Go to ...
Eft ne zaman hesaba geçer


Eft nedir?, Efet ile Havale arasındaki fark nedir?, Eft ile para nasıl gönderilir?, Eft ne zaman hesaba geçer: Günümüzde bazı bakacılık işlemlerinin eskiye göre daha da kolaylaştığını belirtmemiz gerekiyor. Özellikle yüksek meblağlı ödemeler için artık bankanıza gidip oradan para çekip başka bir bankaya yatırmanıza gerek yok. Dediğim gibi bu işler kolay ve rahat. oturduğunuz yerden bu ve buna benzer işlemleri artık halledebiliyorsunuz.

EFT NE ZAMAN HESABA GEÇER? ÖN BİLGİ

Para transferinde bizlere derin bir nefes aldıran eft de en çok merak edilen soruları sizler için bu yazıda yanıtlamaya çalışacağız. Yazımızın devamında Eft nedir?, Eft ne zaman hesaba geçer? Eft ile para nasıl gönderilir? Gibi bir çok konuya açıklık getireceğiz. Böylece sizlerde kafanızdaki soru işaretlerinin cevaplarını da bulabileceksiniz. Dilerseniz konumuza biran önce geçiş yapalım.

EFT NEDİR?

Elektronik Fon Transferi cümlesinin baş harflerinin bir araya getirilmesi ile oluşan EFT bireysel, kurumsal ve ticari banka müşterilerinin para transferinde kullandıkları en önemli sistemdir. EFT; farklı bir bankada hesabı olan kişiye, şirkete veya firmaya para transfer işidir. (Öneğin; X Bankasından, Y Bankasına Para gönderimi)

EFT İLE HAVALE ARASINDA Kİ FARK NEDİR?

EFT, Havaleden ayrılır. Havale Aynı banka arasındaki para transfer işidir. (Örneğin; A Bankasından yine A Bankasına para gönderimi.) Eft farklı bankalar arasında yapılan para transferidir.

EFT İLE PARA NASIL GÖNDERİLİR?

Eft işlemlerinde internet bankacılığı, telefon ve mobil bankacılığı, ATM ve Banka şubelerinden de eft işlemi gerçekleştirebilirsiniz.. İnternet şubenizden yapıyorsanız menüler bölümünden para transfer modülünü tıklayarak Eft işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Eft işlemi için IBAN No veya Hesap Numarası üzerinden para transferi yapabilirsiniz. IBAN No ile hata yapma olasılığınız daha da az olur.

EFT YAPMA SAATLERİ

EFT yaparken mesai saatlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yani genel itibariyle saat:08.30 ile 17.00 arasında eft işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Resmi ve dini tatillerinde bankalar kapalı olduğundan eft yapamıyorsunuz. Ayrıca arefe günlerinde ise en geç saat:11.30’a kadar eft işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

EFT NE ZAMAN HESABA GEÇER

Sıra en fazla merak edilen sorunun cevabını vermeye geldi. Mesai saatleri içerisinde eft yaptığınızda normal şartlarda en fazla 5 dakika içerisinde karşı hesaba geçer. Ama bazen bankların birinde teknik sıkıntılar oluşabiliyor. Böyle durumlarda ise yarım saat içerisinde karşı hesaba para ulaşır. Yani anlayacağınız eft olayında çok beklemezsiniz. Bankaların yarım gün çalıştı zamanlarda ise sizlere tavsiyem saat:11.00’ı geçmeden eft işleminizi gerçekleştirmeniz.

Değerli okurlarımız, Eft işlemine dair bir çok konuya değinmiş olduk. Sizlerde artık eft işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Zaten eft ile gönderilen para hemen hesaba geçiveriyor. Ama eft ile para gönderme hızı olarak kimse bizim patronun eline su dökemez. Şip şak 🙂 Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayın.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veriliyor mu ?

KOSGEB’ten 5 Adımda Kolayca Kredi Alma Yolları

LÜTFEN BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENEREK ARKADAŞLARINIZIN DA GÖRMESİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ?

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin