Go to ...
Bankaların Kredi Onayı Vermeme Nedenleri Nelerdir?


Kredi Onayı Verilmeme Nedenleri- Yaşam etmenlerini ve maddelerini say desem herhalde bir çoğunuz Hava, su, ekmek diyeceksiniz. Bu üç maddeye artık bir yenisi daha eklendi. Oda Kredi. Evet yanlış duymadınız. Kredi artık neredeyse su kadar önemli. Hayati bir değer halini aldı. Adamın cebinde yok. Söyler misiniz; nasıl iş kuracak. Yada Nasıl düşün yapacak? Nasıl araba alacak? Nasıl ev sahibi olacak? Bu saydıklarım denizde bir damla gibi. Dünyalar kadar ihtiyacımız var.

KREDİ ONAYI VERİLMEME NEDENLERİ GENEL AÇIKLAMA

Kredi herkese lazım olunca da bankalarda da kuyruklar alıp başını gidiyor. Hatta bu işi daha kolay yapabilmek adına artık internetten ve cep telefonumuzdan dahi kredi başvurusu yapabiliyoruz. Ama bunu yapmak kredi almamız için yeterli olmuyor. Oh kredi başvurumu yaptım, bugün yarın hesabıma para yatar diyorsunuz. Amma velakin birden bir mesaj geliveriyor. Kredi başvurunuz edildi diye. Peki kredi onayı verilmeme nedeni nedir? Bu sorunun cevabı da yazımızın devamında.

KREDİ ONAYI VERİLMEME NEDENLERİ NELERDİR?

Kredi başvurumuzun sonucunda olumsuz yanıt aldığımızda ister istemez, neden sorusu aklımıza takılıyor. Neden kredi onayı verilmediği aklımızı kurcalıyor. Bizlerde yazımızın devamında kredi neden onaylanmaz ve olumsuz yanıt verilir? bunları teker teker anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız ilk maddemizden başlayalım.

GELİR DURUMU

Bankalar kredi verirken öncelikle düzenli bir gelirin var mı diye sorarlar. Tabi bir çok kişi internetten baivurusunu yapar ve yanlış beyanda bulunur. 2 bin lira alıyorum der. Ama bunu belgelendiremediği zamanda kredi başvurusu iptal edilir. Gelirinizin olacağı gibi bunu da belgelendirmeniz şart. Maaş bordrosu çalışanların gelir belgesidir. Esnafların ise vergi levhası gelir belgesi niteliği taşımaktadır. Emekliler cüzdanını sunabilirler. Gayrimenkul sahipleri kira sözleşmelerini sunabilirler. Ama sunabilecek gelir belgesi yoksa kredide onaylanmaz.

GELİRİN ÜSTÜNDE KREDİ LİMİTİ TALEBİ

Bir başka red sebebi ise gelirinize göre alabileceğiniz kredinin çok üstünde bir rakam talebinde bulunmak. Sizlerde evde ortalama kredi hesaplaması yaparken ilk önce maaşınızın yarısını alın. Bu sizin bir ayda ödeyebileceğiniz maksimum kredi taksididir. Maşınız 1800 TL ise siz bir ayda en fazla 900 TL taksit ödeyebilirsiniz. 36 ay avde ile kedi çekmeyi düşünüyorsanız 32.400 TL kredi alabilirsiniz. Ama siz 60 bin lira kredi talebinde bulunursanız kusura bakmayın ama red edilir.

KREDİ NOTU

Kredi almak istiyorsanız, kredi notunuzun da iyi ve yüksek olması gerekir. Yüksek kredi notu olanlar kolaylıkla kredi alırlar. Lakin bir çok insan kredi notundan haberdar olmadığından notunu da umursamıyor. Umursanmayan kredi notları da doğal olarak riskli duruma düşüyor. Kredi Notu Riskli durumda olan bir kişininde kredi başvurusu onaylanmaz.

TEMİZ KREDİ SİCİLİ

Kiminin ise kredi sicili bozuktur. Kara listeye girdiğinden dolayı da kredisi onaylanmaz. Kara listeye girenlerin bir bölümü bu listeye girip girmediği noktasında haberi yok. Bundan dolayı da Kredi başvurusunu gayet doğal bir olaymış gibi yapar. Lakin Kara Listeye girenler 5 yıl kredi alamazlar. Bu durumdan dolayı da kredi onayı verilmeye bilir.

ÖDEME GEÇMİŞİ

Kredi notu yüksek olsa dahi, son zamanlarda kredi kartı ve diğer ödemelerini geciktiriyorsa banka bu hususu da dikkate alır. Şuan var olan borcunu ödeyemezken yeniden size borç vermez. Ama kredi notu biraz daha olanlar ödeme geçmişi iyiyse rahatlıkla kredi alabilir. Bu sizin tamamen bankaya olan ve yansıttığınız tavırlarınıza göre şekillenir.

Sevgili okurlarımız, banka tarafından kredi başvurunuz neden onaylanmaz bunları maddeler halinde aktarmaya çalıştık. Umarım ki sizler için de faydalı bir bilgi olmuştur. Yukarıdaki hususları kredi çekmeden önce muhakkak düşünün. Sizlere uymayan madde varsa bunları düzeltmeye çalışın. Ayrıca aşağıda sizler için özel olarak hazırladığımız ve ilgileneceğinizi düşündüğümüz konu galerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredilerinde Kredi Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notunu Artırma Teknikleri

Kara Listeden çıkmak için dilekçe örneği

 

 

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin