Go to ...
Kredi sicili bozuk olanlara acil para bulma yolları


Kredi bozuk olanlara acil para bulma yolları- Maalesef ülkemizde kredi ve borçları yüzünde kredi sicilini bozdurup kara listeye girenlerin sayısı yüz binler ile ifade ediliyor. Bu çok büyük bir bilanço. Yapılan yanlış hesaplamalar ve bilinçsizce yapılan harcamalar sonucunda ortaya çıkan kredi kartı borçları nedeni ile maalesef bu durumlar oluşabiliyor. İnsanlık hali bir iş yeri açıyorsunuz ve o sezon iş olmuyor. Bundan dolayıda kredi taksitlerinizi ödeyemiyorsunuz.

KREDİ SİCİLİ BOZUK OLANA ACİL PARA GENEL BİLGİ

90 gün boyunca çdenemeyen banka borçlarının sonucunda da maalesef banka avukatları ile muhatap olma durumunda kalıyorsunuz. Sonunda ise adınız Merkez Bankasının Kara Listesine ekleniyor. Dilerseniz Kara Listeden çıkmak için dilekçe örneği konulu yazımızı inceleyerek bu listeden nasıl çıkabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bugün ise Kredi sicili bozuk olanlara acil para bulma yolları hakkında bilgilendirmelerde ve tiyolar da bulunacağız. Hazırsanız bu özel tavsiyelere geçiş yapabiliriz.

BANKALARDAN GAYRİMENKUL VE KEFİL İLE KREDİ ALMA YOLU

Kara listeye düştünüz. 5 yıl boyunca bu listedesiniz artık. Çıkış yok, kurtuluşta yok. Yalnız şöyle bir durum söz konusu; eğer bankaya olan borçlarınızı 2 yıl içerisinde öderseniz ve bankacılık işlemlerini günü gününe kullanırsanız (Havale ve Eft gibi) anlayacağınız bankanın güvenini tekrardan kazanırsanız banka size temkinli de olsa kredi verebilir. Lakin bunun karşılığında ise Sizlerden teminat ve kefil ister.

Yani ve arsa gibi bir gayrimenkulünüzü göstermeniz gerekiyor. Kefil göstereceğiniz kişinin ise düzenli bir gelir belgesinin olması ve kredi notunun da yüksek olması şarttır. Banka sizden tahsil edemezse parasını teminat ve kefilden zaten rahatlıkla temin edecektir. Bankanın size kredi vermesi sizin kara listeden çıkacağınız anlamını taşımaz bunuda belirtelim. Ancak 5 yılın sonunda çıkabilirsiniz.

FAKTORİNG ŞİRKETLERİ İLE PARA BULMA YOLU

Sizlerinde elinizde alacaklarınızdan dolayı uzun vadeli bir çek olabilir. Ama size de acil para lazım. Budurum da her şehirde olduğu gibi sizle de kendi şehrinizdeki faktoring şirketlerine başvuruda bulunabilirsiniz. BDDK tarafından izinli finans şirketleridir. Bundan dolayı elinizdeki çeki veya seneti bu şirkete verirsiniz. Şirkette belli bir komisyon karşılığında sizlere bu çeki kırdırır. Siz cebinize paranızı katarsınız. Çekin karşılığı var mı yok mu? buna bakmazsınız.

SENET İLE PARA ALMA

Sizinde siciliniz bozuk ve bankalardan kredi bulamıyorsanız ve acil olarak da para ihtiyacı duyuyorsanız başvuracağınız yollardan bir tanesi de senet ile borç paradır. Senet ile borç para veren firmalar sizin hakkınızda bir ufak araştırmada bulunurlar. Ama genel itibariyle istediğiniz parayı verirler. Hatta , ev, arsa gibi değerli mallarınızı da ipotek koyabilirler. Buradan aldığınız parayı günü gününe ödediğiniz vakitte sıkıntı çıkmaz. Ama borçlarınızı ödemezseniz hemen hukuki süreç başlatırlar.

GAYRİMENKUL SATIŞI

Acil para için başvurulacak yollardan bir diğer ise gayrimenkul satışıdır. Elinizdeki dükkan, arsa, ev veya arabanızı piyasanın altındaki bir rakama verirsiniz. Merak etmeyin düşük fiyat oldumuydu hemen herkes atlar ve bu mallarınızı almak için sıraya girerler. Böylece sizlerde acil olarak ihtiyaç duyduğunuz paraya kavuşursunuz.

ARKADAŞ VE AKRABALAR

Bankalar size kredi vermiyor ama işlerinizde düzene girdi. Uygun bir mal denk getirdiniz ve acil olarak paraya ihtiyacınız var. O halde eş, dost, akraba kim varsa yoklayın. Borç alırken de uzun vadeli isteyin. Mümkünse ve kabul ederlerse 6 ay olsun. Bu süre sizler için bulunmaz kaftan. İşlerinizi daha da fazla rayına koyabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz.

Değerli okurlarımız, acil para bulabilmeniz için bazı yol ve yöntemleri sizler ile paylaştık. Umarın fazlasıyla istifade edeceğiniz bir yazı olmuştur. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Dilerseniz farklı konu içeriklerinin bulunduğu konu galerimizi de inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kara Listeye Girmemek için Acil Yapılması Gerekenler

Acil Kredi Veren Bankalar

Kredi Notum Neden Düşüyor

Bankaların Faiz Oranları Karşılaştırma

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

7 Responses “Kredi sicili bozuk olanlara acil para bulma yolları”

  1. Emir
    14 Şubat 2018 at 01:26

    Sakaryada senetle para veren varmi 20 bin

  2. Metin
    21 Kasım 2017 at 00:09

    Acil paraya ihtiyacım var 3 ay icerisinde 40 bin Tl elime geçicek. 20-25 bin civarı Acil Diyarbakırda borç verebilcek biri var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin