Kredi notu sorgulama, kredi notumu nasıl öğrenirim

Kredi notu, kredi notum, kredi notu nedir?, Kredi notu sorgulama, kredi notumu nasıl öğrenirim?: Gibi konular en çok merak edilenler arasında birinci sıralarda yer almaktadır. Bizlerde 724kredinotu.com olarak bu konuların uzmanı olduğumuzdan en doğru ve en güncel bilgiler ile sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Bu yönü ile eğer bu yazıyı okuyorsanız çok şanslı olduğunuzu da belirtmemiz gerekiyor.

KREDİ NOTU SORGULAMA VE ÖĞRENME GENEL AÇIKLAMA

İnsan ihtiyaçları ve istekleri sınırsız. Her geçen gün yeni bir ürün hayatımıza giriyor. Bundan dolayı da en güzeli ve en iyisi benim olmalı gibi laflar ediniyor. E parada olmayınca hemen krediye başvuruluyor. Artık kredi çekmek hem kolay hemde zor. Yani bankalar kredi verirken gelir belgesinin haricinde kredi notunuzu da sorguluyor. Kredi Notunuza göre kredi alıp alamayacağınız belli oluyor. Peki nedir bu kredi notu ve nasıl öğrenebilirim? soruları için yazımıza devam edelim isterseniz.

KREDİ NOTU NEDİR?

Kredi notu sizlerin banka ile olan ilişkilerinizin tanımıdır. Yani sizin kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödeyip ödemediğinizi araştırır. Buna göre de kredi notunuz oluşur. Bankaya sadık bir müşteriyseniz günlük para akışlarınızı dahi bankadan yapıyorsanız kredi notunuz yüksek olacaktır. Ama kredi kartınızın asgarisini bile ödeyemiyorsanız o zaman kredi notunuzda git gide aşağılara düşecektir. Bunda dolayı findeks sizlerin ekonomik hayatı anlık olarak incelemektedir.

FİNDEKS NEDİR?

Türkiye deki büyük bankalar bir araya gelerek Kredi kayıt Bürosunu (KKB) kurdular. Ardından kredi kayıt bürosu da findeks aracılığı ile sizlerin kredi notunuzu tutmaya başladı. Çek ödemelerinizi zamanında yapıyor musunuz? Çektiğiniz kredinin borçlarını günü gününe ödüyor musunuz? Anlayacağınız Findeks bir çok konuda sizleri takip ediyor. Verdiği kredi notu da sizin bir nevi karneniz yada kartvizitiniz oluyor. Banka memuru da kredi notunuza bakarak size işlem yapıyor.

KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM?

Kredi notunuzu findeks aracılığı ile öğrenmeniz çok kolay. Sizlerde kredi notunuz öğrenmek istiyorsanız öncelikle bu https://www.findeks.com/ linki tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfa findeksin ana sayfasına aittir. Bu sayfada T.C. Kimlik numaranızı ve Cep telefonu numaranızı girmeniz gerekecektir. Bu işlem için cebinizden 4 TL nin çıkacağını d unutmayınız. Sizlerde yüksek meblağlı kredi çekecekseniz kredi notunuzu önceden öğrenebilir ve ona göre de önlem alabilirsiniz.

Unutmayın ki kredi notunu bir kaç ay içerisinde arttırma imkanınız da bulunuyor. Bankalar da kredi notu puanınıza göre sizlere kredi limiti ve faiz oranı uyguluyorlar. Yani kredi notunuz yüksek ise alacağınız kredinin faizi de düşük oluyor. Yada kredi notunuz düşük yani riskli ise kredi alamama durumunuz bile olabilir.  Eğer düşük meblağlı kredi çekecekseniz herhangi bir bankaya gidip kredi notunuzu ücretsi de öğrenebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi kredi notunu öğrenmek ve sorgulamak bu kadar basit. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

Kredi Notu Hakkında bilmeniz gereken önemli maddeler

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR

EMEKLİLERE EN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VEREN BANKALAR

BANKA HARİCİ KREDİ VEREN KURUMLAR

PTT KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK ÇOK KOLAY

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? 

 

 

 

3 thoughts on “Kredi notu sorgulama, kredi notumu nasıl öğrenirim

 • 9 Aralık 2016 tarihinde, saat 12:40
  Permalink

  kredi notumu öğrenmek isdiyorum

  Yanıtla
 • 30 Ekim 2016 tarihinde, saat 19:22
  Permalink

  kredi notumu öğrenmek istiyorum

  Yanıtla
  • 13 Mart 2017 tarihinde, saat 20:31
   Permalink

   kredi notumu öğrenmek isdiyorum

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.