Go to ...
Kredi Notunu Artırma Teknikleri


notunu artırma yolları, kredi notunu yükseltmek, kredi notunu yükseltme taktikleri- Son bir kaç yıldır kredi kartı ile yatıp kalkıyoruz. Çünkü dünyamız öyle bir hal aldı ki, parasız hiç bir dönmüyor. Bizlerinde istek ve ihtiyaçları hiç bitmediğinden dolayı borç para alma yolunu tercih ediyoruz. Bundan dolayı da hepimiz bankalara koşturuyoruz. Bankalarında bir birinden güzel ve farklı kredi var ama öyle her elini kolunu sallayana vermiyorlar.

KREDİ NOTU ARTIRMA TEKNİKLERİ GENEL BİLGİ

Bankalar kredi verirken bazı kriterleri gerçekleştirmenizi ve bazı da taşımanızı isterler. Bu şartların en önde gelenleri öncelikle düzenli bir gelirinizin olmasıdır. Anlayacağınız gelirinizi belgelendirmeniz gerekir. Bir diğer aranan şart ise kredi notunuzun iyi olmasıdır. Bu şartları taşıyorsanız ve kredi sicilinizde temizse kredi alabiliyorsunuz. Lakin kredi notunuz düşükse kredi alamıyorsunuz. Bugün sizler için Kredi Notunu Artırma nelerdir onları açıklamaya çalışacağız. Tabi bu konunun daha da iyi anlaşılabilmesi adına öncelikli olarak bazı önemli tanımlamalarda bulunacağız.

FİNDEKS KREDİ NOTU NEDİR?

Ülkemizdeki büyük bankalar bir araya gelerek Kredi Kayıt Bürosunu kurdular. Kredi kayıt bürosu da kendi bünyesinde Findeks’i kurdular. Findeks de bankalar arasında müşteri birliğini sağlamak adına bir puan takdim etmeye başladı. Bu puana da Kredi Notu denmektedir. Kredi notu bütün bankalarda aynıdır. 0 ile 1900 puan aralıklarındadır. Dolayısıyla bu puan tüm bankalarda aynıdır. Findeks  bankalara olan borcunuzu zamanında ödediğiniz takdirde sizlere yüksek puan vermektedir.

FİNDEKS PUAN ARALIKLARI VE ANLAMLARI NELERDİR?

Arzu ederseniz kredi notu puan aralıklarını kısaca inceleyelim. 0 – 799 arası (Çok Riskli) – Kredi alma düşük olan puan türüdür.  800 – 1299 arası (Orta Riskli) – Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür. 1300 – 1499 arası (Az Riskli) – Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur. 1500 – 1699 arası (İyi) – Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır. 1700 – 1900 arası (Çok İyi) – Kolayca kredi kullanabilen gruptur.

KREDİ NOTU ARTIRMA TAKTİKLERİ

A) borcu gibi çek, ve banka nezdindeki senetlerinizi zamanında ödemeniz şarttır. Findeks’in en fazla önem ve değer verdiği madde budur. Hani bazen yoğun işlerimizden dolayı kredi kartı borcunuzu bir kaç gün sonra ödersiniz. Mantıken 1 günden ne çıkar dersiniz ama Findeks bunu kabul etmez ve kredi notunuzu %30 oranında düşüşe geçirebilir. Sizin de burada yapmanız kredi ve kredi kartı borcunuzu zamanında ödemeniz. Bunu da sürekli olarak gerçekleştirmelisiniz. Yani bir ay ödeyeyim diğer ay ödemeyeyim olayı yanlıştır. En az 5 ay borcunuzu düzenli öderseniz kredi notunuz anlamlı bir artışa geçecektir.

B) Deminde yukarıda belirttiğim gibi kredi notu puanı tüm bankalarda aynıdır. Bundan dolayı X Bankası size kredi veremeyiz cevabını verdiyse Y Bankası da aynı cevabı verecektir. Yanlış yapılan hata sürekli red yanıtı yemektir. Yani sürekli kredi başvurusu yapıp red yanıtı yemek kredi notunuzu %10 oranında düşürecektir. Bunun yerine kredi notunuzu arttırmanın yolunu bulmalısınız.

C) Günlük bankasal iş ve işlemlerinizi sıklıkla kullanınız. Yanı alacağınız yada vereceğiniz varsa bunu ve işlemleri ile gerçekleştiriniz. Ayrıca otomatik ödeme talimatları da verebilirsiniz. Bunun dışında faturalarınızı da internet bankacılığı ile ödeyiniz. çok sıklıkta bankacılık işlemlerini kullanırsanız o derecede de kredi notunuz artacaktır.

D) Kredi Notunuzu artırmanın bir diğer yolu ise ufak limitli  ve uzun vadeli bir kredi çekmeden geçiyor. Çok düşük limitli kredinin aylık ödemesi de ufacık olacaktır. Bu sayede bu ödeme sizi yormayacaktır. Sizlerde aylık düzenli bir şekilde kredi ödedikçe kredi notunuz artacaktır. Sizlerde bu sayede 3 -5 ay içerisinde kredi notunuzu arttırıp yüksek krediye başvuruda bulunabilirsiniz.

E) Kredi kartınızı teke indirin ve limitini de aylık ödeyebileceğiniz düzeye çekin. 3 bin lira maaş alıyorsanız ve cebinizde de kredi kartlarının toplamı 30 bin lira ise bu çok büyük bir risk dir. Findeks de bunu risk olarak görür ve kredi notunuzu düşürür ki yüksek meblağlı kredi çekemeyin diye. Bunun yerine tek kredi kartı ve aylık düzenli ödeyebileceğiniz bir limit kredi notunuzu şaha kaldıracaktır.

Bugün de sizler için özel ve bilgilendirici bir yazı yazının sonuna gelmiş olduk. Sizlerde bu sayede kredi notunuzu arttırabilirsiniz. Bundan dolayı da yüksek istifade edilebilecek bir kredi yazısı sizi bekliyor. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi Alma Sorunu Yaşayan Vatandaşalar Dikkat

Kredi kartı kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

Bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin