Go to ...
Kredi Kartı Ödememi Geciktirdiğim İçin Kredi Alamıyorum Neden?


Kredi Kartı Ödememi Geciktirdiğim İçin Kredi Alamıyorum Neden? – 724kredi.com‘un değerli yazarlar, kafama takılan bir sorunun cevabı için sizlere müracaat etmek istedim. Adım Mustafa. Bir mahallede ufak bir esnafım. 5 – 6 tane kadar kredi borcum var. Kredi kartsız da olmuyor zaten. Mecburen kredi kartı da kullanıyorum. Bir bebeğimiz oldu ve araba almak da ihtiyaç oldu. Haliyle 20 bin lira kadar kredi çekmem gerekiyor. Bir iki bankaya gittim ama, kredi kartı borcumu geciktirmişim. Bundan dolayı da düştüğü için, kredi veremiyorlarmış. Lütfen yardımcı olur musunuz? Bu durum nedir? Nasıl çözüme kavuştururum?

KREDİ NOTU DAVRANIŞLARA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR

Mustafa Bey, Anladığım kadarıyla kredi notunuz olduğundan dolayı kredi alamıyorsunuz. Ama üzülmeyin. Çünkü kredi notu bizlerin davranışları ile artabileceği gibi azala da bilmektedir. Mühim olan doğru davranışları sergileyebilmektedir. Peki bu durumu nasıl çözebiliriz? Bu soru üzerinde yoğunlaşalım. Ama tabi ki de bunun cevabı için kredi notunu düşüren ana etmenlere değinmekte fayda var. Bu sayede işin özünü daha iyi kavrayabilir ve bundan sonraki adımlarınızı da ona göre atabilirsiniz.

KREDİ NOTUNU DÜŞÜREN EN ÖNEMLİ ETMENLER

Kredi notu olmazsa olmazlarıdır. Sizlerin de parkurda önünüze gelecek ilk engeldir. Kredi skorunuz yüksek ise bu engeli rahatlıkla aşarsınız. Ama kredi notunuz düşük ise engele takılırsınız. Peki ne oluyor da bu kredi puanı düşüyor. En önemli nedeni Bankaya olan borçlarınızı zamanında ödememenizdir. Eğer kredi borcunuz var ise belirtilen tarihe kadar kredi borcunuzu yatırmalısınız. Aynı şekilde kredi kartı borcunuz varsa da yine aynı şekilde belirtilen tarihler arasında bu borcunuzun en azından asgarisini ödemelisiniz.

Findeks ödeme alışkanlığınıza ve düzeninize de dikkat eder. Diyelim ki 2 ay düzenli ödediniz 3. ay geciktirdi iseniz, bu sizin yararınıza olmayacak. %30 oranında bir düşüşe sebep olacaktır. Kredi notunu düşüren bir diğer etmen ise kredi borcudur. Şimdi bunu detaylandıralım. Normalde kredi çekmek kredi notunuz için faydalı bir şeydir. Düzenli ödemeler ile notunuz tavan yapar. Ama çok fazla kredi borcunuz varsa findeks sizi riskli görür ve notunuzu düşürür. Borcunuzu bitirdikçe yeni kredilerin de kapısı açılır.

ALINABİLECEK ÖNLEMLER NELERDİR?

Yukarıdaki okurumuzun 5 – 6 tane kadar varmış. Bu durumda yapılacak şey bu borçları bitirinceye kadar ödemelerini aksatmamaya çalışmasıdır. Hatta eline bir yerden toplu bir para geçer ise, bir yada bir kaç tane borcunu kapatması kredi notunun ciddi manada yükselmesine imkan tanıyacaktır. Bu çok önemli bir kozdur. Bunun dışında eğer elinizde kullanmadığınız kredi kartlarınız var ise lütfen kapatınız. 5 -6 tane kredi kartı demek 40 – 50 bin lira limit demek oluyor.

Findeks de sizi değerlendirdiğinde hem kredi borçlarınızı, hemde kredi kartı limitinizi görünce, çok büyük riskli bir kişi olarak değerlendiriyor. Kredi notunuzu altın vuruş ile artıracak bir iki hususa daha değinelim. Kredi kartı avans yada ek hesap kredi notunuzu mutlak surette artıracaktır. Malumunuz kredi kartlarına tanımlı 2 -3 bin lira kadar nakit avans vardır. Yada hesabınıza tanımlı 3 -5 bin lira kadar ek hesap limiti vardır. Buradan para çektiğinizde günlük faiz işlediğinden 1 günlük çekip hemen yatırın.

Ayda bir kaç defa bu işlemi uygulayın. Buradaki amaç bankayı ve bankacılık ürününü kullanmak. Ayrıca findeksin olumlu yönde değerlendirmeye alması için zamanında borcunuzu ödemek. Zaten bir günlük 100 lira para bile çekseniz geri ödemesi kuruş ile ifade edilecektir. Sizi etkilemeyecektir. Ama yapmanız gereken en önemli şey BORCUNUZU ZAMANINDA ÖDEMEKTİR.

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin