Go to ...
Çek Karşılığı Kredi Nasıl Alınır?


Çek karşılığı kredi faizleri, Çek karşılığı kredi veren bankalar, Çek karşılığı kredi nasıl kullanılır?- 724kredi.com olarak sadece belli başlı konulara değil toplumu ilgilendiren tüm konulara değinmeye çalışıyoruz. Bundan dolayı da da ciddi manada tıklanma rekorları kırıyoruz. Henüz genç bir iste olmamıza rağmen ekonomi konuları ile gündemden hiç düşmüyoruz. Tabi bunda da doğru bilgileri sade ve yalın bir dil ile sizlere aktarma payı da yadsınamaz herhalde.

ÇEK KAŞILIĞI KREDİ İÇİN ÖN BİLGİ

Çoğu zaman krediye ihtiyaç duyuyoruz. Bankaların da çeşitli nedenler ile bu isteklerimizi geri çevirdikleri zamanlar olabiliyor. Bunda çoğu zaman düzenli gelir şartı olmadığından ret ediliyor. Tabi kredi notu faktörünü de belirtmek gerekiyor. İşte tamda bu noktada kredi alabilmenize alternatif oluşturması için Çekler devreye giriyor. Bugün sizler için Çek Karşılığı Kredi Nasıl Alınır? konulu yazıyı sunacağız. Hazırlasanız başlayabiliriz.

ÇEK KARŞILIĞI KREDİ ALMA OLAYI NEDİR?

Değerli okurlarımız, öncelikle bu yazının bireysel banka müşterilerinden çok ticari banka müşterilerini ilgilendirdiğini unutmayınız. Çünkü bankalar bu konularda Esnaf ve Kobilere daha çok yardımcı oluyorlar. En azından ben bireysel müşterilere çek karşılığı kredi verildiğini duymadım. Ama detaylı bilgi için bankanızdan araştırma da yapabilirsiniz. Bu ön bilgi ile yazımıza devam edelim isterseniz. Sizlerde belkide ticari anlamda hayatınızın fırsatını yakaladınız.

Bundan dolayı da acil nakit ihtiyacı duyuyorsunuz. Yada kendi işiniz ile ilgili aldığınız mallar da öyle bir indirim yakaladınız ki bu ürünlerin satışı ve sonrasında da geliri sayesinde de %100 büyüme elde edebilirsiniz. Böyle durumlarda bu acil parayı nereden ve nasıl elde edebileceksiniz sorusunu sorduğunuzda bu yazı sizler için altın niteliğinde olacaktır. Sizlerde bir iş, mal yada her hangi bir alacağınıza dair çek aldınız ve vadesine daha var ise bunu her hangi bir bankadan nakit krediye dönüştürebilirsiniz.

ÇEK KARŞILIĞI KREDİ NASIL ALINIR?

Sizde yaptığınız işler karşılığında çek aldınız. Şimdide acil para ihtiyacından dolayı bunu nakite dönüştürmeniz gerekiyor. O halde çekleriniz ile beraber kendi bankanız veya herhangi bir bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yani elinizde ki çekler kadar kredi isteme talebiniz olacaktır. Tabi bankalarda bu isteğinize bir ön araştırma yaparak cevap verecektir. Kredi notunuzdan tutunda risk raporunuza kadar, çeki kim vermiş?

Çeki veren kişi daha önce çek ödemelerini geciktirmiş gibi ayrıntılı bir istihbarat araştırması yaparlar. Bu araştırmanın soncunda da bankaya sunduğunuz çeklerin tümü de kabul edilebileceğini gibi bir kısmı da kabul edilebilir. Bu tamamen bankanın istiyatifine bağlıdır. Bankalar hiç bir zaman kendini tehlikeye atmak istemezler. Bundan dolayı da bu işleri araştırması gayet doğal.

BANKAYA VERİLECEK ÇEKLERİN VADESİ VE KAR MARJI NEDİR?

Bankalar çok uzun vadeli çekleri kabul etmezler. Bunun için bankaya vereceğiniz çeklerin vadesinin de en fazla 6 ay olması gerekiyor. Bu süre normal ve anlaşılabilir bir süredir. Ayrıca bankaların aldıkları Kar Marjı ise %10 ile %20 arasında değişmektedir.

ÇEKLER KARŞILIKSIZ ÇIKARSA NE OLUR?

Öncelikle bu duruma düşmenizi istemeyiz ama bazı çeklerin karşılığı çıkmaz. Yada mahkeme kararı ile yasaklı çek durumuna gelmesi durumunda ne yapmanız gerektiği aklınıza takılabilir. Bundan dolayı bu sorunuzu da cevapladırarak yazımıza son verelim. Çekleriniz karşılıksız çıkarsa ne yazık ki bunu miktarı bankaya nakit olarak ödemeniz gerekecek.

Çek karşılığı kredinin nasıl alınacağı hakkında detaylı bir yazıya daha imza atmış olduk. Bu bilgiler ışında sizlerde elinizdeki çekleri anında nakit krediye çevirebilirsiniz. Bu yazımız dışında dilerseniz daha farklı konularımıza da aşağıdaki linklerimizden ulaşabilirsiniz.

Bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim

Kara Listeye Girmemek için Acil Yapılması Gerekenler

Vakıfbank Emeklilere Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin