Go to ...
Ek Hesap ile Anında Paran Cebinde


Ek hesap nedir? Ek hesap nasıl kullanılır? Ek hesap başvurusu nasıl yapılır?- Hepimiz işinde gücünde çalışan insanlarız. Para her an lazım olabiliyor. İşimiz ile ilgili bir fırsatı doğa biliyor. yada acil bir hastane masrafı da çıkabiliyor. Böyle durumlarda kredi ile uğraşmak yerine acil ve hızlı bir şekilde para arayışı içerisine giriyoruz. Bir kredi çekmeye kalktığınızda en az 1 gününüze mal oluyor. Saatlerce sıra bekle, evrak tamamla derken çok can sıkıcı bir durum ile karşı karşıya kalıyoruz.

EK HESAP ÖN AÇIKLAMA

Yukarıdaki durumdan da anlaşılacağı üzere istediğimizde ufak limitli de de olsa bir paraya duyabiliyoruz. İşte bu yazıda ihtiyaç duyduğunuz parayı nereden bulacağınızı sizlere açıklayacak ve yol gösterici olacak. Zira bugün sizler için; Ek hesap nedir? Ek hesap ile para nasıl alınır? Ek hesap için çok fazla faiz ödenir mi? Ek hesap başvurusu nasıl yapılır? tarzındaki sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. Bu sayede sizlerde çabuk ve kolay paraya ulaşabileceksiniz.

EK HESAP NEDİR?

Ek hesap acil para ihtiyacı duyduğunuzda imdadınıza yetişen bir can kurtarandır. Bankalar isteyenler için ek hesap açarlar. Buraya da bir para limiti tanımlanır. Örneğin ben geçenlerde bankam ile görüştüğümde, bananın 5.000 lira ek hesap tanımlandığını öğrendim. Yani acil paraya mı ihtiyacım var hemen ek hesabımdan alabiliyorum. Bunu da çektiğim gün sayısına göre faiz uygulanarak ödüyorum. Bu sayede de sıra beklemeden ve sağa sola yönlenmeden anında parama kavuşabiliyorum.

EK HESAP İLE KREDİ KARTI NAKİT AVANS AYNI MI?

Ek hesap ve Kredi Kartı Nakit Avans işlemleri iki farklı kavramı oluşturuyor. İkisinde de düşük limitli paraya kavuşabiliyoruz ama kredi kartlarının asıl amacı bu değildir. Ayrıca nakit avansa uygulanan faiz oranı daha da yüksek. Birde ekstradan kullandırım de ekleniyor. Bunun yerine Ek Hesabınız ile düşük faizli ve ekstradan para ödemeden parayı çabucak çeker ve cabinize atarsınız. Bundan dolayı da ek hesap daha da avantajlıdır.

EK HESAP NASIL AÇTIRILIR?

Ek hesap için çalıştığınız bankanın hizmetlerini arayarak yorulmadan 2 dakikada ek hesap açtırabilirsiniz. Ek hesap açıldığında size bir limit tanımlanır. 3 bin lira gibi veya lira gibi. Çalışma durumunuza, kredi notunuza, gelirinize göre bir limit belirleniyor. Ama tutup da öyle aman aman büyük bir rakam belirlemeyin. Anılık işinizi görebilecek ve bir tutar. Telefondan yada banka şubesinden yada internet şubeden kolayca ek hesap açtırabilirsiniz

EK HESAP İLE PARA  ÇEKİNCE ÇOK PARA ÖDER MİYİM?

Bankalar sizlere ek hesap kartı gönderiyor. Bu kart ile parayı çekebiliyorsunuz. Ek hesaptan para çekmek istediğinizde bankalarda faiz oranları genel itibariyle %2 seviyelerinde oluyor. Ek hesap ile para çektiğinizde kaç gün ile aldığınızı en baştan zaten belirtiyorsunuz. En fazla 30 gün ile alabiliyorsunuz. 30 gün lük faiz işletiliyor. Lakin kaç gün ile bu parayı aldıysanız muhakkak ödemelisiniz. Yoksa faiz cezası biniyor. Bizden söylemesi. Dilerseniz bir kaç farklı ödeme planı ile daha da iyi algılamanızı sağlayalım.

EK HESAP ÖRNEK ÖDEME PLANALRI

Arkadaşlar az sonra belirteceğimiz ek hesap ödeme planları tamamen örnek dir. Bundan dolayı da bankaların farklı faiz ve farklı uygulamaları olabilmektedir. Sadece konuyu daha iyi algılayabilmeniz için QNB ’ın ek hesap ödeme planları üzerinden yazımıza devam edeceğiz.

  • 1 Günlüğüne 1.000 TL Ek Hesabınızdan kredi aldığınızda, Toplamda ödenecek faiz 0,67 TL dir. Vergiler ise 0,13 TL dir. Toplam Geri Ödeme Tutarı ise 1.000,80 TL dir.
  • 10 Günlüğüne 1.000 TL Ek Hesabınızdan kredi aldığınızda, Toplamda ödenecek faiz 6,73 TL dir. Vergiler ise 1,35 TL dir. Toplam Geri Ödeme Tutarı ise 1.008,08 TL dir.
  • 20 Günlüğüne 1.000 TL Ek Hesabınızdan kredi aldığınızda, Toplamda ödenecek faiz 13,47 TL dir. Vergiler ise 2,69 TL dir. Toplam Geri Ödeme Tutarı ise 1.016,16 TL dir.
  • 30 Günlüğüne 1.000 TL Ek Hesabınızdan kredi aldığınızda, Toplamda ödenecek faiz 20,20 TL dir. Vergiler ise 4,04 TL dir. Toplam Geri Ödeme Tutarı ise 1.024,24TL dir.

 

Değerli okurlarımız, bu yazı ile herhalde ek hesaba dair aklınızdaki tüm soru işaretlerini yanıtlamaya çalıştık. Artık sizlerde ek hesabınızı nasıl açabileceğinizi ve nasıl para çekebileceğinizi biliyorsunuz. Ayrıca ortalama ne kadar para ödeyeceğinizi de kestirebilirsiniz. Bizden şimdilik bu kadar. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle.

 

 

PAYLAŞIM

Tags: ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin

PAYLAŞIM