Go to ...
Acil Nakit Para


Acele nakit, anında para, acil nakit lazım, acil nakit nereden bulabilirim, acil para lazım, acil para kazanma, acil para duası- Hoooppp yavaş arkadaşlar 🙂 Niyetinizi anladık. Acil nakite ihtiyacınız var. Bizlerde bundan dolayı buradayız. Ama her hangi bir finansal kuruluş ile herhangi bir bağımız yok. Sadece acil nakit ihtiyaçlarınızda neler yapacağınızı, nerelere başvuracağınızı, nerelerden bu parayı bulabileceğinizi sizlere aktarmayı düşünüyoruz.

ACİL NAKİT PARA GİRİŞ BÖLÜMÜ

Esasen bu yönüyle de yazımız bir deniz feneri gibi yol gösterici olacaktır. Sizlerde tüm yol ve çareleri bir arada görebilecek ve atladığınız adım ve basamakları bulup ona göre de hareket edebileceksiniz. Kısacası bugün sizlere Acil Nakit Para bulma yollarını anlatacağız. Tabi konu para olunca nasıl sabırsızlandığınızı tahmin edebiliyorum. Amacım sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan bilgilendirmek. Dilerseniz başlayalım.

ACİL NAKİT PARA BULMA YOLLARI

Yazımızın bundan sonraki kısmında acil para nereden bulunur bunları başlıklar ve maddeler halinde bulabilirsiniz. Yalnız her madde bir birinin devamı yada tamamlayıcısı niteliğindedir. Bir madde olmasa öteki muhakkak ki işinize yarayacaktır.

BANKALARA KREDİ BAŞVURUSU

Acil nakit ihtiyaçlarınızda il yapmanız gereken şey bankalardan kredi alma yoludur. Hiç kimseye minnet etmeden ihtiyacınız olan tutarı alabiliyorsanız sizden daha mutlusu yoktur. Ama bankalarda öyle her başvurana kredi vermiyor. Birinci şartı kredi notunuzun iyi olması yani yüksek olması, ikinci şartı ise her ay düzenli bir gelirinizin olduğuna dair bir belge suna bilmenizdir. Bu kriterler tutuyorsa maaşınız oranında kredi çekebilirsiniz. Bu şartları taşımıyorsanız bir sonraki maddeye geçiş yapalım;

AKRADAŞ VEYA AKRABALARDAN PARA

Acil para lazım ve bankalar size çeşitli nedenlerden dolayı kredi vermiyor. Böyle durumlarda yapmanız gereken şey direkt olarak akraba, eş, dost kim varsa yoklamak. Hatta mümkünse borç para alabiliyorsanız uzun vadede ihtiyacınızın olduğunu da belirtin. 6 ay vade işlerin toparlanabilmesi adına iyi ve doğru bir adımdır. Tabi bu zamanda böyle borç verecek birilerini bulmak zor işin gerçeği. Eğer bende bulamadım diyorsanız bir sonraki maddeye geçebiliriz.

TEMİNAT İLE ACİL NAKİT

Arkadaşlardan para bulamadınız ama size hatırı sayılır tutar lazım. Bankalarda kredi notunuzu veya gelir belgenizi bahane ederek size kredi vermiyor. O halde ev, arsa, dükkan gibi gayrimenkullerinizi bankaya teminat göstererek değerinin %50 sine kadar kredi alabilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey kredinizi zamanında ödemenizdir. Yoksan bankalar ucuz yollu satışa çıkaracaklardır. Ya bende mal mülk ne gezer diyorsanız buyurunuz diğer maddeye geçiş yapalım.

KREDİ KARTLARI NAKİT AVANS

Kimi insan 5 – 6 tane taşıyabiliyor. Bu kredi kartlarının nakit avans özelliklerinin olduğunu da unutmayın. Nakit avans özelliği sayesinde hemen 2-3 bin lira para alabiliyorsunuz. Birde bunlardan 5 tane varsa 10 bin liraya kadar para alabilirsiniz. Böylece ufak çaplı acil nakit para ihtiyacınızı da gidermiş olursunuz. Tabi ay sonunda  bu tutarı geri bankaya yatırmanız gerekir ufak bir faiz ile. Bu şartta bana uymuyor diyorsanız bir sonraki maddeye geçelim.

SENET İLE BORÇ PARA

Acil nakit ihtiyaçlarınızda yukarıdaki maddeler den bir çözüm bulamadıysanız, senet ile borç para veren finans şirketlerini gözden geçirmenin vakti gelmiş demektir. Bu şirketler tefeci değildir. Belirli yasalara göre iş ve işlem yaparlar. Sizlere kredi vermeden önce ufak bir araştırma yaparlar. Ev, arsa falan var mı diye. İleride ödeyemeyecek olursanız ipotek ile elinizden almak kaydıyla borç para verirler. Borcunuzu günü gününe öderseniz sıkıntı yoktur. Ama ödeyemezseniz sizler için hemen hukuki süreç başlatırlar. Yok ben buna bulaşamam diyorsanız hadi bakalım bir sonraki maddeye geçelim.

2. EL EŞYA SATIŞI

Acil nakit lazım. her yolu denediniz ama sonuç çıkmadı. Son çare olarak evinizde değeri olan ikinci yani fazla olan eşyalarınızı sahibinden.com veya letgo gibi platformlarında uygun fiyata bırakmaktır. Örneğin evinizde 2 tane lsd tv olabilir. Yada fazladan notebook yada bilgisayar gibi. Anlayacağınız para yapacak ürünleri elinizden çıkararak 15 -20 bin liraya kadar para kazanabilirsiniz.

ŞANS OYUNLARI

Yalnız başta belirtelim. Bu madde ile gidin kumar oynayın demiyoruz. Son çare olarak hiç bir yerden para bulamadınız ve ödemenizde yaklaşıyor. Bu durumda 1 -2 liralık şans topu, sayısal loto vb. gibi oyun oynayabilirsiniz. Ya çıkarsa hesabı. Ama kesinlikle çoluk çocuğunuzun hakkını ve nasibini tutup da bu oyunlara yatırmayınız. Dediğim gibi son çara 1 -2 lira yeterlidir. Sonuçta çıkacak olsa buna da çıkar öyle değil mi.

ACİL PARA BULMA DUASI

Arkadaşlar ne söylediysek burun kıvırdınız ve beğenmediniz. Görünen köy kılavuz istemez ata sözündeki gibi sizin durumda belli. Size Allah dan başka kimse yardım edemez artık. Bunun için sizin ile bir dua paylaşmayı istiyoruz. Yüce Rabbimizin gücü, kuvveti sınırsız. Mal ve Mülk Allah’ın katındadır. Dilediğine verir, dilediğinden alır. Öyle umulur ki belki sizlerinde duası kabul görür.

Umulmadık yerden rızıklanmak için 100 defa: Allahumme innî es’elüke fethammübîne, ve nasran azîze ve safhan cemîle, bi hurmeti Fâtihatin, fütûhâtin, meftûhâtin, min ilmi ümmil kitêbi li dîniyyetin, ıttılâiyyetin alâ usûlihe fil ğaybi, Allâhu latîfun bi ibâdih. Yerzuku men yeşe’ ve hüvel kaviyyül azîz (Kaynak: Büyük Dua Kitabı)

LÜTFEN BU ÖNEMLİ YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP ARKADAŞLARINIZIN DA GÖRMESİNİ SAĞLAYINIZ.

Banka Harici Kredi Veren Kurumlar

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

Kredi notu sorgulama, kredi notumu nasıl öğrenirim

Kırmızı Kalem Yiyenler Kredi Çekebilir mi

Etiketler:, , ,

One Response “Acil Nakit Para”

  1. Hkn
    30 Mayıs 2017, 04:01

    Merhaba üniversite öğrencisiyim ve acilen paraya ihtiyacım var yurt parasını filn ödeyemedim istanbuldayım 5.000 tl lik senet yapabilirmiyiz acaba çok acil lütfen yardım edin 6 ay sonra tek senetle ödeme yapacağım lütfen çok acil lütfen yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin