Go to ...
Sürekli kredi başvurusu ve ret yemek


Bankalardan red yanıtı kredi notunu düşürür mü? sürekli red yemek-  Son zamanların en fazla aranan ve sorgulanan yazılardan birisi ile karşınızdayız. Son bir kaç yıldır kredi notu ciddi manada hayatımızda yer edinmeye başladı. Kredi çekerken bankaların önümüze sürdüğü en önemli koşul belkide kredi notunun belirli bir aralıkta olması gerektiği. Hayatımızdan da krediyi eksik edemediğimiz göre buna oldukça fazla dikkat etmemiz gerekiyor.

SÜREKLİ KREDİ BAŞVURUSU YAPARAK KREDİ NOTUNU DÜŞÜRME GİRİŞ BÖLÜMÜ

Bugün çok özel bir konumun tanıtım yazısı ile karşınızdayız. Sürekli kredi başvurusu ve red yemek konularına mantıklı açıklamalar getirerek aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmaya çalışacağız. Çünkü bu konu neredeyse hayati öneme sahip. Kredi notumuz yaptığımız bir hareket ile bir üst basamağa çıkabileceği gibi, bir alt basamağa da inebilir. İşte bu konuda buna örnek verilecek türden. Yazımızın devamında bunları hepsini bulabileceksiniz.

KREDİ NOTU NEDİR? PUAN ARALIKLARI NE ANLAM İFADE EDİYOR?

Kredi notunuz findeks tarafından tutulan bankasal işlemlerinizi baz alan bir sistemdir. Borçlarınıza sadık iseniz kredi notunuz da yüksek olacaktır. Kredi notunuz sizin bir karneniz yada kart vizitinizdir. Bunu gören baka memuru notunuza göre işlem yapar. Ayrıca bankalar artık kredi notuna göre faiz uygulamaya başladı. Kredi skorunuz ne kadar yüksek ise alacağınız kredinin faizi de o kadar düşük olacaktır. Kredi notu puan aralıkları da aşağıdaki gibidir.

  • 0 – 799 arası (Çok Riskli) – Kredi alma ihtimali düşük olan puan türüdür. 
  • 800 – 1299 arası (Orta Riskli) – Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür. 
  • 1300 – 1499 arası (Az Riskli) – Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur. 
  • 1500 – 1699 arası (İyi) – Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır. 
  • 1700 – 1900 arası (Çok İyi) – Kolayca kredi kullanabilen gruptur.

 

BANKALARA KREDİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNMAK VE SÜREKLİ RET CEVABI ALMAK

Değerli okurlarımız yukarıdaki findeks puan aralıklarını görüyorsunuzdur herhalde. Bazı kimselerin puanları bir kaç sayı yüzünden ya düşük seviyede yada bir kaç puan sayesinde de yüksek seviyelerde oluyor. Bir kaç puan oynaması bile oldukça fazla etki ediyor. Sizlerde bankaya müracaat ettiniz ve kredi notunuzun az biraz düşük olduğundan kredi alamayacağınız yanıtını aldınız. Yani bankadan ret aldınız.

Bununla yetinmediniz ve başka bir bankaya gittiniz. Yine aynı sonuç. Allah Allah bu bankada da sıkıntı var her halde en iyisi şuradaki bankaya gideyim dediniz ve oradan da ret yanıtı aldınız. Zaten bu banka iyi değildi en iyisi diğer bankaya gideyim dediniz. Anaaaa bu bankada ret yanıtı veriyor. Hayda bu bankalar ağız birliği mi yaptı ne 🙂 Ha şunu bileydiniz. Sonunda kendi ağzınızla cevabı verdiniz.

Findeks kredi notunuzu verdiği zaman A bankasına farklı B bankasını farklı bir not vermezler. Bankaların hepsi aynı kaynaktan beslenir. Kredi notunuz her yerde aynıdır. Dolayısıyla da bir bankanın size verdiği cevap tüm bankalar içinde geçerli olur. Şimdi bu durumun size zararı ne onu inceleyelim. Sürekli bankaları meşgul ettiğinizden ve ret yanıtı aldığınızdan dolayı maalesef düşük olan kredi notunuz daha da düşecektir.

Halbuki kredi notunuzu artırma yöntemi varken  bu yanlış hareket ile işinizi daha da zorlaştırmaya ne gerek var. Dilerseniz FİNDEKS KREDİ NOTU NASIL YÜKSELTİLİR konulu yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz. Böyle durumlarda basit kredi notu yükseltme tekniği ile bir kaç ay içerisinde puanınızı arttırabilir ve o çok ihtiyaç duyduğunuz paraya da kavuşabilirsiniz. Ama durmadan kredi başvurusunda bulunarak ret yanıtı almanın kredi notunuzu düşüreceğini unutmayın.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞIR MISINIZ?

Çek Karşılığı Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim

Kara Listeye Girmemek için Acil Yapılması Gerekenler

 

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin