Go to ...
1 Mayıs 2017 Tatil Mi Bankalar Ve Diğer Kurumlar Çalışacak Mı


2017 açık mı? Okullar tatil mi? Hastaneler, PTT, Vergi Dairesi, Nüfus Müdürlüğü, Noterler açık mı? – 1 Mayıs 2017 Pazartesi günü Emek ve Dayanışma Gününü kutlamaya sayılı günler kaldı. Bu güne işçi ve emekçilerin da deniliyor. Bugünü kazanmak için çok fazla çalışıldı ve bedeller ödendi. Neredeyse tüm dünya ülkelerinde bu gün kutlanılıyor. Bizde 1923 yılından beri kutlamaya çalışıyoruz.  Tabi bu özel günü kutluyoruz kutlamasına ama milyonların aklını kurcalayan bir de soru oluyor. 1 mayısta kurumlar açık olacak mı diye.

1 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ PTT’YE GİDEBİLİR MİYİM?

Değerli okurlarımız, ptt, tüm kolları ile birlikte 1 mayıs da tatil yapacak. Yani kapalı olacak. PTTMatikleri elbetteki kullanabilirsiniz. Ama tutup da PTT’ye gidip de şubeden içeri giremezsiniz. Para gelecekse yada para gönderecekseniz 2 mayısı beklemeniz gerekiyor. ayrıca kargo gönderecekler de 2 mayıs salı gününü beklemeleri gerekecek. Dilerseniz şimdide değer kurumları inceleyelim.

PEKİ OKULLAR VE ÜNİVERSİTELER NE OLACAK?

Anaokulları, ilkokullar, liseler ve üniversiteler 1 mayısta tatil olacaktır. Dolayısıyla da 1 mayısta çocukların hazırlanarak okula gönderilmemesi gerekiyor. Öğretmenlerde tatil yapacak, öğrencilerde. Üniversite öğrencilerine ve öğretmenlerine de tatil olacak.

BANKALARIN DURUMU NE?

Bankaların durumuna değinelim şimdide. 1 mayısta bankalara giderseniz geri dönersiniz. Zira bankalar kapalı olacak pazartesi günü. özel bankalarda resmi bankalarda kapalı ve tatil yapacaklar. Cep şubeden ve internet şubeden yetkiniz çerçevesinde işlem yapabilirsiniz. Ama diğer işlemleriniz için salı gününü beklemeniz gerekecek. Örneğin 1 mayıs günü eft yapamazsınız. Sadece ilk resmi gün için talimat verebilirsiniz. bankalar 2 mayıs salı günü açık olacak.

ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARININ DURUMU

Sevgili okurlarımız, esasen bu gün işçilerin yani özel sektördekilerin bayramı. Haliyle işçilere 1 mayıs günü tatil. Tabi görevlendirilmedikleri takdirde. Bazı zaman işçiler, iş verenler tarafından görevlendirilmek durumda kalıyorlar. Bir tüm işçilerine izin verebilir ama bekçisini mecburen fazla mesaiye çağıracaktır. 1 Mayıs günü çalışacak her işçiye, işveren fazla mesai ödemek durumundadır. Buna tüm işçi kardeşlerimizin dikkat etmesi gerekmektedir.

YA HASTANELER NE OLACAK?

Banka işimizi çok çok bir gün erteleriz ama hastalık durumunda ne olacak? diye sorabilirsiniz. Bu durumu açıklamaya çalışalım. 1 mayıs günü hastaneler ve sağlık ocakları tatil yapacaklar. Yalnız servis görevlilere ve görevli acil servis doktorları işlerini yapmaya devam edecek. Sizlerde hastalandınız ve durumunuzun acil olduğuna inanıyorsanız, acil servise gidebilir ve doktora görünebilirsiniz.

GERİ KALAN RESMİ KURUMLAR AÇIK OLACAK MI?

Nüfus müdürlüğü, vergi dairesi, tapu, noter vb. devlet kurumları da tatil olacaklar. Bu kurumlar kapalı olacak. Çünkü 1 mayıs artık resmi tatil statüsüne girdi. Dolayısıyla resmi kurumlar kapalı olacak ve çalışanları da tatil yapacak. Buna dikkat edin. Peki polisler? Arkadaşlar polislere maalesef ki tatil yok. Hele hele 1 mayısta mutlak suretle çalışacak ve huzurumuzu sağlayacaklar. Şimdiden kolaylıklar dileriz.

 

Tags: , , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Notlar

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin