Go to ...
Müjde!!! Kara Listedeki Esnafa Sicil Affı Yolda


Kara listedeki esnafa sicil affı geliyor, kara liste affı, kara liste sicil affı- Binlerce hatta yüz binlerce ve kobi ve işletmenin gözü kulağı bu haberdeydi. Bir çok iş yeri yenilenme ve büyüme adına çekiyor. Ardından da sezonun kötü gitmesi ve işlerin sarpa sarmasından dolayı da ödemelerini yapmada zorluk çekiyor. Hal böyle olunca da 1 ay, 2 ay 3 ay derken bankaya olan kredi ve kredi kartı borçları ödenemiyor. Sonuç olarak da KARA LİSTEY’ye giriliyor.

KARA LİSTEDEKİ ESNAFIN DURUMU

Döviz artışlarındaki durum ortada. Özellikle Bu yıl turizm sezonu tam bir hüsran. Bundan dolayı esnafların malları ortada kaldı ve satılmadı. Oteller hakeza öyle. Esnaf bir çıkış yolu arıyor ama borcunu da ödeyemediğinden dolayı da bankalar affetmiyor ve hukuki süreçle birlikte Kara listede gelmiş oluyor beraberinde. Tabi bunu bu yıla mahsus olarak kısmamak gerekiyor. Bir çok neden dolayı esnaf kara listeye düşmüş durumda ve bankalar da kredi vermediğinden dolayı da iş yapamaz hale geldiler.

Bir arkadaşım yine böyle kara listeye girmişti ve para olmadığındna dolayı mal alamıyorum. Mal alamadığımdan dolayı da müşteri gelmiyor. müşteri gelmeyince de her geçen gün işimiz biraz daha da zorlaşıyor diye serzenişte bulunuyordu. İnanınki diğer esnaflarında durumu ve hali aynı bu şekilde. Tabi kara listeye girenler için konuşuyorum. Bir girdaptalar ve her geçen dakika daha da fazla aşağı iniyorlar.

ESNAF VE KOBİLERE İYİLEŞTİRME

Her Hükümetin yapacağı gibi bu hükümete bazı ekonomik reformlar ile piyasayı rahatlatmaya çalışıyor. Özellikle esnaflar ve KOBİ’ler üzerinde ciddi manada duruluyor. Zira Esnaf ve diğer işletmeler ülke gelişiminde oldukça önemli bir paya sahiptir. Büyüyen bir KOBİ ile ülke ekonomisi de büyüyecektir. Bundan dolayı da bir çok iyileştirme  ve yardımda beraberinde geliyor. Dilerseniz bu gelişmeleri teker teker açıklamayaçalışalım.

BAKAN AÇIKLADI SİCİL AFFI GELİYOR

Sevgili okurlarımız Gümrük ve Bakanı Bülent Tüfenkci, geçenlerde oldukça açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre; Kara listeye girmiş esnafa sicil affı çok yakında geliyor. En kısa sürede esnaflar kara listeden 5 yılı beklemeden çıkabilecek ve ekonomik hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilecekler. Bundan dolayıda piyasa hareketlenecek ve kendinden daha daha emin bir şekilde büyüyebilecek. Bu haber çıkar çıkmaz 724kredinotu.com adresi üzerinden öğrenebileceksiniz.

ESNAF VE KOBİ’LERE 50.000 TL DESTEK KREDİSİ

Küçük işletmelere 50 bin lira faizsiz destek kredisi imkanı geliyor. Bu kredide ilk yıl taksit ödenmiyor. Sonra ise 36 ay vade ve faizsiz bir şekilde ödeyebiliyorsunuz. Buda büyüme, yenilenme ve gelişme adına mükemmel bir . Bu destek kredisinin üzerinden verileceğini düşünüyoruz ama tam olarak kesinleşmiş bir durum söz konusu değil. Bu haber de şekillenince ve netleşince yine bu site üzerinden paylaşacağız.

ESNAFA İŞSİZLİK FONU GELİYOR

Yapılacak bir diğer reform ise esnafa işsizlik fonu getirilmesi. İş yerini kapatsa bile tekrardan bir iş yeri açana kadar destek olabilme asına esnafa işsizlik maaşı geliyor. Buda oldukça önemli bir adımdı. Özellikle sezonun kötü gitmesinden dolayı 6 ay dükkan kapatan esnaflar olabiliyor. Doğal olarak ailesinin ve kendi geçimini asgari düzeyde de karşılayabilmesi adına güzel ve sevindirici bir haber. Bunla ilgili de yasal düzenleme yapılır yapılmaz sizler ile paylaşacağız.

GÜNCEL EKONOMİK GELİŞMELER İÇİN BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN.

Yeni yılda en düşük krediyi çekebileceğiniz bankalar burada

KOSGEB KOBİ Proje Destekleme Programı İle 150.000 TL Cepte
PAYLAŞIM

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin

PAYLAŞIM