Go to ...
SERACILARA 100 BİN TL. YENİLEME KREDİSİ VEREN KURUMLAR HANGİLERİDİR? KİMLER BU İNDİRİMLİ KREDİDEN FAYDALANABİLİR?


ve Seracılık nedir , seracılığa hangi destek, hibe, kredi ve teşvikler verilmektedir. Hangi kurumlar seracılığa kredi, hibe, destek ve teşvik vermektedir konularını ele aldığımız yazımızı yayınlamış bulunmaktayız. Bu konularda ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Devlet ve kurumları  tarım ve hakkında  çok çeşitli hibe ve destek programları düzenlemektedir.

Genç çiftçi desteği,  Milli Tarım Projesi, Havza Bazlı Üretim Projesi, Tarım Bakanlığı 1 milyon TL. hibe desteği, Hayvancılıkta Yerli Üretim Projeleri ilgili linkleri okuyarak daha ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz.

Biz bugün Seracılarımızın ilgi ile okuyacaklarını tahmin ettiğimiz Seracılarımıza yönelik olarak verilen 100 BİN TL. kredi hususunda bilgi sunmaya çalışacağız. Bu çerçevede en az 500 metrekare örtü altı (sera) üretim alanı bulunan çiftçilerimize T.C. Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla faiz indirimli kredi verilmektedir. Yalnız bu krediden faydalanabilmek için Örtü Altı Kayıt Sistemine çiftçimizin kayıtlı olması gerekmektedir.

Seraların yenilenmesi/modernizasyonu için verilecek bu kredi kapsamında Ziraat Bankası veya Tarım Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla 100 BİN TL. üst limit olmak üzere kredi verilebilecektir. Yatırım kredilerinde  tamamen faizsiz %100 faiz indirimli, işletme giderlerini karşılamak için verilecek kredilerde ise %50 faiz indirimli olarak verilecektir.

Kredi ne amaçla verilmektedir? Kötü/çağdışı/ilkel olarak üretim gerçekleştiren seraların yenilenmesi ve ileri teknolojiye geçmesi için gerekli yatırımların yapılması için bu kredi indirim programı uygulamaya sokulmuştur.

Kredi hangi amaçlar için kullanılabilmektedir? İlgili seranızın iskeleti veya temel kurulum tekniğinin ilkel, yetersiz, demode olduğu İl veya ilçe Tarım Müdürlüklerince tespit edildikten sonra söz konusu seranızın /modern seracılığın şartlarını sağlayacak veya tamamen yeniden yapılması amacıyla; Farklı yerlerde bulunan seraların tek bir parçada birleştirilmesi amacıyla, Ürün niteliğini/kalitesini ve verimliliğini (prodüktivite) arttırmak amacıyla sabit veya montajlı; soğutma, ısıtma, sisleme, nemlendirme, gölgeleme, havalandırma, yapay aydınlatma, sulama, tarımsal mücadele, gübreleme, topraksız bitki yetiştirme, hasat ve taşıma, karbondioksit gübrelemesi, özellikle bitkisel üretim atıklarının elimine edilmesi, geri dönüşüm sistemleri , bilgisayarlı lojistik sistemleri, otomasyon sistemleri, yazılımlar ve sınıflandırma, paketleme sistemleri, ekonomik ömrünü tamamlayan sistemler ile daha verimli ve teknolojik olarak yeni bir sistemle değiştirilebileceklerin giderlerinin karşılanması amacıyla anılan kredi destek programı yürürlüğe sokulmuştur.

Söz konusu krediyi temin eden üreticiler, yaptıkları yenileme çalışmalarının %50 sini tamamladıklarında İl veya İlçe Tarım Müdürlüklerine bilgilendirip gerekli denetim ve tespitleri yaptırmakla yükümlüdürler. İkinci aşamada ise yapılan yenileştirme faaliyetlerinin %100’ünü yaptıktan sonra yine İl veya İlçe Tarım müdürlüklerine başvurarak yaptıkları yenilikleri tespit ettirmeleri gerekmektedir.

Seracılıkla uğraşan vatandaşlarımız seralarını geliştirmek, yenilemek isteyenler bu imkandan azami suretle yararlanabilirler. Dediğimiz gibi yukarıda belirttiğimiz kurumlara (T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine) başvurarak yapacakları yenileme/modernizasyon için veya %50 indirimli kredi alabilirler. Bu kredi imkanını iyi değerlendirmek gerekir. kanımızca.

Bugünlük bu kadar esenlik içinde kalın.

Tags: , , , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan