ MAAŞIMA GÖRE ALABİLECEĞİM MAKSİMUM KREDİ MİKTARI NE KADARDIR?

Değerli büyüklerimiz, bankalar kredi verirken maaşınızı baz almaktadır. Ayrıca aylık ödeyebileceğiniz miktara göre de toplam kredi miktarınız belirlenmektedir. Bunu yaparken de şöyle bir kullanılıyor. Maaşınızın %40’ı ile %70’i arasında bir rakam belirleniyor. Maaşınızın %70’i en fazla ödeyebileceğiniz aylık taksit sayınız oluyor. Dilerseniz bu hususu örnek ile pekiştirelim. Örneğin; 2.000 TL maaş alıyorsanız bunun yüzde yetmişi alınıyor. 2.000 TL X %70 =1.400 TL yapıyor. 1400 TL sizin aylık ödeyebileceğiniz maksimum kredi miktarınızı belirliyor. 24 ay vade ile kredi çekecekseniz 1.400 TL X 24 = 33.600 TL yapar. Bu maaşınıza göre 24 ay vade ile alabileceğiniz en üst rakamdır.

EMEKLİ MAAŞIMLA BİRLİKTE EK GELİRİM DE VAR. KREDİ LİMİTİMİ ARTTIRIR MI?

Amcalarım, teyzelerim, abilerim ve ablalarım; eğer ek geliriniz var ise ve bunu da belgelendirebiliyorsanız o zaman alabileceğiniz kredi miktarı da artacaktır. Emekli maaşınızın yine 2.000 TL olduğunu farz edelim ve buna ekstra olarak 2.000 TL daha ek gelirinizin (Kira geliri gibi) olduğunu düşünelim. bu durumda maaşınıza göre aylık ödeyebileceğiniz maksimum tutarın 1.400 TL olduğunu yukarıda belirtmiştik.

Şimdi buna ek gelirinizi de ekleyerek bir hesaplama yapalım. 14000 TL + 2.000 TL (ek gelir) = 3400 TL. Bu rakam sizin bir ayda alabileceğiniz en fazla rakam oluyor. Bunu da 12 ay vade ile çekerseniz; 3.400 X 12 = 40.800 TL yapar. Sizlerde bu formüle göre kay ay vade ile almayı düşünüyorsanız ona göre hesaplama yapabilirsiniz.

BİR KREDİ ZATEN ÖDÜYORUM. YENİ KREDİ MAAŞIMIN KAÇ KATI OLUR?

Bir başka sorunun cevabı ile karşınızdayız. Burada ekstradan başka giderlerinizin olma durumu söz konusu oluyor. Böye durumlarda ise yine maaşınızın %70’i alınır ve belirlenen rakamdan giderler çıkarılarak aylık ödeyebileceğiniz meblağ belli olur. Nasıl mı? Şöyle ifade edelim; 2.000 TL maaşının %70’inin 1.400 TL olduğunu ifade etmiştik zaten. Şimdi de 400 TL başka bir kredi ödediğinizi düşünelim. Alabileceğiniz kredi şu şekilde hesaplanır; 1.400 TL – 400 = 1.000 TL sizin bir ayda ödeyebileceğiniz en fazla kredi taksit tutarı oluyor. Bunu da 36 ay vade ile çekerseniz 1.000 TL X 36 =36.000 TL olur.

Saygıdeğer okurlarımız, yukarıdaki rakamlarım maksimum olduğunu unutmayınız. Bankalar kredi verirken maaşınızın %40’ı ile %70’i arasında bir rakam belirlediklerini unutmayınız. Artık sizlerde gider ve gelir durumunuza göre alabileceğiniz en fazla ve en az kredi kredi hesaplamasını yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR

EMEKLİLERE EN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VEREN BANKALAR

BANKA HARİCİ KREDİ VEREN KURUMLAR

LÜTFEN BU YAZIMIZI DİĞER EMEKLİ ARKADAŞLARINIZIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACABOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin