Go to ...
Yatırımlarınız İçin Ziraat Bankası’ndan Çok Çok Avantajlı Arsa Kredisi


60 Ay Vadeli Ziraat Bankası Arsa Kredisi Kampanyası, Arsa kredisi hesaplaması ve faiz oranları – İleriye dönük en kar getiren yatırım nedir diye sorsam, herhalde bir çoğunuz arsa diyecektir. Bunda da haksız sayılmazsınız. Hele birde güzel bir tüyo alıp, arsa alırsanız 2 yıl içerisinde bile dünyalar kadar kar elde edebilirsiniz. Hatta şöyle diyeyim, ekmeğini bu işlerden kazananlar bile var. Benim arkadaşın babası 5 yıl önce 20 bin liraya aldığı bir dönüm arsaya şuan 4 daire veriyorlar da, kendisi ikna olmuyor. Kazanacağınız kar ortada.

ZİRAAT BANKASINDAN ÇOK ÖZEL BİR KAMPANYA SİZLERİ BEKLİYOR

Parası olanlar bu işten mükemmel para kazanıyorlar. Ama parası olmayanlarda, mecburen fırsatları geri tepiyor. Kelepir bir arsa buluyor. Hatta belediyeden şehrin ileride arsaya doğru ilerleyeceğini de biliyor lakin cebindeki para arsanın ancak yarı parası kadar ediyor. Dolayısıyla da alamıyor. Ziraat bankası da bu durumunuzu bildiğinden, sizlere çok çok özel bir arsa kredisi kampanyası hazırlamış. Bizlerde 724kredinotu.com ekibi olarak gerekli incelemeleri yaptık ve elde ettiğimiz verileri sizler ile paylaşmak istedik.

ZİRAAT BANKASI AVANTAJLI ARSA KREDİSİ DETAYLARI

Hayalinizdeki arsayı buldunuz ve cebinizi yokladınız. Maalesef bu arsayı alacak güçte değilsiniz. Üzülmeyin. Zira Ziraat bankası yıllardır olduğu gibi şimdide yanınızda. Siz arsanızı seçiyorsunuz, finansmanı da ziraat bankası sağlıyor. Peki bu kampanyanın detayları vs. nelerdir? Hemen bakalım. Öncelikle faiz oranı çok uygun. %1,11 bence çok özel. Bunca zamandır kredi haberleri yapıyorum ve bu oran mükemmel diyebilirim. Birde kredi vadesi var ki o da çok iyi. Alacağınız krediyi tamı tamına 60 ay vade ile ödeyebilme imkanı tanıyor.

ARSA KREDİSİ FAİZ ORANI

Faiz oranı da hiç deşilmiyor. 48 ay vade ile de %1,11 ve 60 ay vade ile de %1,11. Faiz oranı düşük olmasına karşın, kredi vadesi oldukça uzun. Peki kredinin limiti nedir? Aslında bu kredinin pek bir limiti yok. Daha doğrusu almak istediğiniz arsanın ekspertiz ücretinin %50’sine kadar kredi alabiliyorsunuz. Diyelim ki 60 bin liralık bir arsa buldunuz. 30 Bin lirası ziraat bankasından gelecek. Tabi kalan yarısını da sizin ödemeniz gerekiyor. 20 bin liralık bir arsa bulduysanız 10 bin lira siz, 10 bin lirada banka veriyor ve bu şekilde alabiliyorsunuz.

ÖNEMLİ DETAYLAR

Önemli bir iki hususa değinelim. Almayı planladığınız arsanın belediye sınırları içerisinde olması gerekiyor. Ayrıca bu arsanın imarlı olması da şart. Banka bu arsaya ipotek tesis ediyor. Ek bir sunmuyorsunuz. Teminat için dediğim gibi arsanın ipoteği yeterli oluyor. Seçeceğiniz kredi vadesi süresince de hayat sigortası yaptırmanız gerekiyor. Ziraat bankası gerekli gördüğü sürece ek teminat isteyebilir. Bunun dışında başvuruları da dilediği gibi değerlendirebilir ve dilediği gibi sonuçlandırabilir. Başvuruları da ziraat bankası şubelerinden yapabilirsiniz.

30 BİN LİRA İÇİN KREDİ HESAPLAMALARI

Sizde çok güzel bir arsa buldunuz. Pazarlık ettiniz ve 60 bin liraya anlaştınız. Şimdi sizde 30 bin lira zaten var. Sıra ziraat bankasında. bankada ekspertiz yaptı ve size 30 bin lira vermeye razı oldu. Bu tutarı kaç ay vade ile ödemek istiyorsunuz? Diyelim ki 60 ay vade ile uzun ve küçük taksitler ile ödeme niyetindesiniz. Faiz oranı da zaten %1,11 idi. Buna göre hesaplama yaptığımızda aylık kredi taksit borcunuz 729,29 TL oluyor. Yıllık Maliyet oranının %18,8395 olduğunu söyleyelim. En düşük ekspertiz ücreti 623 liradır. İpotek tesis ücreti ise 118 Liradır.

Şimdi 30 bin lirayı 36 Ay vade ile ödemek istediğinizi varsayalım ve ona göre bir hesaplama yapalım. Hesaplamalarımızda sabit olan %1,11 faiz oranını kullanıyoruz. Buna göre 36 ay boyunca her ay ödeyeceğiniz kredi taksit tutarı 1.054,47 TL dir. Yıllık Maliyet oranının %19,7543 olduğunu söyleyelim. En düşük ekspertiz ücreti 623 liradır. İpotek tesis ücreti ise 118 Liradır.

LÜTFEN BUY ÖZEL YAZIYI TÜM ARKADAŞLARINIZIN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK HESABINIZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi Notumu Artırmak İçin Kredi Çekmeli Miyim?

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin