Go to ...
Kredi Notumu Artırmak İçin Kredi Çekmeli Miyim?


Kredi Notumu Yükseltmek İçin Kredi Çekmeli Miyim?- Kredi notumuz çok önemli ve çok kıymetli. Bu not artık kariyerimizden tutun da ekonomik ortaklığa, buradan da kredi çekip çekemeyeceğimize kadar etki ediyor. Ufacık bir not ama oldukça fazla değerli. Birde yerinde de durmuyor. Bir aşağı iniyor, bir yukarı çıkıyor. Tabi bunda bizlerin de etkisi fazla oluyor. Kredi notunu artırmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazla. Bazı platformlarda ise yanlış yönlendirmeler var. Örneğin bir okurumuzun kafası biraz karışmış. Onun gönderdiği soruyu sizler ile paylaşalım.

KREDİ ÇEKTİM AMA KREDİ NOTUM ÇOK AŞAĞI İNDİ NEDEN Kİ?

Halil Bey: Ya her yerde kredi notunu artırmak istiyorsan, limitli kredi çekin deniliyordu. Bende bir bankaya gittim ve 1.000 TL tutarında kredi çektim. Bunu da 12 ay vade yaptım. Ardından kredi notuma baktım. Düşük olan kredi notum daha da düşmüş. Hemde öyle böyle değil. Kredi çektim ama kredi notum aşağı indi neden ki? Bu konuda yardımcı olursanız ve yol gösterirseniz sevinirim. Ortada kaldım. Cevaplarsanız minnettar kalırım.

Benjamin: Değerli okurumuz, sizin durumunuzda olan bir sürü insan var. Bizlerde bu yazı ile hem gerekli açıklamayı yapacağız, hemde gerekli yolu ve hamleleri anlatacağız. Zira siteler kredi çekin diyor ama bunu çok fazla detaylandırmıyor. Kredi çekmeniz de bir sıkıntı yok ve son derece doğru bir hamle. Sizlerde kredi notunuzu artırmak için düşük limitli kredi çekmişsiniz. Şimdi bundan sonra ne olacak? Yapmanız gereken ve izlemeniz gereken yollar neler? Bunlara değinelim ve notunuzu sizlerde artırın.

FİNDEKS HESAPLAMASINDA ÖNEMLİ BİLEŞENLER

Findeks kredi notunuzu hesaplarken bazı bileşenleri dikkate alır. Kredi çekerken de sizleri etkileyen bileşenleri hemen sayalım Bunlar;%35 Mevcut Hesap ve Borç Durumu, %35 Kredili Ürün ödeme Alışkanlığı, 1 Yeni Kredili Ürün Açılışı ve %10 Kredi Kullanım Yoğunluğudur. Şimdi bu bileşenleri daha da iyi anlamanız için detaylandıralım.

%35 MEVCUT HESAP VE BORÇ DURUMU

Kredi notunuzu artırmak için kredi çektiniz. Sonra bir baktınız ki kredi notunuz düşmüş. Tabi kafanızda da bir sürü soru işareti oluşuyor. Neden kredi notum düştü? Artması gerekirken bu durum ne? diye. Kredi notunuzun düşme sebebi işte bu bileşendir. Zira bu düşüş genelde%35 civarlarında olacaktır. Yalnız endişe edilecek bir durum yok. Bu olması gereken şey. Asıl bundan sonra yapacağınız hamleler önemli.

%35 KREDİLİ ÜRÜN ÖDEME ALIŞKANLIĞI

Kredi notunuz %35 oranında düşüne geçti ama bunu %35 oranında tekrardan artışa çıkarmak sizlerin elinde. Bunun için yapmanız gereken şey aylık kredi taksitlerinizi hiç bir zaman geciktirmeden ödemeniz. Zaten 12 ay vade ile ufak taksitler ile ödemelerinizi yaptığınızda bu sizi çok fazla zorlamayacaktır. Findeks’de sizin her ay düzenli ve zamanın da ödeme alışkanlığınızın olduğunu görünce kredi notunuzu artıracaktır. Kredi notunuz tekrardan eski seviyesine geldi. Şimdi yapmanız gereken şeye geçelim.

%35 MEVCUT HESAP VE BORÇ DURUMU TEKRARDAN GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ

Düzenli ödemeler yaptınız ve findeks’in gözüne girdiniz. Ardından da kredi notunuz eski seviyelerine ulaştı. Yada yaklaştı. Şimdi yapmanız gereken şey kalan kredi borcunuzu kapatmak. Zaten bin lira gibi düşük bir limit çekmiştiniz. Mevcut borçlarınızı da kapatınca kredi notunuz bir anda yukarılara doğru çıkacaktır. Bu kesindir. Notunuz ilk başta düşmüş olabilir ama yapacağınız önemli ve hayati hamleler ile kredi notunuzu 3 -5 ay içerisinde tavan yapabilirsiniz.

%11 YENİ KREDİLİ ÜRÜN AÇILIŞI VE %10 KREDİ KULLANIM YOĞUNLUĞU

Kredi notunuz yükseldi. Ya ben yinede çok iyi olmasını istiyorum diyorsanız o zaman bu işlemi bir kaç kez üst üste uygulamalısınız. Ama bu defa çok beklemezsiniz. Bin lira veya iki bin lira gibi krediler alırsınız, ardından bir iki ay içerisinde kapatırsınız. Bu sayede yeni kredili ürün açılışından %11 kredi notunuz artar ve Sık sık kreid kullanım yoğunluğunuzdan da %10 kredi notunuz artar Anlayacağınız bankacılık ürünlerini sık sık kullanacak ve ödemeleriniz zamanında yapıp kısa sürede de kapatacaksınız.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin