Go to ...
Sicil Affı Resmi Gazetede Yayınlandı ve Yasalaştı


Sicil affı, Cumhurbaşkanı onayladı, kara liste affı resmi gazetede yayınlandı- Son bir haftadır kara liste haberleri ile kalkıp, kara liste haberleri ile yatıyoruz. Kredi sicil affı meclisten çıktı çıkmasına ama bundan sonra ne olacak diye soruluyordu. Çünkü onay için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a gönderilmişti. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Afrika gezisinde olduğundan dolayı acaba ne zaman onaylanacak diye çok fazla merak ediliyordu.

SİCİL AFFI RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Lakin sonunda beklenen haber geldi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ayağının tozu ile ülkeye adım atar atmaz bu kanunu onayladı. Bu sayede 29961 Sayılı ve 27 Ocak 2017 Tarihli Resmi gazetede de yayımlanarak bu kanun yasalaşmış oldu. Şimdi kafalardaki soru işaretleri daha da artmaya başladı Bu kanun ne getiriyor? Ne amaçlıyor? Hemen kredi alabilecek miyiz? Kredi Notumuzda hemen anında artacak mı? Tarzında sorularında artı arkası kesilmiyor.

İşin açıkçası son bir kaç gündür yaşanan olayların bir özeti şeklinde yazımızı derlemeyi düşünüyorum. Aklınızı çok fazla sorunun kurcaladığını biliyorum. Sizi de daha fazla sabırsızlandırmak istemiyorum. Dilerseniz bir an önce bu yasa bizlere ne sunuyor ona bakalım.

YAYINLANAN YASANIN BİR SÜRESİ VAR MI? BİZLERE TAM OLARAK NE SUNUYOR?

Çıkarılan yasa emekli kanununa eklenen bir geçici madde ile gerçekleşmiş oldu. Bu maddenin bir süresi elbetteki  var oda 6 ay. Sizlerde 6 ay içerisinde borcunuzu öder veya yapılandırırsanız kredi sicil affından yararlanabiliyorsunuz. Kiminin kredi, kiminin kredi kartı ve kiminin de çek ve senet borçları oluyor. Bu borçları yapılandırmanız ve 6 ay içerisinde ödemeniz karşılığında, sizlerin bozuk siciliniz görmezlikten gelinecek.

Şartları yerine getirdiğiniz takdirde de artık eskisi gibi kredi alabileceksiniz. Bankalarda sizlere kredi verdi diye almayacak. Tabi sizler şimdi şu soruyu soracaksınız; Sicil affından yararlandıktan sonra hemen kredi çekemeyecek miyim? Ne şartı bu? Dilerseniz şimdide bu soruyu cevaplandıralım.

SİCİL AFFINDAN HEMEN SONRA KREDİ ALABİLİYOR MUYUM?

Bu pratikte ve teoride pekte mümkün görünmüyor. Kredi sicil affı ile çok önemli bir kazanım elde ediyorsunuz. Bu yadsınamaz ama bankalarda yol geçen hanı değil. Ayrıca bankalar kredi verirken olmazsa olmaz şartlardan birisi olan mevzusunu unutmayınız lütfen. Kara listedekilerin bankalar ile olan bağı kesilir. Banka ile bağı olmayan bir kişinin findeks kredi notu da hesaplanamaz. Kredi notu hesaplanmadığı zaman da sıfır olur.

Kredi notu sıfır olan bir kişiye kimse kredi vermez. Ama bu notu artırmak sizlerin elinde. Yapacağınız basit ve kolay çözümler ile kredi notunuzu artırabilirsiniz. bir yıl dolmadan performansınıza kavuşabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmamızı isterseniz BURAYI tıklayarak Kredi Notu ? konulu yazımıza ulaşabilir ve çok güzel tiyolardan da istifade edebilirsiniz. 3 Ay erken olur belki ama 5 -6 ay içerisinde kedi notunuzu belli bir yüksekliğe kolayca getirebilirsiniz.

SİCİL AFFI İLE KREDİ NOTU FARKLI ŞEYLER

Daha önce bir yazımızda daha bu konu üzerinde durmuştuk. Vatandaşlar kredi sicil affı geldi diye kredi notu da artacak sanıyorlar. Kredi notu olayı çok farklı bir kavram. Findeks bağımsız bir finans kuruluşu. Kredi kartı borcunu zamanında ödedin mi? kredini ne zaman ödedin?, Gece 2 de kredi kartınla alış veriş yaptın, Nakit avans çektin vb. ne kadar bankacılık işi varsa bunu takip eder ve ona göre bir puan verir. Kredi sicili ise TBB Risk Merkezi elinde olan bir olay.

Yani yasa ile müdahale edilebilir. Findekse bir müdahale söz konusu değil. Bu açıdan sicil affından bir an önce yararlanın ve çok da zor olmayan findkes kredi notu yöntemleri ile kredi notunuzu kolayca artırın. Şimdilik bizlerden bu kadar. Doğru, tarafsız ve kredi haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER ADRESLERİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kara Liste Nasıl ve Hangi Bankalardan Sorgulanır? Detaylar İçeride

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin