Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olana kredi veren bankalar, puanı düşük olana kredi, Kredi notu düşük olan kredi çekebilir mi?: Teknolojideki ve diğer husulardaki konular o kadar çok gelişme gösterdi ki artık günümüzde bir çok şeye ulaşma imkanımız daha da kolaylaştı.Lakin her ne hikmetse bankalardan kredi almak her geçen gün saha da zorlaşıyor. Yahu ev alacağız, araba alacağız, iş kuracağız ama her ne hikmetse bunları gerçekleştirmek için paramız yok.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANA KREDİ VEREN BANKALAR ÖN AÇIKLAMA

Borç yiğidin kamçısı. Yani borçlanmadan mal mülk sahibi olamıyoruz. Hatta iş sahibi bile olamıyoruz. Bankalara da kredi için gittiğimizde önümüze gelir belgesi ve kredi notu seçeneklerini sürüyorlar. Kredi çekebilmemiz için düzenli gelirimizi belgelendirmemeiz gerekiyor. Ayrıca kredi notumuzun da yüksek olması gerekiyor. Peki düşük kredi notu olanlar nasıl kredi çekecek? yada kredi notu düşük olana kredi veren bankalar var mıdır? yazımızın devamında bunları cevaplandırmaya çalışacağız.

KREDİ NOTU NEDİR VE PUAN ARALIKLARI NELERDİR?

Kredi notu; Kredi kayıt Bürosunun Findeks kolu tarafından sizlerin bankalara olan ödeme düzeninize göre verilen puandır. Bu puan sizlerin bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemeniz ile paralellik göstererek yükselmekte veya düşmektedir. Yani bankaya olan borçlarınıza sadıksanız kredi notunuzda yüksek olacaktır. Findeks kredi puan aralıkları 0 – 1900 arasındadır. Şimdide bunları görelim isterseniz;

0 – 799 arası (Çok Riskli) – Kredi alma ihtimali düşük olan puan türüdür.  800 – 1299 arası (Orta Riskli) – Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür. 1300 – 1499 arası (Az Riskli) – Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur. 1500 – 1699 arası (İyi) – Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır. 1700 – 1900 arası (Çok İyi) – Kolayca kredi kullanabilen gruptur.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRLER?

Kredi notu düşük olanların, gelir belgesi olmayanlardan ince bir farkı vardır. Yani gelir belgesi olup da kredi notu düşük olan bir çok insan var. Bu durumlarda da genel itibariyle bankalardan kredi alamazlar. Yalnız Şu maddeler ile kredi alabilme şanslarını artırırlar. a) Kefil Gösterme, b) Gayrimenkulünü  İpotek yaptırma. Bu iki madde ile kredi alabilme şansınız daha da fazla artmaktadır.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARA KOLAY KREDİ VEREN BANKALAR

Sevgili okurlarımız, sizlerinde kredi notu düşükse ama kefil olabilecek insan sayısı fazlaysa yada gayrimenkulünüz var ise şimdi sayacağımız bankalar sizlere diğer bankalara oranla daha kolay kredi verebilirler. Bunlar; Denizbank, Akbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Odeabank, aktifbank, İngbank olacaktır.

AKTİFBANK N KOLAY KREDİ İLE KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARA FIRSAT

Aktifbank N Kolay kredi ile düşük kredi notunu dert etmeyin. Gelir belgeniz olmasa bile bu krediye başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer aktifbank müşterisi değilseniz öncelikle internetteki başvuru formunu dolduruyorsunuz. Ardından Kurye sizi 7-10 gün içerisinde sizleri ziyaret ediyor ve paranız aynı gün içerisinde hesabınıza yatıyor. Bu krediyi 48 ay vade ile çekebiliyorsunuz. Ayrıca belirlenen faiz oranı ise %2,09 dur. 2.000 TL için kredi tahsis ücreti 10 TL dir. Kredinin üst limitinin 25.000 TL olduğunu da söyleyelim. Dilerseniz burayı tıklayarak açılan sayfada ihtiyacınız olan rakamı girebilir ve parayı hemen al butonuna basabilirsiniz.

Sevgili okurlarımız, kredi notu düşük olanların nasıl ve hangi bankalardan kredi çekebileceklerini sizler için bir yazıda derlemiş olduk. Umarım sizler için istifadeli bir yazı olmuştur. Dilerseniz Ev Hanımlarına Kredi Veriliyor mu? konulu yazımıza da BURADAN ulaşabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Ölen kişinin banka borcunu kim öder

RİCA ETSEM BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİN?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.