Go to ...
Kredi Notu Mağdurları Çıkış Yolu Burada


yükseltme teknikleri- notu oldukça önemli bir mertebeye ulaştı. ilk 2014 yılında findeks kurulduğunda buna çok fazla dikkat edilmemişti. Lakin şuan ’nin ilk günlerindeyiz ve kredi notunu kemiklerimize kadar hissedebilioruz. Çünkü krediye ve bankaya bağımlı olarak yaşamaya başladık. Ne ihtiyacımız olursa olsun hemen bankadan kredi alma yoluna gidiyoruz. Kredi alam durumu da findeks kredi notuna endekslendiği için oldukça fazla önem arz ediyor.

KREDİ NOTUNUN ÖNEMİ

Bankalar kredi istiyorsan kredi notunu yükselt diyor. Lakin kredi notu da ne? Tamam bir ara televizyonda dönüp duran bir reklam vardı ama ben bu reklama pekte fazla anlam veremedim. Kredi notunun benim için önemi nedir? Bu sorunuzu hemen cevaplandıralım isterseniz. Kredi notunuz sizin bir nevi karnenizdir. Yada biri ile tanıştığınızda kartvizitinizi verirsiniz ya sizin kim olduğunuzu ve ne iş yaptığını belirtir. Aynı bu şekilde kredi notu da sizin ekonomik karnenizdir.

KREDİ NOTUNU ARTIRAN VE DÜŞÜREN  MADDELER NELERDİR?

Bir banka memuru sizin kredi notunuza bakarak bir müşteri olduğunuzu anlar. Kredi mi lazım? ilk önce kredi notunu düzelt derler. Tabi ilk kredi notunu duyduğumuzda kulak arkası ettiğimizden dolayı, hiç bir şekilde bankacılık işlemlerine dikkat etmedik ve kulak arkası yaptık. Bundan dolayı da bir anda mağduruz dedik. Yani ne olmuş kredi borcumu 2 gün geç ödedim diye hemen kredi notu mu düşürülür?

Yada köyde oturuyorum ha deyince şehre inemiyorum borç gecikmesinden kredi notu mu mu? Bu konudan binlerce insan şikayetçi. Bizlerde sizler için kredi notu nasıl düşer ve kredi notunu ? bunların cevabını vermeye çalışacağız. Bu sayede sizlerde vereceğimiz maddelere uyarak mağduriyetinizi azaltabilirsiniz.

BORÇ ÖDEME ALIŞKANLIĞI

Öncelikle bankaya olan borçlarınızı zamanında ödemelisiniz. Ayrıca bunu da bir alışkanlık haline getirerek düzenli bir şekilde yapmalısınız. Kredi ve kredi kartı borçlarınız mı var? İki eliniz kanda da olsa maalesef durum böyle hemen borcunuzu vaktinde ödemeniz gerekiyor. Borç alışkanlığınız kredi notunuzun belirlenmesinde %30 oranında etki ediyor.

BANKALARDAN RED YANITI ALMA

Kredi notunuza etki eden bir diğer husus ise aynı ay içerisinde sürekli kredi başvurusunu gerçekleştirmek ve yanıtı almak. Akbank’da kredi notunuz ne ise ‘Qnb Finansbank’da da kredi notunuz aynıdır. Bundan dolayı Akbank size kredi vermiyorsa Qnb Fİnansbank’da, Garanti Bankası’da, Denizbank’da sizlere kredi vermeyecektir. Ama siz buna rağmen durmadan fark farklı bankalardan kredi başvurusu gerçekleştirip red yanıtı alıyorsanız üzgünüm ala kredi notunuz %10 oranında düşüne geçecektir.

BORÇLARIN TAMAMINI KAPATMA

Sizlerde borçlarınızın tamamını ödeyerek bir anda kredi notunuzu artırabilirsiniz. Borçlu durumda olan bir insan findeks tarafından riskli ilan edilir. Ama borcunuzu birden kapattığınızdan dolayı da kredi notunuz oldukça fazla rahatlayacak ve yükselecektir.

DÜŞÜK LİMİTLİ KREDİ ÇEKME

Kredi limitini artırmanın en önemli yolunun düzenli ödemeler olduğunu söylemiştik. O halde sizler de bin – 2 bin lira gibi bir kredi çekin. Bunu da çok uzun bir vadeye yayın. Aylık ödemeniz belki 50 lira olacak. 50 lira da sizi kasmayacağından dolayı ödemelerinizi düzenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli ödeme yaptıkça kredi borcunuz da azaldıkça kredi notunuz artacaktır.

FAZLA OLAN KREDİ KARTLARINIZI KAPATIN

Değerli dostlarımız, bir çok insan cebinde kullanmasa da fazladan kredi kartı taşır. Yalnız bu durum çok tehlikelidir. 1.400 TL asgari ücretli cebinde 3 -4 kart taşıyor. Bunun limitleri de en az 3 bin liraysa, totalde 12 bin lira yapar. Anlayacağınız zaten bankalar size on bin liranın üstünde bir limit ayırmış. Bu durumda da siz riskli bir insansınız ve kredi notunuzda düşük olmalı ki çok fazla kredi çekmeyin diye. Kullanmadığınız kredi kartınız mı var? hemen kapatın.

Kalan kredi kartınızın limitini de ödeyebileceğiniz düzeye çekin. Böylece her ay düzenli ödeme yapabilirsiniz. Buda kredi notunuzu artırır. Anlayacağınız kredi notu için bol bol ve sıklıkla bankacılık ürünlerini kullanacak ve borçlarınızı da zamanında gerçekleştireceksiniz. Alacak ve vereceklerinizi banka üzerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor. Çek ödemeniz mi var geciktirmeyin.

Sizin de kredi notunuz düşükse yukarıda saydığımız hususlara ve maddelere uyarak kısa bir sürede kredi notunuzu artırabilirsiniz. Bankayla içli dışlı olacaksınız ve bankanın gözüne gireceksiniz. Bankanın güvenini alan kişininde kredi notu artar. Sizlerden ricam lütfen bu yazıyı tüm kredi notu mağdurlarının ve ne yapacağını bilmeyenlerin görebilmesi için facebook ile beğenip paylaşabilir misiniz?

Findeks Kredi Notu ve Risk Raporu BKM Express ile 1 TL

Kredi sicili bozuk olanlara acil para bulma yolları

Findeks Renkleri Ne Anlama Geliyor

 

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin