Go to ...
Borçlardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?


Borçlardan kurtulurum?, Borçlardan nasıl kurtulacağım?, Borçlardan nasıl kurtulabilirim?: Bu hayatta borçsuz bir şey olmuyor bunu çok iyi anladık ama mesai arkadaşımda borç alarak kredisine girdi bende. O borçlarını rahat rahat öderken ben neden zorlanıyorum? Borçlardan bir türlü kurtulamıyorum. Benimle onun arasında ne fark var ki? Halbuki ikimizde aynı alıyoruz. Üstelik arkadaşımın 2 çocuğu da var. Bu dünya bana oyun mu oynuyor?

BORÇLARDAN KURTULMAK İÇİN NE YAPMALI GENEL AÇIKLAMA

Durun bir dakika ve derin bir nefes alın. Durumunuzun ne olduğunu anladık. Zaten bundan dolayı da bu yazıyı derlemiş olduk. Yanınızdayız merak etmeyin. Bugün sizler için Borçlardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı? başlığı altında onlarca sorunuzu da cevaplandıracağız. Hazırsanız yazımıza borçlardan nasıl kurtulmanız gerekecek olan özel maddeler ile devam edelim. Eminim ki bu maddeler sayesinde biran önce sizlerde borçlarınızdan kurtulacaksınız.

BORÇ TRANSFER KREDİ İLE RAHAT BİR NEFES ALIN

Sizin de kredi ve kredi kartı borçlarınız üstesinden gelinmez bir hal aldıysa daha fazla düşünmeden ve zorlanmadan herhangi bir bankaya borç transfer kredisi için başvurunuz. Bu sayede tüm borçlarınızı tek bir bankada toplayabilir ve uzun vadede de ödeyerek rahatlayabilirsiniz. Bir diğer güzelliği de dağınık olan borçlarınızı tek bir günde ödemeniz olacaktır. Bu maddeyi muhakkak dikkate alınız.

KREDİ KARTI SAYISI

Kredi kartı sayınızı muhakkak düşürünüz. Ayrıca limitini de sizin aylık ödeyebileceğiniz düzeye çekiniz. Çok kredi kartı ve yüksek limit fazlaca borç anlamı taşıyacaktır. Ayrıca da kredi kartlarınızı biraz daha bilinçlice harcamaya çalışın. Evinize zaruri bir eşya alınacaktır bu durumda kredi kartınızın taksit özelliğinden yararlanabilirsiniz ama tutup da içtiğiniz sigarayı ve çiğnediğiniz cikleti kredi kartlarından çekmeyin. Zira harcadığınız paraların borç olduğunu unutmayınız.

NAKİT KULLANIMI

Alışverişlerinizde nakit kullanmayı unutmayınız. Her zaman cebinizdeki paraya göre alışveriş yapın. Kredi kartını zorunlu kalmadıkça kullanmayın. Bu madde sayesinde bir çok arkadaşımdan rahat ettik cevabını duydum. Ayrıca bende bu maddeye uyanlardanım. Bankaya kredi kartı borcu yapıp her ay 1.000 TL ödeyeceğime bu para cebime kalır ve nakit harcarım.

HARCAMALARINIZI KAYIT ALTINA ALIN

Bu madde kendinizi toparlayabilmenizdeki önemli adımlardan bir diğeri. Ne harcama yapıyorsanız bunu not edin. Nereye ne kadar para harcıyorsunuz görün. Buna göre de gelecek aylarda paranızı dengeli bir şekilde dağıtmaya çalışın. Market alışverişi, faturalar, manav, kasap, kredi kartı borcu, bir düzen ve disiplin ile gerçekleştirirseniz kısa sürede feraha kavuşursunuz.

EK İŞ

Borç yaparken iyiydi tabiki. Şimdide kolları sıvazlamaya geldi. Yaptığınız haricinde artık fazla mesai yapmak zorundasınız. En azından borçlarınızı yarıya indirinceye kadar çalışmanız ek mesai ve ek işler yapmanız gerekiyor.

ACİLİYET SIRASI

Eve alınacak büyük ve değerli eşyaları aciliyet yani zaruriyet sırasına koyun. Eşinizle oturup ilk önce ne alınacak bunlara karar verin. Sonrada yavaş yavaş sırasına göre almaya çalışın. İşte tamda burada kredi kartınız yardımınıza koşacak ve taksit özelliği sayesinde bu borcu yavaş yavaş ödeyeceksiniz. Ama sakın olaki tüm ihtiyaçlarınızı bir anda almaya çalışmayın. Çünkü bu sizin iki yakanızın bir araya gelmeyeceği anlamına geliyor. Hani yazımızın başında diyordunuz ya neden arkadaşım borcunu ödüyorken ben ödeyemiyorum. Öyle umuyorum ki şimdi daha da iyi anlıyorsunuzdur.

PARA BİRİKTİRME YOLU

Günlük alışkanlıklarınızdan vazgeçmelisiniz. Örneğin sigara içiyorsanız bunu bırakarak aylık 400 – 500 TL gibi bir tasarruf elde edebilirsiniz. Bununla da fatura borçlarınızı kapata bilirsiniz. İşe bir müddet yürüyerek gidip gelmeyi tercih edin. Bu sağlığınız açısından da faydalı olacaktır. Buna benzer kendiniz ile ilgili para biriktirme yollarını keşfedebilirsiniz.

Değerli okurlarımız, bir yazının daha sonu geldik. Bu yazıyı dilerseniz bir reçete dilerseniz de bir yol gösterici olan deniz feri olarak da kabul edebilirsiniz. Ama belirtilen tüm maddeler denenmiş ve uygulanmıştır. Bu maddeler sayesinde sizlerde bir an önce bu borç batağından kurtulabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayınız

Findeks Kredi Notu Neden Düşer?

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Hesap İşletim Ücreti Nedir?

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Tags: ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin