Sicil Affı Çıktı Hangi Bankalar Kredi Verir? Kredi Notum Hemen Yükselir Mi?

Sicil Affı, Hemen kredi çekebilir miyim? Kredi notum da hemen yükselir mi?- Son zamanlarda ile yatıp, sicil affı ile kalkıyoruz. Önceki yazımızda kredi sicil affının meclisten oy çokluğu ile onaylanarak geçtiğini söylemiştik. Arzu ederseniz Detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz. Milyonlarca insan sicil affından gelecek detaylara odaklanmış durumda. Lakin bu durumu vatandaşlara yanlış aktaran ve lanse ettiren siteler var. Bizlerde sizlere doğru haberler sunmaya karar verdik.

DORU VE GÜNCEL SİCİL AFFI HABERLERİ

henüz Cumhurbaşkanımız tarafından henüz onaylanmamışken onaylandığı ve resmi gazetede yayınlandığına dair haberler gerçeği yansıtmıyor. Birde bununla da yetinmiyorlar ve istenilen bankadan kredi çekilebileceğini de söylüyorlar. Saygıdeğer okurlarımız, kredi sicil affına dair doğru ve güncel haberleri bu siteden bulabileceksiniz. Gerçek neyse olduğu gibi sizlere aktarmayı görev olarak üstlendiğimizden, bu kadar çok tercih ediliyoruz.

SİCİL AFFI ÇIKTI AMA KREDİ NOTU NE ZAMAN YÜKSELECEK.

Değerli okurlarımız, kara listeye girme olayı gibi finansal kuruluşlara borçlanma ve 3 ay ödeyememe durumunda da sicili bozdurma olayıdır. Bir insanın sicili bozuldu mu bankalar ile ilişkisi de kesilir. Banka ile ilişkisi kesilen kişinin kredi notu da en riskli konuma yani sıfıra yaklaşır. Çünkü findeks bu kişinin kredi notunu hesaplayamaz. Bankacılık ürününü kullanamadığınızdan kredi notunuzda sonunda sıfır olur.

Şimdi meclisten çıkarıldı. Herhalde önümüzdeki günlerde de bu kanun resmi gazetede yayınlanacak. Milyonlarca insan da bu aftan yararlanacak. Ama durmadan şu soru ile karşılaşılıyor; sicil affı olduğunda hemen kredi notum da yükselecek mi? Bu soruyu da işte en başta yanlış haber yapan siteler insanların aklına koyuyorlar. Bakınız kredi sicil affı ile findeks kredi notunun hiç bir ilgisi yoktur. Sicil affı bankalara olan borcunuzu ödedikten sonra, yine bankalar ile olan ilişkinizi eskiye döndürecektir.

Lakin sicil affı geldi diye de findeks kredi notunuz yükselmeyecektir. Sadece kredi notunuzu yükseltmeniz için size zemin oluşturulmaktadır. Bu açıdan kredi notunuzu artırmak ve düşürmek sizin elinizdedir. Artık sizin için tertemiz bir sayfa açıldı. ile yeni ilişkiler kurarak sadık bir müşteri olduğunuzu ispatlarsanız kredi notunuzda artacaktır.

BENDE SİCİL AFFINDAN YARARLANIYORUM HEMEN KREDİ ALABİLİR MİYİM?

Maalesef bu konuda da çok fazla yanlış yönlendirme durumu var. Kredi sicil affı çıktı artık herkes kredi alacak haberleri gerçeği yansıtmıyor. Çünkü banakların kredi verirken önümüze koştukları bazı şartlar vardır. Bu şartlardan yanızca bir tanesi temiz bir sicil affıdır. Bu maddeyi yalnızca karşılamanız, kredi almanız için yeterli değildir. Ayrıca düzenli ve devamlı bir gelirinizin olduğunu da ispatlamalısınız. Ya maaş bordronuzu yada vergi levhanızı bankaya ibraz etmelisiniz.

Çoğu insan gelirini belgelendiremiyor. Geliri olmayana da bankalar maalesef ki kredi vermiyor. Bunun dışında demin yukarıda belirttiğim kredi notu durumu var. İyi bir kredi notunun en az 1500 puan olması gerekiyor. Sicili bozuk olanların kredi notu da genelde 0 ile 799 puan aralığında oluyor. Bu puan kredi çekmek için yeterli olmuyor. Dolayısıyla sicil affı geldi haydi hoppa hemen kredi çekeyim anlayışı varsa bu yanlış bir durumu yansıtmaktadır.

KREDİ NOTUNU ARTIRMAK HAYAL DEĞİL

Sicil affından sonra kredi çekmek için önünüzdeki en büyük engel Kredi notudur. Eyvah benim kredi notum çok düşük ne olacak diye endişelenmeyin. Kredi notu sürekli değişir. Bunu da sizlerin bankalar ile olan ilişkileri belirler. Ben inanıyorum ki 6 ay içerisinde azimle uğraşırsanız kredi notunuzu artırabilirsiniz. Peki nasıl olacak bu? Dilerseniz önceki yazılarımızdan olan ve binlerce insanın istifade ettiği Kredi Notu Artırma Teknikleri konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu sayede kredi notunuzu kısa bir sürede nasıl artırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. İstifade edeceğinizi düşünüyorum. Zira bu konu çok fazla sorgulanmaya başlandı. Ayrıca sadece sitenin tıklanması adına da yalan yanlış haberler yapılıyor. Bizler böyle bir şey gütmediğimizden tamamen gerçek haberleri sunmaya çalıştık. Yeni bir kredi haberinde buluşmak dileğiyle.

BU ÖZEL SİCİL AFFI HABERİNİ TÜM DOSTLARINIZIN DA DOĞRU BİLGİLENMESİ ADINA FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kara Liste Nasıl ve Hangi Bankalardan Sorgulanır? Detaylar İçeride

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.