Go to ...
Referandum Seçim Sonrası Dolar Euro Artacak Mı ?


2017 Referandumdan sonra dolar ve ne olur? Seçimde sonra dolar ve euro artar mı? – Sevgili dostlarımız, bugün sizler ile çok çok önemli bir ekonomik konu üzerinden muhabbet edeceğiz. Zira döviz meselesi ülkemizi çok fazla ilgilendiren bir konu. Özellikle de ticaretini dolar ve euro ile yapanların, tüylerini diken diken eden bir konu ile karşınızdayız. Malumunuz 16 nisan 2017 tarihinden bizleri bir referandum süreci bekliyor. Anayasa değişikliğini oylayacağız.

Dilerseniz BURADAN Anayasa Değişiklikleri ve Nerede Oy Kullanacağınızı Öğrenebilirsiniz. Mahalle kahvelerinden tutun da iş yerlerine kadar herkesin dilin de evet ve hayır söylemleri almış başını gidiyor. Tabi bir çok kimsenin kendine göre bildiği bir cevap var. Millet neye oy vereceğini de bizden daha da iyi bilir.

REFERANDUMDAN SONRA DOLAR VE EURO NE OLACAK?

Demin de belirttiğim gibi geçimini ticaret ile sağlayan ve ödemesini döviz ile yapan bir sürü işletmeci var. Ayrıca Al – Satçılar da var. Durum böyle oluncada ister istemez referandum sonrasında Doların ve Euronun ne olacağını araştırıyorlar. Beyaz eşya desen Dolara endeksli. Araba desen o da dövize endeksli. Kimisi kendine göre stok yapmak istiyor. Kimisi kötü giden işlerinin daha kötü gitmemesi adına kendince önlemler almak istiyor.

VERİLER ÇOK İYİ AMA DOLAR ARTMIYOR

Tabi Al Satçı vatandaşlarda pusuya yatmış acaba ne olacak? diye sorup duruyorlar. Esasen bende bu konuda düşünmüyor değildim. Biraz araştırma yapıp piyasayı takip edeyim dedim. Sonra piyasada ters giden bir şeyler olduğunu gördüm. Genel anlamda Amerikadan gelen veriler Yeşil yani iyi geliyorken, doların çoktan tavan yapması gerekirken, 3.73 – 3,76 seviyelerinde olduğunu gördüm. Tabi yorumcuların hiç bir anlam veremiyoruz. Neden yükselmiyor gibi bir birlerine soru sorduklarını da gördüm.

GÖZLER FED AÇIKLAMASINDA

3 Mart Günü FED Başkanı Yellen, veriler böyle iyi giderse faiz artışı gelebilir tarzında bir açıklama yaptı. Tabi bu açıklama ile doların hız alması gerekiyorken tersi oldu ve biraz değer kaybettir. Burada da bir terslik kendini gösterdi. Şimdi gözler Bugün yani 15 Mart 2017 tarihinde FED’in faiz artırıp artırmayacağına kilitlendi. Ayrıca Faiz olacaksa 3 defa mı? Yoksa 4 Defa mı? olacak bu da oldukça fazla önem kazandı. Tabi 4 defa olursa doların daha fazla kazandıracağı anlamına geliyor. Milletin de dolara yükleneceği ve doların artacağı anlamına geliyor.

PEKİ DOLAR NEDEN ARTMIYOR? REFERANDUMDAN SONRA DÜŞECEK Mİ?

Dün bir mesaj aldım. Yani daha öncesinden okuduğum ve duyduğum bazı şeyler vardı ama dünkü mesajım ile bu duyduklarım da pekişmiş oldu. Zira günlerdir piyasanın söylediği bir şey vardı. Gelen veriler çok iyi iken, doların artması gerekiyorken neden dolar artmıyordu? Ters giden bir şeyler vardı. Bunun nedeni olarak da Referandum karşımıza çıkmış oldu.

Çünkü şuan tüm kaynaklar ile doların artmaması için müdahalede bulunuluyormuş. Anlayacağınız seçim öncesinde baştakiler ekonominin sıkıntıya düşmemesi adına tüm imkanları kullanarak doların artışını bir nebzede olsa tutmaya çalışıyorlar. Ama bununda bir sınırı olacak. Bana gelen mesaj bunartaru içeriyordu. Katılırsınız ama katılmazsınız bana biraz mantıklı gibi geldi. Ama asıl bomba referandumdan sonra. Eğer bu konuşulanlar doğru ise doları tutana aşk olsun.

Doların artmaması için tüm kaynaklar ve imkanlar kullanılıyor. Peki sonra ne olacak? Dolar yüzde bin artışa geçecek. Doların olacağına dair senaryolar bile var. Ha bu yazdıklarımızdan sakın ola ki, EVETÇİ Yada HAYIRCI gibi söylemler çıkmasın. Sonuç ne çıkarsa çıktın vatana millete hayırlı olsun. Bu sitede hiç bir zaman taraf tutmadan olanları yazmaya çalıştık. Şimdide çok fazla sorulan ve sorgulanan bir konuyu gelen bir mesaj ile açıklamaya çalıştık. Doğru, güncel ve özel ekonomi ve kredi haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz.

BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER ADRESİN İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİN?

 

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin