Go to ...
Bankada Kiralık Kasa Nasıl Açılır ve Kullanılır


Bankada kiralık kasa, Kiralık kasa ücretleri, Kiralık kasa nedir- Arkadaşlar, bugün sizler için farklı bir yazı derlemeyi düşünüyorduk ama google de bugünkü konumuzu ön sıralarda görünce rotamızı da değiştirmiş olduk. Gün geçmiyor ki bir soygun haberi gelmiyor. Dolayısıyla insanlarda bazı yatırım ve ileriye dönük güvencelerini emin ellerde saklamak istiyor. Çünkü bu yatırımlar kolay kazanılmıyor. Gerekirse ek mesai yapılıyor ve o ay tam altın alınıyor.

BANKADA KİRALIK KASA ÖN AÇIKLAMA

Böylesi değerli yılların emeğini bir gecede bir soyguncuya kaptırmak ise işin en acı tarafı olsa gerek. Ama şimdilerde vatandaşlar oldukça akıllı davranmaya başladılar. Çünkü yıllık cüzi ücretler ödeyerek kasalarını kiralamaya başladılar. Bunu merak edenlerde, acaba bende bir kasa kirlayabilirmiyim sorusunu kendi kendine sormaya başladılar bile. Bizlerde bu ve benzeri sorularınızı cevaplandırma adına Bankada Kiralık Kasa Nasıl Açılır ve Kullanılır ? sorusunu cevaplandırmaya karar verdik.

BANKADAKİ KİRALIK KASANIN ÜCRET VAR MIDIR?

Değerli okurlarımız, bu dünyada her hizmetin birde bedeli olduğunu unutmayınız. Şimdi gelelim sorunuza. Bankadaki kiralık kasaların elbette ki bir bedeli vardır. Hele hele olunca en ufak şeyden bile ücret alıyorlar dolayısıyla böylesi bir hizmetten de ücret alacaklardır. Kiralık kasaların büyüklüklerine göre ortalama olarak 250 TL ile 600 TL arasında bir vardır. Tabi bu yıllık kiralama bedelidir. Ayrıca birde 300 – 500 TL arasında bie depozito alındığınız da belirtelim. Kasanızı kapattığınızda bu parayı geri alırsınız.

KİRALIK KASA AÇTIRMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?

Kiralık kasa açmak istyenlerin öncelikle bir banka hesaplarının olması gerekmektedir. Her zaman kulladığınız bankadan kiralayacağınız gibi farklı bankalardan da kiralayabilirsiniz. Anlayacağınız farklı bir bankadan kiralarsanız ekstradan orada da hesap açtırmanız gerekecektir. Hesabınızı açtırdıktan sonra bir adet vesikalık fotoğrafınız banka yetkilisine veriyorsunuz. Ardından gerekli açılış ücretlerini de verdiğiniz zaman bir adet kiralık kasa sahibi oluyorsunuz.

KİRALIK KASA ORTAK AÇTIRILABİLİR Mİ?

Elbetteki bu mümkün. örneğin eşiniz ile birlikte ortak olarak bir kasa kiralayabilirsiniz. Ayrıca bireysel olarak açtırdığınız kasanızın başka biri tarafından da bakılmasını isterseniz vekalet vermeniz gerekir. İşleyiş bu şekilde.

BANKANIN VERDİĞİ KİRALIK KASA ANAHTARIMI KAYBEDERSEM NE OLUR?

Bankadaki kiralık kasa anahtarınızı kaybederseniz, banka yetkilileri bir çilingirci çağırır. Ardından sizin gözetiminiz de bu kasayı açtırırlar. Ardından kasaya yeni anahtar takılır. Tabi bu hizmetin birde bedeli olduğunu unutmayın. Ayrıca da çıkan giderlerde sizin adınıza fatura edilecektir. Yani çilin gir masraflarını sizin ödemeniz gerekmektedir. Yok ben ödemem derseniz de önceden alınan depozito parasından kesilir bu gider.

BANKA KASASINDA NELER SAKLAMAM GEREKİR?

Banka kasalarında elbetteki öncelikli olarak altınlarınızı ve diğer mücevheratınızı saklayabilirsiniz. Ayrıca paralarınızı, tapularınızı, senetlerinizi, hisselerinizi, bono ve tahvillerinizi ve buna benzer bir çok değerli eşyanızı saklayabilirsiniz. Kısacası çalındığı zaman size ciddi manada acı verecek değerli eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Tabi bunun dışında manevi değeri olan eşyalarda saklanılabilir. Lakin silah ve tabanca gibi şeylere pek müsaade edilmediğini de belirtelim.

BANKALARDAKİ KİRALIK KASALARIN FİYATLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası Küçük boy kasa: 27, Orta boy Kasa: 350 TL ve Büyük boy kasa ise: 440 TL dir. Yıllık Kasa Ücretidir.  Küçük boy kasa: 275 TL, Orta boy Kasa: 325 TL ve Büyük boy kasa ise: 375 TL dir. Depozito ücreti ise: 275 TL dir.  Bankası Küçük boy kasa: 350 TL, Orta boy Kasa: 390 TL ve Büyük boy kasa ise: 490 TL dir. Yıllık Kasa Ücretidir.

Halk Bankası Küçük boy kasa: 275 TL, Orta boy Kasa: 325 TL ve Büyük boy kasa ise: 375 TL dir. Depozito ücreti ise: 250 TL dir.  INGBank Küçük boy kasa: 245 TL, Orta boy Kasa: 300 TL ve Büyük boy kasa ise: 355 TL dir. Yıllık Kasa Ücretidir.  İş Bankası Küçük boy kasa: 340 TL, Orta boy Kasa: 400 TL ve Büyük boy kasa ise: 550 TL dir. Depozito ücreti ise: 215 TL dir.

Vakıfbank Küçük boy kasa: 300 TL, Orta boy Kasa: 385 TL ve Büyük boy kasa ise: 550 TL dir. Depozito ücreti ise: 520 TL dir. Depozito ücreti ise: 300 TL dir. Yapı Kredi Bankası Küçük boy kasa: 225 TL, Orta boy Kasa: 300 TL ve Büyük boy kasa ise: 400 TL dir. Depozito ücreti ise: 225 TL dir. Akbank Küçük boy kasa: 240 TL, Orta boy Kasa: 300 TL ve Büyük boy kasa ise: 420 TL dir. Yıllık Kasa Ücretidir. TEB Küçük boy kasa: 245 TL, Orta boy Kasa: 300 TL ve Büyük boy kasa ise: 385 TL dir. Depozito ücreti ise: 225 TL dir.

BANKALARDAKİ KİRALIK KASA ÖLÇÜLERİ KAÇTIR?

Küçük Boy Kasa 11,5 cm Yükseklik, 24,5 cm Genişlik, 41 cm ise Derinliktir. Orta Boy Kasa 16,5 cm cm Yükseklik, 24,5 cm Genişlik, 41 cm ise Derinliktir. Büyük Boy Kasa 26,5 cm cm Yükseklik, 24,5 cm Genişlik, 41 cm ise Derinliktir.

LÜTFEN BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin