Go to ...
Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim


Kredi notum düşük nasıl kredi alabilirim, kullanabilirim? Kredi notum düşük nasıl kredi çekerim?: gibi sorularınızı cevaplandırma adına araştırıp en doğru bilgileri sizlere sunuyoruz. Ev alacaksınız, yada araba veya düğün yapacaksınız, onuda geçin iş kuracaksınız hemen koşa koşa bankaya gidiyorsunuz ve heyecan ile bir bekleyişin ardından size bir cevap veriyorlar; Malesef kredi notunuz düşük diye. Hemen tası tarağı toplayıp evinize dönüyorsunuz.

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKERİM ÖN BİLGİ

Peki böyle bir durumda kredi çekemeyecek misiniz? Hayalleriniz ve işleriniz ertelenecek mi? Elbette hayır. Bunun için yapılabilecek bazı yöntem ve usuller var. Bu yöntemleri de yazımızın devamında da zaten bulabileceksiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizi merak ettikleriniz ve daha fazlası ile baş başa bırakalım ve konumuzun açıklamasına geçelim.

KREDİ NOTU NEDİR?

1991 yılında Türkiye deki 9 büyük bankanın bir ataya gelerek kurdukları kredi kayıt bürosu tarafından tüm insanların bankasal işlemleri takip edilmeye başlandı. Bunu günümüzde Findeks aracılığı yapmaya başladılar. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödeyip ödemediğiniz gibi bir çok husustaki konuyu baz alarak sizlere bir not takdim ediliyor.

KREDİ NOTU PUAN ARALIKLARI NEDİR VE NE ANLAM İFADE EDİYOR?

Findeks sizlere kredi notu verirken bunu 0 ile 1900 arasındaki bir rakam olarak veriyor. Dilerseniz şimdi de kredi puan aralıklarını ve anlamlarını inceleyelim. 0 – 799 arası (Çok Riskli) – Kredi alma ihtimali düşük olan puan türüdür.  800 – 1299 arası (Orta Riskli) – Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür. 1300 – 1499 arası (Az Riskli) – Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur. 1500 – 1699 arası (İyi) – Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır. 1700 – 1900 arası (Çok İyi) – Kolayca kredi kullanabilen gruptur.

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKERİM

Önemli bazı bilgileri paylaştıktan sonra yazımızın bundan sonraki kısmında kredi notu düşük olanların nasıl kredi çekebileceği hakkında önemli bilgi ve yöntemler paylaşacağız. Bundan dolayı da iyi takip etmenizi öneririz.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARA TEMİNAT İLE KREDİ ÇEKME

Sevgili takipçilerimiz, sizlerin de kredi notu düşükse çekemem diye endişelenmeyin. Eğer sizin de gayrimenkulünüz var ise (ev, araba gibi.) bunları göstererek göstererek bankadan kredi çekebilirsiniz. Bankalar teminat gösterdiğiniz gayrimenkulünüzün değerinin %50’si – %75’i arasında bir para alabilirsiniz. Teminatı da mantık olarak şöyle algılayabilirsiniz; Kredi notum düşük ama benim şurada, şu değerde bir gayrimenkulüm var ve borcumu ödeyemezsem buradan alabilirsiniz.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARA KEFİL İLE KREDİ ÇEKME

Bu madde 30 – 40 yıl öncesi de olsaydı çok tutardı herhalde. Çünkü dostluğun ve ahbaplığın bir değeri ve kıymeti vardı ve herkes bir birine rahatlıkla kefil olabilirdi. Ama şimdilerde bu durum değişti. Kefil olacak birini bulmak zor. Ancak ya kardeşiniz yada çok sıkı olduğunu bir arkadaşınız varsa ondan rica edebilirsiniz. Tabi onlarda kabul ederse. Kabul ettiğini düşünelim ve bankaya kredi çekmeye gittiğinizi.

Bu durumda da size kefil olan kişinin kredi notunun yüksek olması ve düzenli bir gelirinin de olması şart. Hatta istekte bulunulan krediyi bu maaş karşılayabilecek mi bu faktörde önemli. Ayrıca size kefil olan arkadaşınız evli ise eşinden muvafakatname  alması gerekiyor. Yalnız önemli olan şu faktörü unutmayınız; eğer kredi borcunuzu ödeyemezseniz arkadaşınıza haciz bile gelebilir. Bunu da iyice düşünün.

KREDİ NOTUNUZA ORANLA DÜŞÜK KREDİ BAŞVURULARI

Kredi notu düşük olanlara bankalar yüksek meblağlı krediler vermez. Ama düşük oranlı kredi taleplerinizi de ret etmemeye çalışır. Esasen bu faktör sizin karınıza olabilecek bir madde. Çünkü ufak kredinin ödemesi de ufak olur ve sizi zorlamaz. Sizlerde düzenli ödeme yaparak kredi notunuzu 3 ayda daha da yükseltebilirsiniz. Ufak krediyi de acil ödemelerinizde kullanabilirsiniz. Kredi notunuz yükseldikten sonrada yüksek meblağlı krediler alabilirsiniz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazı dışında aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

Kredi notu sorgulama, kredi notumu nasıl öğrenirim

Kırmızı Kalem Yiyenler Kredi Çekebilir mi

70000 tl konut kredisi 72 ay olursa ne olur

Ölen kişinin kredi ve kredi kartı borçları ne olur?

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

Etiketler:, , , , , ,

4 Responses “Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim”

 1. Huseyin
  2 Nisan 2017, 23:33

  Kütahya da esnafımız acil 10000 TL ıhtıyacım taksitle yüksek oranda ödeyebilir ım

 2. süheyla
  6 Şubat 2017, 13:54

  Çok acil 10000 TL’YE ihtiyacım var. Kısa vade taksitle geri ödeme yapabilirim

 3. Halil ibrahim Yakar
  26 Ocak 2017, 12:05

  Kredi puanım düşük Nasıl ihtiyaç kredisi alabilirim .

 4. erkan
  15 Aralık 2016, 09:22

  Puanim dusuk ihtiyacim acil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin